ارز دیجیتال و کریپتو

معرفی شبکه سکرت (Secret Network) و توکن SCRT به طور کامل

ارز دیجیتال شبکه سکرت (Secret Network) از زمان ایجاد خود کار دشواری داشته است: ایجاد تعادل بین شفافیت و حریم خصوصی. روزی روزگاری این عمل متعادل آسان بود – تراکنش ها به صورت عمومی قابل مشاهده بودند اما افرادی که پشت آدرس هایی که آن تراکنش ها را انجام می دادند ناشناس بودند.

امروزه ده ها شرکت وجود دارد که در تجزیه و تحلیل این معاملات تخصص دارند. برخی از دولت ها حتی در آستانه اجباری کردن پیوند هویت شخصی شما به کیف پول رمزنگاری شما هستند. این درجه از بیش از حد نظارتی به حق توسط بسیاری در فضای کریپتو غیرقابل قبول تلقی شده است.

با این حال، واقعیت این است که اگر موسسات بزرگ و عموم مردم به طور کامل ارزهای دیجیتال را بپذیرند، نظارت لازم است. با سکه‌های حفظ حریم خصوصی مانند مونرو در یک افراطی و رمزارزهای کاملاً سازگار مانند استلار در طرف دیگر، شبکه سکرت (Secret Network) یک پروژه ارز دیجیتال است که به نظر می‌رسد راه وسطی را پیدا کرده است که همه به دنبال آن هستند.

تاریخچه مختصری از شبکه سکرت

شبکه سکرت ریشه در پروژه ارز دیجیتال دیگری به نام انیگما دارد. Enigma در سال 2014 توسط Can Kisagun و Guy Zyskind فارغ التحصیلان MIT تاسیس شد. Enigma یک راه حل مقیاس‌پذیری لایه ۲ برای اتریوم بود که حریم خصوصی را به قراردادهای هوشمند اضافه کرد.

گای زیسکیند قبل از تأسیس شبکه سکرت دستیار پژوهشی در آزمایشگاه رسانه MIT بود. او نویسنده تمام وایت پیپرهای مخفی (که بیش از 2500 استناد دانشگاهی دارند) بود و به عنوان مدیر عامل آزمایشگاه SCRT باقی می ماند.

Can Kisagun دارای تجربه گسترده ای در بخش تجارت است و قبل از اینکه Secret Network را تأسیس کند چندین شرکت برای خود تأسیس کرده است.

در 13 فوریه 2020، شبکه اصلی Enigma راه اندازی شد ، که پس از رای گیری جامعه در 16 می، به شبکه سکرت تغییر نام داد. این ممکن است تا حدی به دلیل مطبوعات بدی باشد که Enigma در آن زمان دریافت کرده بود. آنها در فوریه به دلیل ICO 2017 توسط SEC مورد اتهام قرار گرفتند.

اگرچه Secret Network از نظر فنی ادامه پروژه Enigma است، Enigma MPC (شرکت اصلی توسعه که اکنون با نام SCRT Labs شناخته می‌شود) اکنون تنها یکی از بسیاری از طرف‌های درگیر در پروژه است.

تصویر از طریق CoinDesk

Tor Bair یکی از مشارکت کنندگان اصلی شبکه سکرت است. او MBA خود را در MIT با Can Kisagun به پایان رساند و به این ترتیب در Enigma شرکت کرد. قبل از تحصیلات تکمیلی، تور یک معامله گر حرفه ای گزینه ها بود. او همچنین به عنوان کارآموز در Spotify کار می کرد و قبل از اینکه در سال 2017 به طور تمام وقت با Enigma کار کند، یک دانشمند داده در Snapchat بود.

شبکه سکرت چیست؟

شبکه سکرت اولین بلاک چین ارز دیجیتال است که قراردادهای هوشمند کاملا خصوصی را ارائه می دهد. این بدان معنی است که تمام ورودی ها و خروجی های قرارداد هوشمند کاملاً رمزگذاری شده است. تراکنش‌های انجام شده در قراردادهای هوشمند مخفی حتی توسط گره‌هایی که بلاک چین شبکه مخفی را اجرا می‌کنند قابل مشاهده نیستند.

با این حال، سکه اصلی SCRT شبکه سکرت یک سکه حفظ حریم خصوصی نیست. تمام تراکنش‌های انجام‌شده در SCRT مانند تراکنش‌های بیت‌کوین یا اتریوم به‌صورت عمومی قابل مشاهده هستند . در مقابل، توکن‌های Secret صادر شده در این ارز دیجیتال به طور پیش‌فرض مانند مونرو حریم خصوصی را حفظ می‌کنند.

چند مورد از موارد استفاده برای شبکه مخفی.

Secret Network معتقد است که این توازن شفافیت و حریم خصوصی چیزی است که برای دستیابی به پذیرش رایج ارزهای دیجیتال لازم است. همچنین چندین مورد استفاده از ارزهای دیجیتال را باز می کند که قبلاً به دلیل بلاک چین های شفاف در دسترس نبودند که می توانست اطلاعات حساس را فاش کند.

شبکه سکرت چگونه کار میکند؟

شبکه سکرت با استفاده از Cosmos SDK ساخته شد. به این ترتیب، از سازوکار توافقی Tendermint Fault Tolerant استفاده می‌کند – اثبات سهمیه واگذار شده.

مانند کازماس ، شبکه سکرت نیز دارای زمان بلوک 6-7 ثانیه است و می تواند نزدیک به 10000 تراکنش در ثانیه را پردازش کند.

قراردادهای سکرت

قراردادهای سکرت قراردادهای هوشمند حفظ حریم خصوصی هستند که بر روی شبکه سکرت ساخته شده اند. اینها در Rust کدگذاری شده و با استفاده از WASM کامپایل شده اند. تمام تراکنش‌های قرارداد مخفی در داخل محیط‌های اجرایی مورد اعتماد (TEE) انجام می‌شود.

TEE ها در بسیاری از دستگاه ها از جمله گوشی های هوشمند و کنسول های بازی ویدیویی استفاده می شوند و مانند یک “جعبه سیاه” عمل می کنند که در آن امکان محاسبه داده های رمزگذاری شده وجود دارد.

توکن های Secret

توکن های Secret در شبکه سکرت را می توان با استفاده از استاندارد SNIP-20 ساخت. همانطور که ممکن است حدس بزنید، این استاندارد توکن مانند استاندارد توکن ERC-20 اتریوم است با این تفاوت که تمام توکن‌های Secret به طور پیش‌فرض حریم خصوصی خود را حفظ می‌کنند (موجودات و تراکنش‌ها). توکن های مخفی در قراردادهای مخفی استفاده می شود.

یک بلاک چین برای کسی که توکن های مخفی را در اختیار دارد چگونه به نظر می رسد.

دارندگان توکن سکرت به چیزی به نام کلید مشاهده دسترسی خواهند داشت که می تواند در صورت لزوم به اشخاص ثالث داده شود تا مالکیت توکن های مخفی خود را ثابت کنند. این امر برای ایجاد امکان تطابق با تنظیم کننده ها در صورت لزوم است. اولین رمز مخفی SecretSCRT است (فراخوانی SCRT به طور پیش فرض عمومی است).

اکوسیستم شبکه سکرت

پل های سکرت

یکی از ویژگی های جالب در شبکه سکرت، عملکرد پل های مخفی است. اساسا، به دارندگان دارایی‌های موجود در اتریوم و زنجیره هوشمند بایننس اجازه می‌دهد تا نسخه حفظ حریم خصوصی از دارایی‌های خود را ایجاد کنند. این رمزهای مخفی سپس می توانند در فضای DeFi در شبکه مخفی، معروف به Secret Finance استفاده شوند. با این حال، همه دارایی‌های موجود در آن بلاک چین‌ها کار نمی‌کنند، بنابراین باید از قبل بررسی کنید.

آنها همچنین در حال کار بر روی ادغام با بلاک چین های دیگر مانند Terra و Plasm هستند. توجه داشته باشید که Monero در حال حاضر در شبکه اصلی فعال است، و آنها همچنین IBC را ادغام کرده اند.

یک نسخه حریم خصوصی از دارایی خود را از طریق پل های سکرت ایجاد کنید

سس مخفی برای ساخت این کار، رویکرد فرآیند مجوز چند علامتی 3 از 5 است که توسط تیم شبکه سکرت اتخاذ شده است. 5 اپراتور پل منصوب شده شبکه را برای رویدادهای جدید نظارت می کنند. زمانی که موردی پیش می‌آید، قبل از اینکه رویداد رسماً تبدیل به یک تراکنش شود که به بلاک چین اضافه می‌شود، اپراتورهای پل باید اجماع 3 از 5 را داشته باشند.

امور مالی سکرت

از کلیدهای مشاهده در Secret Finance، بازوی DeFi شبکه سکرت نیز استفاده می شود. علاوه بر استفاده از قراردادهای هوشمند مخفی و صدور توکن های مخفی خصوصی، اگر خود کاوشگر بلاک چین تمام داده های مالی یک آدرس کیف پول را فاش کند، همه اینها بیهوده خواهد بود. کاری که Secret Finance انجام می دهد این است که این داده ها را خصوصی می کند، که فقط توسط شخصی قابل مشاهده است که به کلیدهای مشاهده دسترسی دارد.

این به این دلیل است که تنظیم‌کننده‌ها و حسابرسان می‌توانند راضی باشند و در عین حال اطلاعات را برای تام، دیک و حریم معمولی شما محرمانه نگه دارند.

این امر همچنین از پیشروی جلوگیری می‌کند، جایی که بازیگران بد می‌توانند ببینند چه نوع تراکنش‌هایی در حال انجام است یا منتظر اضافه شدن به بلاک چین هستند، بنابراین کارمزد گاز را بالا می‌برند تا مطمئن شوند که تراکنش‌های خودشان ابتدا فهرست شده است. ریسک دیگر MEV است که با نام ماینر ارزش استخراج‌پذیر شناخته می‌شود، که در آن ماینرها خودشان تصمیم می‌گیرند که کدام تراکنش‌ها را به بلاک چین اضافه کنند و در نتیجه به خود برتری می‌دهند.

اینها عملکردهایی هستند که دارندگان توکن می توانند در Secret Finance انجام دهند:

  • توکن های سکرت را تعویض کنید.
  • برای کسب بازدهی جذاب، نقدینگی را برای استخرهای توکن سکرت فراهم کنید.
  • دارایی ها را به صورت خصوصی در یک مزایده پیشنهادی مهر و موم شده مبادله کنید.
لیستی از خدمات DeFi در Secret Finance

NFTهای سکرت

این روزها بلاک چین بدون NFT چگونه است؟ شبکه سکرت نیز در حال رفتن به این سمت است و طعم خود را به این مفهوم محبوب می آورد. تفاوت کلیدی بین NFT معمولی و Secret آن، بار دیگر تاکید بر حفظ حریم خصوصی است.

این بدان معناست که ابرداده‌های خصوصی مانند باز کردن قفل عناصر پنهان که منحصر به فرد بودن (و نادر بودن احتمالی) NFT را افزایش می‌دهد، مالکیت خصوصی برای افرادی که نمی‌خواهند تمام دنیا از طریق آدرس کیف پول خود بدانند چه چیزی دارند، و کنترل دسترسی، که به سازندگان می‌دهد. توانایی انجام یک نسخه فقط مشاهده از NFT که همراه با واترمارک یا تصویر کوچک قبل از خرید در مقابل دریافت نسخه کامل پس از خرید است.

احتمالاً همین سطح از امنیت است که کوئنتین تارانتینو را بر آن داشته تا پروژه Pulp Fiction NFT خود را در شبکه مخفی راه اندازی کند. این فیلم که در طول سال‌ها جایگاه کالتی به دست آورده است، طرفداران سرسخت کافی برای بالا بردن قیمت NFT دارد، به خصوص که محتوای NFT فقط برای مشاهده توسط مالک NFT در دسترس است.

مثل این است که کلید یک جعبه اسرارآمیز خاص را داشته باشید و تنها فردی باشید که می تواند محتویات آن را تحسین کند. آن را با خرید یک اثر هنری عمومی و اینکه همه بدانند شما آن را خریده‌اید، مقایسه کنید. این NFT های مخفی مطمئناً برای کسانی نیست که به دنبال حقوق خود هستند، بلکه برای کسانی هستند که واقعاً برای حریم خصوصی خود ارزش قائل هستند.

چرا ما به NFT های سکرت نیاز داریم؟

هنگامی که تعدادی NFT های سکرت دریافت کردید، به Stashh ، بازار NFT خود شبکه سکرت، بروید تا برخی NFT های دارای قابلیت حفظ حریم خصوصی را دریافت کنید. یکی از محبوب‌ترین مجموعه‌های آن‌ها Anons است که هر NFT یک فرد بدون چهره است. قیمت کف حدود 10400 دلار است که تا 73000 دلار می رسد.

استیکینگ شبکه سکرت

سرمایه گذاری در شبکه سکرت می تواند به دو صورت انجام شود: به عنوان اعتباردهنده یا به عنوان نماینده. اعتبار نویسان در شبکه مخفی برای شرکت فقط باید 1 توکن SCRT را به اشتراک بگذارند. با این حال، در حال حاضر محدودیت 70 تایید کننده در شبکه سکرت وجود دارد. به این ترتیب، برای اینکه یک اعتبارسنجی باشید، باید به اندازه کافی SCRT را به اشتراک بگذارید تا در بین 70 مورد برتر قرار بگیرید.

نمایندگان همچنین برای شرکت فقط باید 1 توکن SCRT را شرط بندی کنند. هر دو اعتبار سنجی و نماینده یک دوره 21 روزه بدون شرط دارند، اگرچه نمایندگان می توانند آزادانه سهام خود را در هر زمانی به اعتبارسنجی دیگری منتقل کنند. در حال حاضر جوایز تعیین شده در شبکه سکرت 30٪ در سال برای اعتبار سنجی ها و حدود 22٪ برای نمایندگان است.

جزئیات بیشتر در مورد slashing در شبکه سکرت.

برای ایجاد انگیزه رفتار خوب از سوی تایید کنندگان و قضاوت خوب از سوی نمایندگان، شبکه سکرت دو نوع بریده بریده دارد: کوتاه کردن نرم و برش سخت . اسلش نرم زمانی اتفاق می‌افتد که اعتبارسنجی بیش از 10 دقیقه آفلاین باشد و منجر به از دست دادن 1% سهام برای اعتبارسنجی‌ها و نمایندگان می‌شود. یک اعتبار سنجی نیز در “‘jail” قرار می گیرد و باید دوباره به صورت دستی به شبکه ملحق شود.

اسلش سخت زمانی اتفاق می‌افتد که یک اعتبارسنجی یک بلوک را دوبار امضا می‌کند و منجر به ضرر 5 درصدی سهام برای اعتبارسنجی‌ها و نمایندگان می‌شود. اگر به خاطر این واقعیت نبود که یک اعتباردهنده نیز «jailed forever» – برای همیشه از شبکه راه‌اندازی می‌شود، این کار چندان سخت نخواهد بود. به این «tombstoned» می گویند.

آزمایشگاه های SCRT

آزمایشگاه SCRT سازمانی است که شبکه سکرت را ایجاد می کند. ماموریت آنها در ایجاد محصولاتی که در درجه اول حفظ حریم خصوصی با تمرکززدایی هستند، در مقایسه با بلاک چین های دیگر مانند Solana و Avalanche که تمرکز بیشتر بر مقیاس پذیری و توان عملیاتی است، کمی متفاوت است.

نه اینکه بگوییم که شبکه سکرت با توجه به مقیاس پذیری طراحی نشده است، کارت تلفن آنها واقعاً در قسمت حریم خصوصی قرار دارد، و این همان چیزی است که آن را در فضای بلاک چین منحصر به فرد می کند.

تیم پشت این ارز دیجیتال به عنوان آزمایشگاه SCRT شناخته می شود. 8 اصل در وب سایت رسمی آنها نامگذاری شده است ، از مدیریت تا مهندسان نرم افزار. یک نمای گذرا از نمایه های لینکدین آنها نشان دهنده تخصص و تمرکز آنها در امنیت سایبری است.

ارز دیجیتال SCRT

SCRT سکه اصلی بلاک چین شبکه سکرت است. از آن برای سرمایه گذاری و حکومت در این ارز دیجیتال استفاده می شود. SCRT دارای عرضه اولیه نظری 150 میلیون SCRT است (در این مورد در یک لحظه بیشتر).

نرخ تورم SCRT بین 7 تا 15 درصد در سال بسته به درصدی از SCRT است که در شبکه سکرت سرمایه گذاری می شود (سهم بیشتر، تورم کمتر). این برای ایجاد انگیزه برای مشارکت است.

کیف پول های ارز دیجیتال شبکه سکرت

اگر به دنبال مکانی برای ذخیره SCRT خود هستید، در حال حاضر سه گزینه دارید. اولین کیف پول سخت افزاری Ledger Nano S و Ledger Nano X است. دومین کیف پولی است که برای دسکتاپ و موبایل در دسترس است.

در نهایت، کیف پول Keplr را دارید که برای سرمایه گذاری در شبکه سکرت نیز استفاده می شود.

نقشه راه و تحولات اخیر

با نگاهی اجمالی به نقشه راه آنها، به نظر می رسد تعداد زیادی چیزهای هیجان انگیز در راه است. برخی از نکات برجسته در اینجا وجود دارد:

برخی از تحولات هیجان انگیز برای شبکه سکرت در پیش است

پل مخفی ترا

همکاری شبکه سکرت و Terra ترکیبی است که منجر به یک موقعیت برد-برد برای هر دو می شود. ویژگی‌های حریم خصوصی Secret به برخی از دارایی‌های Terra امکان نسخه خصوصی را می‌دهد که برای برخی از کاربران جذاب باشد. Terra دارای انواع مختلفی از دارایی‌ها است که برخی از آنها از تغییر حریم خصوصی سود می‌برند.

مزیت Secret این است که کاربران Terra شروع به استفاده از SecretSwap کنند ، بنابراین خود را به عنوان یک بلاک چین برای همه چیزهایی که مربوط به حریم خصوصی هستند معرفی می کند. از نقطه نظر فنی، همکاری باید آسان‌تر از اکثر موارد باشد، زیرا هر دو به زبان Rust نوشته شده‌اند و از بلاک چین Cosmos آمده‌اند .

من علاقه مند هستم که سطح پذیرش نسخه حریم خصوصی UST را که یکی از استیبل کوین های قوی تر در بازار است، توسط جامعه عمومی رمزارزها ببینم. با شروع به کار افتادن CBDC، شاید یک نسخه تکامل یافته از یک استیبل کوین در میان افراد آغاز شده مورد پسند قرار گیرد.

جنگ اوربم (Orbem Wars)

بازی‌های Play-to-Earn (P2E) نیز حوزه دیگری است که می‌تواند توجه عموم را جلب کند، بنابراین طبیعی است که یک برنامه بازی در شبکه سکرت وجود داشته باشد. طبق گفته توسعه‌دهنده بازی Domerium Labs ، Orbem Wars یک بازی دفاعی کامل با چهار حالت بازی است که در آینده‌ای دور اتفاق می‌افتد که در آن بشر به دنبال ثروت به فضا رفته است. حالت های بازی عبارتند از:

  • Single-player: بیشتر یک بازی به سبک اکتشافی است که در آن با اضافه کردن گنج ها و کاوش در صورت فلکی Ehen پرسه می زنید.
  • Event: یک سبک تعاونی که با دیگران برای ساخت پروژه‌های زیرساختی کار می‌کند
  • League: به سبک نبرد که در آن با دیگر مزدوران مبارزه می کنید.
  • Contract: سبک تکمیل کار که در آن شما با دیگران رقابت می کنید تا اولین نفر باشید که وظایف تعیین شده توسط جناح های مختلف در Ehen را انجام می دهید.
صورت فلکی ایهن را در جنگ های اوربم کاوش کنید

NFT های بازی که متشکل از توپخانه، سلاح و انواع ابزارهای مورد استفاده در بازی هستند، همگی بر اساس سطح مشارکت در اختیار کاربران قرار می گیرند. تیم توسعه دهنده با افتخار اعلام می کند که هیچ NFT به بازیکنان فروخته نمی شود.

تنها کاری که باید انجام دهید این است که بازی را انجام دهید، راه خود را به موارد کمیاب مختلف NFT برسانید، و هنگامی که نیاز به ارتقاء غارت خود داشت، به Stashh بروید تا آنها را با چیزهای بهتر معاوضه کنید.

این بازی هنوز راه اندازی نشده است، بنابراین خیلی زود است که بگوییم چه نوع موفقیتی از جامعه کسب خواهد کرد. خوب است که NFT ها همه به دست می آیند، که به بازیکنان چشم انداز بازی جوانمردانه را می دهد.

Shockwave

تیم شبکه سکرت که به نقشه راه ذکر شده در بالا راضی نیست، جاه طلبی های بالایی برای H1 2022 دارد که آنها را می بیند:

  1. 100 پروژه جدید در اکوسیستم مخفی بسازید
  2. سوار شدن صدها هزار کاربر جدید به برنامه‌های مخفی
  3. به بیش از 10000 کاربر فعال در چندین برنامه مخفی دست یابید

بزرگترین فشار در پایان آنها Shockwave است ، یک پروژه چند ابتکاری که هدف آن افزایش پذیرش و استحکام جایگاه آنها به عنوان مرکز حریم خصوصی Web3 است.

آنچه کا چینگ می تواند به شبکه سکرت وارد کند

شبکه سکرت در تلاش جدی برای ترغیب توسعه‌دهندگان است تا با ارائه کمک‌های مالی، بهترین پشتیبانی را برای توسعه‌دهندگان فراهم کند و فضای امنی را برای آزاد کردن خلاقیت خود به آنها بدهد.

علاوه بر تقویت ابزارهای توسعه و مستندسازی بهتر برای آسان‌تر کردن و بدون دردسر ساختن توسعه، تیم شبکه سکرت همچنین هکاتون‌هایی را سازماندهی خواهد کرد که احتمالاً با همکاری سایر زنجیره‌های بلاک در اکوسیستم Cosmos، به دلیل موفقیت HackAtom و NFTerra صورت می‌گیرد .

از طرف جامعه، آنها به دنبال گسترش دامنه بین المللی خود با ارائه مواد آموزشی بیشتر و بودجه برای ایجاد آموزش و میزبانی رویدادهای محلی هستند. زبان‌های آسیایی بیشتری نسبت به زبان‌های اروپایی و آفریقایی پشتیبانی می‌شوند، بنابراین به راحتی می‌توان حدس زد که تمرکز توسعه آنها در سال 2022 به کجا خواهد رفت.

مشارکت کنندگان در شبکه سکرت به عنوان ماموران مخفی شناخته می شوند و در سال 2022 نیز فشار زیادی برای فعال کردن ماموران بیشتری در شبکه وجود دارد. نقش یک نماینده متفاوت است زیرا برخی بیشتر شبیه کارمندانی هستند که به طور تمام وقت برای پروژه کار می کنند در حالی که برخی دیگر در حال تبشیر یا عملیات گره هستند. اساساً، هر کسی که با ظرفیتی بیش از حد معمول با شبکه درگیر باشد، می تواند به عنوان یک نماینده در نظر گرفته شود.

سال 2022 مانند سال رشد انفجاری مستمر برای شبکه مخفی به نظر می رسد. با این همه برنامه بزرگ، امیدوارم آنها بتوانند به اندازه کافی جیب عمیق پیدا کنند تا به آنها کمک کند به آنچه می خواهند برسند.

تامین مالی اکوسیستم شبکه سکرت

در واقع شبکه سکرت پشتیبانی قوی را پیدا کرده‌اند تا بودجه خود را حفظ کنند. در 19 ژانویه 2022، آنها 400 میلیون دلار بودجه برای اکوسیستم – از جمله یک صندوق اکوسیستم جدید 225 میلیون دلاری و یک استخر شتاب دهنده 175 میلیون دلاری – در کنار سرمایه گذاری جدید از DeFiance Capital، Alameda Research، CoinFund، HashKey و غیره را اعلام کردند.

این اعلامیه ابتکار رشد Shockwave را ادامه می‌دهد و شبکه سکرت را به عنوان مرکز حریم خصوصی داده‌ها برای Web3 ایجاد می‌کند.

صندوق اکوسیستم توسط آزمایشگاه‌های SCRT رهبری می‌شود و شامل مشارکت‌های ۲۵ سازمان می‌شود، از جمله: DeFiance Capital، Alameda Research، CoinFund، HashKey، Hashed، Arrington Capital، Dragonfly Capital Partners، Fenbushi Capital، Skyvision Capital، Blocktower Capital، Terraform Venture Labs. ، NGC Ventures، Figment، Arkstream Capital، Shima Capital، Magnus Capital، Bison Fund، Momentum6، Arca، Iconium، Huobi Ventures، Kucoin Labs، و Skynet Trading.

توسعه دهندگان در سراسر جهان اکنون دعوت شده اند تا به Secret در ماموریت خود بپیوندند و نسل بعدی برنامه های مخفی را بسازند که از میلیون ها کاربر جهانی محافظت و قدرت می بخشد. آنها متعهد می شوند که در هر مرحله از شرکت کنندگان حمایت و راهنمایی کنند.

نتیجه گیری

شبکه سکرت ممکن است یکی از مهمترین پروژه ها در فضای ارزهای دیجیتال باشد. این به این دلیل است که آنها پروتکلی را ایجاد کرده اند که تعادل بین شفافیت و حریم خصوصی را پیدا کرده است. برای درک اهمیت این موضوع، باید یک قدم به عقب برداریم و تصویر بزرگتر را در نظر بگیریم.

اگر می خواهید حریم خصوصی خود را در فضای ارزهای دیجیتال حفظ کنید، چگونه این کار را انجام می دهید؟ استفاده از یک سکه حریم خصوصی مانند Monero و موارد دیگر که تاریخچه تراکنش ها و موجودی ها را به انتخاب یا به طور پیش فرض پنهان می کند. تقریباً هر ارز دیجیتال دیگری سابقه ای کاملاً عمومی از تمام تراکنش ها و مانده ها دارد.

مشکل این است که این افراط در حفظ حریم خصوصی ایده آل نیست زیرا شفافیت لازم است تا تنظیم کننده ها و موسسات در آن شرکت کنند. با این حال، همان مؤسسات و تنظیم‌کننده‌ها نیز چندان علاقه‌ای به بلاک چین‌های کاملاً عمومی ندارند، زیرا آنها نیز می‌خواهند بتوانند درجاتی از حریم خصوصی را حفظ کنند.

درخشش شبکه سکرت در این است که توکن SCRT آن کاملاً شفاف است در حالی که هر اقدامی که شامل نشانه های مخفی یا قراردادهای مخفی باشد کاملاً خصوصی است. اکنون می توان به رگولاتورها مراجعه کرد و گفت: “شما می توانید ببینید که من چقدر پول می گذارم و چقدر پول خارج می کنم، اما اینکه من با آن پول در داخل آن شبکه چه می کنم به شما ربطی ندارد”.

این میزان شفافیت باید برای جلب رضایت قانونگذاران کافی باشد و به کسب و کارها اجازه می دهد تا حریم خصوصی خود را نیز حفظ کنند. این نکته اصلی فروش Secret Network از ابتدا بوده است، و این یک پیشنهاد ارزشی است که نمی توان آن را دست کم گرفت.

فقط تعدادی از لیست رو به رشد شرکای Secret Network.

شبکه سکرت نیز در زمینه توسعه کار کرده است. محصولی کارآمد و جامعه ای فعال دارد.

اگرچه توکنومیک SCRT کاملاً ایده‌آل نیست، آنچه شبکه Secret در اینجا به دنبال انجام آن است بسیار فراتر از قیمت گذاری است. آنها مسلماً قالبی را برای آینده حریم خصوصی و شفافیت ارزهای دیجیتال ایجاد کرده اند. همانطور که آنها به ساختن پل برای سایر بلاک چین ها ادامه می دهند، ممکن است در این زمینه به استاندارد تبدیل شوند.

از این تصویر پس زمینه از وب سایت Secret Network لذت ببرید.

برای پایان دادن به این مقاله، از این نقل قول شگفت انگیز از سوالات متداول وب سایت شبکه سکرت لذت ببرید. وقتی کسی از شما می پرسد که اگر چیزی برای پنهان کردن ندارید چرا حفظ حریم خصوصی بسیار مهم است، مفید است.

یک راز چیزی است که شما نمی خواهید آن را با همه به اشتراک بگذارید، اما همچنان می خواهید با افرادی که انتخاب می کنید به آنها اعتماد کنید به اشتراک بگذارید. راز چیزی است که شما می خواهید از آن محافظت کنید – نه به این دلیل که چیز بدی است، بلکه به این دلیل که چیز ارزشمندی است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
× به کانال تلگرامی ما بپیوندید به کانال تلگرامی ما بپیوندید