ارز دیجیتال و کریپتو

شبکه کوانت (Quant) و توکن QNT چیست؟ سیستم بلاک چین قابل همکاری

ارز دیجیتال کوانت (Quant) چیست؟

هشدار خرابکار: هیچ بلاکچینی وجود ندارد که بر همه آنها حاکمیت داشته باشد. موارد استفاده متفاوت نیاز به بلاک چین های مختلف دارد. این بدان معناست که با گذشت زمان ، همکاری بین این بلاکچین ها بسیار مهم خواهد بود. در حالی که بسیاری از پروژه های ارزهای رمزنگاری شده از جمله Band Protocol و NEAR Protocol در حال حاضر در حال حل مسئله قابلیت همکاری هستند ، شبکه کوانت (Quant Network) این کار را به روشی کاملاً متفاوت انجام می دهد.

بر خلاف سایر پروژه های ارزهای رمزنگاری شده ، شبکه کوانت نمی خواهد با ایجاد بلاک چین قابل همکاری خود که به دیگران متصل می شود ، مسائل را پیچیده تر کند. آنها در حال ساختن یک سیستم عامل بلاک چین با قابلیت همکاری هستند که روی بلاک چین های دیگر قرار می گیرد. این امر هم به افراد و هم به موسسات بستر بصری لازم برای به کارگیری پتانسیل فناوری بلاک چین را می دهد.

مختصری از تاریخچه شبکه کوانتوم | Quant Network

شبکه کوانت با فردی به نام گیلبرت وردیان آغاز می شود . گیلبرت مانند دیگر جنگجویانی که پروژه های ارزهای رمزپایه امیدوارکننده ای ساخته اند ، یک مرد معمولی نیست. تجربه او و ارتباطاتی که با موسسات دولتی و خصوصی برقرار کرده است ، بی گمان با هیچ کس دیگری در فضای رمزنگاری بی نظیر است.

گیلبرت وردیان ، مدیرعامل Quant Network

گیلبرت اولین بار در سال 2009 در مورد بیت کوین شنید ، و در طول حرفه چشمگیر خود از نظر مذهبی بر کارفرمایان خود فشار آورد تا از فناوری های بلاک چین استفاده کنند. او این کار را فقط به عنوان یک کارمند معمولی انجام نداد. گیلبرت در شرکت هایی مانند Ernst & Young ، HSBC ، BP Oil و Price Waterhouse Coopers موقعیت های معتبری داشته است.

اگر این به اندازه کافی چشمگیر نبود ، تجربه بخش دولتی وی شامل همکاری با خزانه داری اعلیحضرت ، وزارت دادگستری انگلستان ، بانک انگلستان و حتی فدرال رزرو است. در سال 2015 ، گیلبرت به ایجاد استاندارد Blockchain ISO TC307 کمک کرد که اکنون تقریباً 60 کشور در سراسر جهان از آن برای هدایت توسعه بلاک چین خود استفاده می کنند.

کاغذ سفید Quant Network ، منتشر شده در ژانویه 2018.

در همان زمان ، گیلبرت شروع به ایجاد زمینه برای شبکه کوانت کرد. در دسامبر 2017 ، در شبکه Quant رسماً اعلام شد . مأموریت این بود (و هنوز هم هست) حل همه مشکلات بلاکچین که گیلبرت در دوران حضور خود در این موسسات معتبر به طور مستقیم مشاهده کرد. همه این مسائل اساساً با قابلیت همکاری مرتبط بودند ، چیزی که شبکه کوانت امیدوار است آن را حل کند.

شبکه کوانت چیست؟ Quant Network

شبکه کوانت یک شرکت فناوری بلاک چین است که به دنبال دستیابی به قابلیت همکاری بین بلاک چین ها با استفاده از سیستم عامل بلاک چین سیستم عامل Overledger است. بر خلاف سایر پروژه های ارزهای رمزنگاری شده ، Quant Network منبع باز نیست و بسیاری از فناوری مورد استفاده در محصولات آن دارای حق ثبت است که برای استفاده از آن مجوز لازم است.

مروری بر سیستم عامل Overledger شبکه کوانت

اگرچه شبکه کوانت بیشتر بر روی خدمات بلاک چین سازمانی تمرکز می کند ، اما همچنین به دنبال ادغام چندین بلاک‌چین ارز رمزنگاری شده در شبکه Overledger خود است . در زمان نگارش این مقاله ، Quant Network از بیت کوین ، اتریوم ، ریپل ، بایننس چین ، استلار ، ایاس ، آیوتا و ….. پشتیبانی می کند. همچنین از بلاک چین Quorum JP Morgan ، بلاک چین R3 Corda و بلاک چین Hyperledger Fabric پشتیبانی می کند.

شبکه کوانت چگونه کار میکند؟

از آنجا که شبکه کوانت پروژه منبع بسته است ، جزئیات نحوه عملکرد فناوری های اصلی آن را به اشتراک نمی گذارد. مهمترین نکته ای که باید در نظر داشته باشید این است که Quant یک بلاک چین نیست.

داشبورد سیستم عامل Overledger

این یک اکوسیستم متشکل از اجزای مختلف از جمله سیستم عامل بلاک چین Overledger OS ، برنامه های چند زنجیره ای (mApps) ، شبکه Overledger ، بازار شبکه Overledger ، خزانه داری و توکن QNT است (که در بخش بعدی مورد بحث قرار می گیرد)

سیستم عامل Overledger

سیستم عامل Overledger یک سیستم عامل بلاک چین قابل همکاری است. به عبارت دیگر ، به افرادی که از سیستم عامل Overledger استفاده می کنند اجازه می دهد همزمان با چندین بلاک‌چین مختلف تعامل داشته باشند. سیستم عامل Overledger Windows یا macOS شبکه بلاک چین آینده است.

مروری فنی بر سیستم عامل Overledger.

در حالی که شبکه کوانت (Quant) توضیحات مفصلی در مورد نحوه عملکرد سیستم عامل Overledger ارائه نمی دهد ، در صفحه پرسش و پاسخ آنها آمده است که مبتنی بر فن آوری منبع باز Kubernetes گوگل است. Kubernetes بدون توضیح بیش از حد ، این امکان را برای برنامه ای فراهم می کند که از هزاران کاربر بدون غرق شدن (به عنوان مثال خرابی) پشتیبانی کند. این کار را با رفع خودکار خطاها با استفاده از شبکه گره ها انجام می دهد.

تصاویری جزئی از برنامه قیمت گذاری هزینه های مجوز سیستم عامل Overledger.

مانند بسیاری از برنامه های نرم افزاری دیگر ، سیستم عامل Overledger رایگان نیست. هم افراد و هم موسسات باید هزینه مجوز سالانه برای استفاده از سیستم عامل Overledger بپردازند. این هزینه برای افراد ثابت است و بسته به تعدادی از معیارها از جمله اندازه شرکت آنها برای موسسات متفاوت است. پرداخت این مجوز به آنها امکان می دهد برنامه های چند زنجیره ای (یا mApps) با استفاده از سیستم عامل Overledger ایجاد کنند.

برنامه های چند زنجیره ای (mApps)

برنامه های چند زنجیره ای (mApps) خود توضیحی هستند-آنها برنامه هایی هستند که بر روی چندین بلاک چین ساخته شده اند. این برخلاف برنامه های غیرمتمرکز معمولی (dApps) است که بر روی یک بلاک چین واحد ، معمولاً اتریوم ساخته شده اند. هر mApp از قراردادهای پیمانی تشکیل شده است – برنامه های پیشرفته ای که به چندین قرارداد هوشمند در بلاک چین های مختلف اجازه می دهد با هم کار کنند.

مروری فنی بر نحوه ساخت mApps با استفاده از سیستم عامل Overledger.

از آنجا که mApp ها بر روی چندین بلاک چین ساخته شده اند ، سرعت و کارآیی آنها بستگی به بلاک چین های زیرین دارد. به عنوان مثال ، اگر یک mApp با استفاده از اتریوم و سولانا بسازید ، بخشی از برنامه ساخته شده بر روی اتریوم تنها قادر به انجام 15 تراکنش در ثانیه است در حالی که قسمت دیگر دارای سرعت تقریبا 65000 تراکنش در ثانیه است.

مروری فنی دیگر بر نحوه کار mApps.

ایده این است که هم افراد و هم موسسات قادر خواهند بود از بهترین بخشهای هر بلاک چین در mApp هایی که می سازند استفاده کنند. به عنوان مثال ، آنها می توانند از سرعت بلاک چین سولانا برای رسیدگی به معاملات استفاده کنند و از امنیت بلاک چین بیت کوین برای تسویه پرداخت ها در mApp خود استفاده کنند. افراد و موسسات همچنین می توانند mApp و داده های خود را در بازار شبکه Overledger بفروشند.

شبکه Overledger

شبکه Overledger شامل احزاب مختلفی است که بر روی سیستم عامل Overledger OS کار می کنند. شبکه Overledger امکان خرید و فروش داده ها و برنامه های دیجیتالی را با استفاده از بازار شبکه Overledger برای این طرفین فراهم می آورد.

مروری فنی بر شبکه Overledger.

تمام معاملات در بازار شبکه Overledger با استفاده از خزانه داری انجام می شود ، مجموعه ای از قراردادهای هوشمند که بر اساس اتریوم ساخته شده اند. خزانه داری به عنوان شخص ثالث در همه معاملات عمل می کند و هزینه کمی را به شبکه کوانت می برد.

مراحل دقیق نحوه قفل و انتشار وجوه در خزانه داری Overledger

وزارت خزانه داری همچنین توکن های QNT مورد نیاز برای پرداخت هزینه های مجوز سالانه برای سیستم عامل Overledger را نگهداری می کند. سپس این توکن ها را در پایان قرارداد با قیمت فعلی بازار به فروش می رساند. اگرچه تمام معاملات درون شبکه کوانت با استفاده از QNT انجام می شود ، اما همه چیز به دلار آمریکا قیمت گذاری می شود. مقدار توکن QNT مورد نیاز برای یک معامله خاص توسط یک اوراکل قیمت داخلی تعیین می شود.

ارز دیجیتال QNT

QNT یک توکن ERC-20 است که برای پرداخت کالا ، خدمات و هزینه های مجوز در اکوسیستم شبکه کوانت (Quant) استفاده می شود. پس از سوختن توکن در سپتامبر 2018 ، حداکثر عرضه QNT کمی بیش از 14.5 میلیون است. QNT نه تورمی است و نه تورم زا.

اعلام سوختن توکن QNT شبکه Quant.

تقریبا 4.5 میلیون توکن به شبکه Quant اختصاص داده شده است ، در حالی که 10 میلیون توکن دیگر در بازار موجود است. به نظر می رسد شبکه کوانت (Quant) برخی از توکن های خود را از زمان سوختن 2018 فروخته است ، زیرا در حال حاضر حدود 12 میلیون QNT در گردش است.

کل عرضه Quant با توجه به Etherscan

لازم به ذکر است که این منبع جدید در Etherscan منعکس نمی شود . با این حال ، مطابق پست Medium که سوختگی را توضیح می دهد ، Etherscan یادداشتی را در برگه اطلاعات برای توکن QNT اضافه کرده است که منبع صحیح آن را منعکس می کند. مقدار زیادی از توکن هایی که در آدرس قرارداد شبکه کوانت (Quant) نگهداری می شوند ، آنهایی هستند که سوزانده شده اند.

ICO شبکه کوانت (Quant)

شبکه کوانت ICO را برای توکن QNT خود در ماه مه 2018 برگزار کرد . در آن زمان ، QNT حداکثر عرضه کمی کمتر از 45.5 میلیون توکن داشت. فقط بیش از 30 درصد از این منبع به شبکه Quant اختصاص یافته بود و 70 درصد باقی مانده برای فروش در ICO و پیش فروش در نظر گرفته شده بود.

اهداف جمع آوری کمک های مالی ICO از شبکه Quant.

به نظر می رسد QNT در واقع ICO با 11 میلیون دلار سرمایه جمع آوری شده است. این مقدار به طور قابل توجهی کمتر از سقف نرم آن در حدود 16 میلیون دلار و تقریبا 4 برابر کمتر از سقف سخت 40 میلیون دلار بود. با توجه به اینکه قیمت ICO QNT حدود 1.1 دلار آمریکا بود ، این مقدار معادل 10 میلیون توکن فروخته شده است. این مقدار در گردش پس از سوختگی 2018 را که فقط 4 ماه پس از ICO اتفاق افتاد تأیید می کند.

لیست صرافی های QNT

QNT در بسیاری از صرافی های معتبر ارائه نمی شود. اگر به دنبال بسته بندی برخی از توکن های QNT هستید ، گزینه های شما اساساً محدود به Bittrex ، Uniswap یا Bithumb است. توجه داشته باشید که اگر تصمیم به استفاده از Uniswap دارید ، ممکن است برای اجرای معامله هزینه بسیار خوبی در هزینه گاز بپردازید زیرا این یک DEX است که بر اساس اتریوم ساخته شده است.

جفت معامله برای توکن QNT. تصویر از طریق Coinmarketcap

نقدینگی در این صرافی ها نیز چندان خوب نیست ، به این معنی که اگر به دنبال خرید مقدار زیادی QNT هستید ممکن است نیاز به پرداخت حق بیمه داشته باشید. مطمئن باشید که از مبادلات با بیشترین حجم معاملات در اینجا خودداری کنید – بلکسی و Fatbtc در معاملات شستشو و سایر اقدامات بد شناخته می شوند .

کیف پول های ارز دیجیتال کوانت (Quant)

از آنجا که شبکه کوانت QNT یک توکن ERC-20 است ، می توان آن را روی تقریباً هر کیف پول رمزنگاری شده ای که از اتریوم پشتیبانی می کند ذخیره کرد. اگر ترجیح می دهید نشانه های خود را در دست داشته باشید ، کیف پول اتمی یا کیف پول Exodus احتمالاً بهترین گزینه برای شما هستند. هر دو بر روی تلفن همراه و رومیزی ارائه می شوند و دارای چندین ویژگی جالب هستند.

اگر قصد دارید QNT خود را مدتی نگه دارید ، کیف پول سخت افزاری مانند Trezor یا دستگاه Ledger را در دست بگیرید. اگرچه اینها می توانند گران قیمت باشند ، اما بهترین راه شما برای اطمینان از ایمن ماندن وجوه شما است. هرگز رمز ارز خود را در یک صرافی رها نکنید ، به ویژه در نوع مبادلات سایه ای که ظاهرا اکثر توکن های QNT در آنها معامله می شود!

نقشه راه شبکه کوانت (Quant)

به نظر می رسد شبکه کوانت در حال حاضر نقشه راه ندارد. نقشه راه قدیمی تر آنها که در زیر نشان داده شده است نقاط عطف بسیاری را مشخص می کند ، که به نظر می رسد اکثر آنها به دست نیامده اند. این امر به دلیل ICO نازک آنها محتمل است ، که احتمالاً پول کافی برای ایجاد پیشرفت جدی در پروژه جمع آوری نکرده است.

خوشبختانه ، در جولای سال 2020 اعلام شد که شبکه کوانت مبلغ نامعلومی از Alpha Sigma Capital دریافت کرده است. به نظر می رسد این ترفند را انجام داده است زیرا شبکه Quant سرانجام در مراحل آزمایش بتا فناوری های مختلف خود است.

بیانیه ماموریت شبکه کوانت.

چشم انداز بلند مدت Quant Network اساساً این است که اپل یا مایکروسافت بلاک چین باشند. در واقع ، آنها دقیقاً مانند یک پروژه رمزنگاری دیگر رفتار نمی کنند و احتمالاً مشترکات بیشتری با غول های فناوری سیلیکون ولی دارند.

همچنین شایان ذکر است که شبکه کوانت ظاهراً در ابتدا برنامه ای برای راه اندازی توکن نداشت. این در طی مصاحبه قبلی با مدیرعامل Quant ، گیلبرت وردیان ، آشکار شد. با این حال ، نه تنها در حال حاضر یک توکن QNT وجود دارد ، بلکه Quant Network با ایده ارائه سهام QNT در آینده بازی می کند.

یکی از توییت های اخیر گیلبرت وردیان که به CBDC ها ابراز علاقه کرد.

به نظر می رسد گیلبرت وردیان بر استفاده از ارتباطات موجود خود در بخش خصوصی و دولتی تمرکز کرده است. توییت های او نشان می دهد که او به دنبال ارائه سیستم عامل Overledger به عنوان راه حل همکاری با دولت ها و بانک های مرکزی است که در حال حاضر CBDC های خود را در بلاک چین های مختلف توسعه می دهند.

نظر ما در مورد شبکه کوانت (Quant)

شبکه کوانت یک پروژه بلندپروازانه است که به نظر می رسد بیش از سهم عادلانه شکست ها را تجربه کرده است. این احتمالاً به این دلیل است که این پروژه در آخرین بازار گاو نر رمزنگاری شده راه اندازی شد. چندان محتمل نیست که مردم به پروژه توجه کرده اند در حالی که بیت کوین در حال سهم پرستی بود. آنها همچنین احتمالاً تمایل چندانی به سرمایه گذاری در این بازار نداشتند زمانی که بازارها در بهار 2018 سقوط کردند.

کانال Quant Network یوتیوب افزایش فعالیت خود را از ماه جولای نشان می دهد. تصویر از طریق یوتیوب

اکنون که آنها دومین سرمایه خود را دریافت کرده اند ، به نظر می رسد شبکه کوانت به مسیر خود بازگشته است. سوال این است که آیا آنها می توانند سیستم عامل Overledger خود را به میزان لازم برای بستن برخی از قراردادهای دولتی و خصوصی توسعه دهند. در جنبه روشن ، به نظر نمی رسد که Quant Network رقابت زیادی داشته باشد. با این حال ، این ممکن است گواهی بر عدم امکان هدف آنها باشد.

نگران کننده ترین سوال این است که در آینده چه اتفاقی برای توکن QNT خواهد افتاد. به نظر می رسد یک عصای موقت برای جلب توجه شبکه کوانت باشد. هنگامی که سیستم عامل Overledger شروع به دستیابی به رایج اصلی می کند ، آیا کسی مایل است که در مبادلات بدیع به منظور دریافت QNT مورد نیاز برای پرداخت هزینه ها و خدمات مجوز ، تحقیق کند؟ یا آنها خواهان استفاده از ارز فیات به جای آن هستند؟

راهنمای محصول اخیر Quant Network برای مشتریان سازمانی از توکن QNT نامی ندارد.

این نکته ای است که برای هر کسی که در این پروژه سرمایه گذاری کرده است باید در نظر داشته باشد. ممکن است QNT در حال حاضر داغ به نظر برسد ، اما عقل سلیم نشان می دهد که این رمز ارز رمزنگاری شده با گذشت زمان به خوبی پیر نمی شود. در هر صورت ، به نظر می رسد شبکه کوانت دارای اتصالات و سرمایه لازم برای تحقق چشم انداز سیستم عامل Overledger است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا