ارز دیجیتال و کریپتو

ارز دیجیتال پاندی ایکس چیست؟ بررسی هدف جاه طلبانه Pundi X

ارز دیجیتال پاندی ایکس (Pundi X) یکی از مورد انتظارترین ICOهای سال 2018 بود. این بدان معنی بود که توانست در عرض 90 دقیقه به ارزش 35 میلیون دلاری خود برسد.

این پروژه در تلاش است تا یک شبکه بزرگ نقطه فروش کریپتو غیرمتمرکز ایجاد کند. آنها سعی می کنند از طریق دستگاه های Merchant، کارت ها و کیف پول های رمزنگاری شده به این امر مهم دست یابند. اگر موفق شوند، امیدوارند خرید ارز دیجیتال را به آسان ترین راه ممکن تبدیل کنند.

با این حال، آیا این جاه طلبی ها خیلی بزرگ هستند؟

در این بررسی از پاندی ایکس سعی خواهیم کرد به آن پاسخ دهیم. ما همچنین نگاهی عمیق به موارد استفاده توکن NPXS و همچنین پتانسیل پذیرش طولانی مدت آن خواهم داشت.

موارد استفاده و فناوری ارز دیجیتال پاندی ایکس (Pundi X)

نیروی محرکه ایجاد ارز دیجیتال پاندی ایکس (Pundi X) منحنی یادگیری شیب دار برای کسانی است که تازه وارد اکوسیستم ارزهای دیجیتال می شوند. با استثنائات بسیار کمی استفاده از صرافی های ارزهای دیجیتال برای کاربران جدید گیج کننده و دشوار است.

و این حتی به دشواری و سردرگمی مرتبط با دستکاری کیف پول‌های متعدد، کلیدهای خصوصی، عبارت‌های عبور و احراز هویت نیز اشاره نمی‌کند.

صادقانه بگویم، حتی کاربران باتجربه ارزهای دیجیتال نیز می توانند تا حدودی ناامید شوند. ارز دیجیتال پاندی ایکس تغییر همه این موارد را از طریق سه فناوری به هم پیوسته ارائه می‌کند: پلتفرم Pundi X، کیف پول‌های موبایل و پرداخت‌های کارتی.

یکی از ویژگی‌های جالب و منحصر به فرد شبکه ارز دیجیتال پاندی ایکس این است که دستگاه‌های آن در دو بلاک چین – اتریوم و نم ادغام شده‌اند . ارز دیجیتال نم (XEM) به این دلیل انتخاب شد که در بین مؤسسات مالی آسیایی محبوبیت دارد، و به دلیل برخورداری از فناوری برای فعال کردن پرداخت‌های تقریباً آنی.

پلت فرم

دستگاه پاندی ایکس POS در فوریه 2018 و پس از ICO شروع به تولید کرده است و از جولای 2018 برای بازرگانان ارسال شده است. فهرست بازرگانان با سرعت فزاینده ای در حال گسترش است. شما می توانید لیستی از تمام بازرگانان جهانی را در اینجا مشاهده کنید.

این به مشتریان اجازه می دهد تا برای کالاهای خود با ارزهای دیجیتال ذخیره شده در کیف پول تلفن همراه خود پرداخت کنند و همچنین می توان از آن برای خرید ارزهای دیجیتال (BTC، ETH، XEM، QTUM یا ACT) برای شارژ کیف پول استفاده کرد.

در طول ICO Pundi گفته است که آنها 100,000-700,000 دستگاه POS را طی سه سال آینده به حداقل 12 کشور مختلف تحویل خواهند داد. علاوه بر مدل پایه، ارز دیجیتال پاندی ایکس در حال طراحی یک واحد کوچکتر و یک نسخه دسکتاپ است که قابلیت پذیرش کارت های اعتباری اصلی، Apple Pay و Samsung Pay را دارد.

سیستم پاندی ایکس POS توضیح داده شد

این تیم در واقع با دستگاه‌های XPOS که از نوامبر 2019 به بیش از 25 کشور ارسال شده‌اند، بسیار بهتر عمل می‌کنند و انتظار می‌رود که بیش از 100000 دستگاه XPOS تا سال 2021 مستقر شوند.

سیستم POS همچنین به بازرگانان خدمات می دهد زیرا دارای ویژگی های موجودی، عضویت و مدیریت هویت است. ارز پاندی ایکس می گوید که سیستم POS به لطف افزایش دامنه خدمات در دسترس و هزینه کمتر، بسیار بهتر از دستگاه های خودپرداز بیت کوین خواهد بود.

علاوه بر این، دستگاه‌ها بسیار کوچک‌تر هستند و می‌توانند در بسیاری از مکان‌هایی که دستگاه خودپرداز بیت‌کوین امکان‌پذیر نیست، نصب شوند. توکن پاندی ایکس (NPXS) به‌عنوان گاز برای شبکه، تقویت معاملات و تبلیغات و همچنین شناسایی مشتریان برای تخفیف‌های واجد شرایط استفاده خواهد شد.

500 واحد اولیه در اواخر ژوئن به مکان‌های منتخب تحویل شد و در 10 ژوئیه 2018 تیم اولین مورد از آنها را اعلام کرد که در هنگ کنگ در چهار رستوران FAMA شرکت‌کننده به عنوان بخشی از کنوانسیون RISE 2018 قرار دارند. این تیم همچنین کارت‌های XPASS را بین شرکت‌کنندگان در RISE 2018 توزیع کرد تا نشان دهد استفاده از ارزهای دیجیتال برای خرید با استفاده از فناوری آنها چقدر آسان است.

دستگاه های فعلی و برنامه ریزی شده پاندی ایکس PoS. تصویر از طریق Pundi X

این تیم همچنین گفته است که بر اندونزی تمرکز خواهد کرد که بزرگترین کشور جنوب شرق آسیا با جمعیتی حدود 250 میلیون نفر است. بدیهی است که هنگ کنگ نیز به هدفی برای پذیرش زودهنگام تبدیل شده است و تیم پاندی ایکس نیز گفته است که در چین گسترش یافته است.

بسیار هیجان انگیز است که تیم ارسال و آزمایش بتا سخت افزار واقعی را مشاهده کنید، و اگرچه ممکن است غیرواقعی به نظر برسد که بتوانید کالاها را با ارز دیجیتال خریداری کنید، و زمانی که منتظر صرف ناهار یا شام خود هستید، ارز دیجیتال خریداری کنید، این پلتفرم نه تنها می تواند آن را به واقعیت تبدیل کنید، اما طی سه سال آینده آن را به طور گسترده پذیرفته شود.

کیف پول ارز دیجیتال پاندی ایکس

کیف پول موبایل ارز دیجیتال پاندی ایکس یعنی Pundi XWallet مدیریت کلید را برای کاربران ساده می کند، کلیدهای عمومی و خصوصی را ذخیره می کند و از یک سیستم رمز عبور مشابه هر سیستم آنلاین استفاده می کند.

انتظار می‌رود که این ویژگی به تنهایی پذیرش ارزهای دیجیتال توسط کاربران جدید را به شدت افزایش دهد، با این حال، نگرانی‌هایی وجود دارد که می‌تواند کاربران فعلی ارزهای دیجیتال را که نگران مسائل امنیتی و حفظ حریم خصوصی هستند، بازدارد.

این کیف پول قادر است BTC، ETH، BNB و NSPX و همچنین ارزهای فیات را در خود جای دهد. برنامه هایی برای اضافه کردن پشتیبانی برای ارزهای اضافی در طول زمان وجود دارد. XWallet همچنین دارای یک کارت XPASS مجازی است یا می توان آن را با یک کارت فیزیکی XPASS همگام کرد.

تصاویری از XWallet در فروشگاه Google Play

XWallet در هر دو دستگاه iOS و Android در دسترس است و دانلود رایگان است. از نظر بازخورد در مورد برنامه ها، حدود 4.3 ستاره در فروشگاه Google Play دارد . با این حال، به نظر می رسد اخیراً تعدادی شکایت در مورد عملکرد این برنامه وجود داشته است.

برخی از این موارد به نیاز KYC پاندی ایکس مربوط می شود که واقعاً نمی توانند آن را کنترل کنند. با این حال، برای کسانی که ماهیت فنی دارند، به نظر می رسد تیم کاملاً پاسخگو و – مهمتر از همه – پذیرا باشد.

سیستم پرداخت کارت پوندی ایکس

این شرکت کارتی را منتشر کرده است که نام آن را کارت XPASS گذاشته است که همراه با اپلیکیشن موبایل و کیف پول کار می‌کند و امکان پرداخت و واریز با کارت (یک وسیله آشنا برای اکثر افراد) را فراهم می‌کند که از کیف پول موبایل خارج می‌شود.

علاوه بر این، کاربران می‌توانند قبل از پرداخت برای کالاها و خدمات، قیمت فعلی بازار هر ارز دیجیتال را ببینند و به آنها امکان می‌دهد با ارز دیجیتالی که بهترین ارزش را در آن زمان به ارمغان می‌آورد، پرداخت کنند. در حال حاضر کارت XPASS از BTC، BNB، ETH و NPXS پشتیبانی می کند.

این توانایی پرداخت آسان برای چیزها با ارزهای دیجیتال چیزی است که در نهایت به معنایی گسترده به آنها ارزش واقعی می دهد. در نشریه پاندی ایکس آمده است که:

بیشتر ارزهای دیجیتال را فقط می توان برای خرید سایر ارزهای دیجیتال استفاده کرد و ارتباط آنها را برای اکثر مردم تقریباً به صفر می رساند.

پرداخت کارت پاندی ایکس

در واقع یکی از استدلال‌های اصلی باورمندان غیر رمزنگاری این است که ارزهای دیجیتال ارزش واقعی ندارند. امید است که تسهیل در پرداخت ها این نظر را تغییر دهد.

به نظر می رسد که تیم پاندی ایکس یک سیستم فناوری ایجاد کرده است که پتانسیل آن را دارد که ارزهای دیجیتال را به طور گسترده پذیرفته و در مقیاس جهانی مورد استفاده قرار دهد. در حالی که موارد استفاده از نظر تئوری قوی هستند، بسیاری از موارد پذیرش بستگی به این دارد که دستگاه‌های POS با چه سرعتی می‌توانند راه‌اندازی شوند، واقعاً چقدر خوب کار می‌کنند و بازاریابی چند سال آینده برای این فناوری چقدر موفق خواهد بود.

همچنین قابل توجه است که پوندی برای انتشار و توزیع کارت های XPASS با iBank همکاری کرده است. آنها کارت استاندارد XPASS و همچنین نسخه ویژه کارت طراحی شده Cao Jun را ارائه می دهند.

پاندی همچنین یک کارت XPASS با مضمون Manga منتشر کرده است که از NEM و Qtum نیز پشتیبانی می کند. در نهایت، این کارت‌های نسخه ویژه به دارایی‌های دیجیتال در بلاک چین IOST تبدیل خواهند شد.

تابع Pundi X – f(x)

تابع X یا f(x) دیدگاه پاندی از اینترنت بلاک چین است و نه تنها یک مدل اینترنت غیرمتمرکز را در بر می گیرد، بلکه شامل دستگاه های سخت افزاری لازم برای استفاده از این سیستم عامل جدید مبتنی بر بلاک چین نیز می شود.

اولین دستگاهی که راه اندازی شد، تلفن بلاک چین پوندی ایکس است که به معنای «Blok on Blok» «BOB» نامیده می شود. علاوه بر تلفن مبتنی بر بلاک چین، تیم پاندی ایکس همچنین در حال برنامه ریزی برای طراحی مجدد پایانه های XPOS برای استفاده از فناوری f(x) است. در نهایت، یک گره فیزیکی تابع X در حال توسعه است.

پروتکل FXTP با گوشی هوشمند BOB

اینها تنها سه نمونه از سخت افزارهایی هستند که می توانند برای استفاده از سیستم عامل f(x) ایجاد شوند. مانند هر چیز دیگری که تیم پاندی ایکس انجام می دهد، مفهوم سیستم عامل Function X جاه طلبانه، چشمگیر و گسترده است.

تیم پاندی ایکس

تیم ارز دیجیتال پاندی ایکس یک گروه با استعداد از فن‌آوران و کارآفرینان هستند که به نظر می‌رسد دقیقا همان چیزی است که این پروژه برای موفقیت به آن نیاز دارد. به طور کلی، تیم مدیریت متشکل از مهندسان کامپیوتر است که کارآفرین سریالی شده اند.

استثنا آشکار در این مورد، مدیرعامل و بنیانگذار Zac Cheah است که قبلاً یک توسعه دهنده بازی های HTML بود، اما شاید به همین دلیل است که او خود را با چنین تیم قدرتمندی احاطه کرده است.

رئیس پاندی ایکس، کنستانتین پاپادمیترو، سابقه طولانی در تأسیس شرکت‌های موفق فین‌تک و گسترش آنها دارد، که او را برای پروژه‌ای که نیاز به رشد و پذیرش سریع دارد، مناسب می‌سازد.

از چپ: زک چی (مدیر عامل)، پیت هوانگ (CTO)، کنستانتین پاپادمیتریو ، دنی لیم (مدیر مالی)

CTO/COO و یکی از بنیانگذاران، پیت هوانگ، اولین کسب و کار خود را در سن 25 سالگی ایجاد و فروخت و چندین تجارت دیگر را ایجاد و به فروش رساند، از جمله یکی که بیش از 200 کارمند داشت.

مدیر مالی و سومین بنیانگذار پروژه دنی لیم است. دنی یک کارشناس تامین مالی APAC است که تجربه طراحی محصول با Baidu و Lenovo را دارد. دنی دانش آموخته دکتری حقوق از دانشگاه Tsinghua است و دارای مدارک حسابداری ACMA و CGMA است.

تیم مدیریت در خارج از جاکارتا فعالیت می کند که تیم تحقیقاتی عمدتاً خارج از شنژن فعالیت می کند. به طور کلی تیم دفاتر فیزیکی در جاکارتا، لندن، سائوپائولو، سئول، توکیو، شنژن و سنگاپور دارد. از آگوست 2018، این تیم از بیش از 150 کارمند تشکیل شده است که بیش از نیمی از آنها نقش های تحقیق و توسعه را پر می کنند.

شراکت

تیم پاندی ایکس نه تنها بر روی محصول و پلتفرم، بلکه بر روی شراکت‌هایی که برای گسترش پلتفرم و تضمین رشد کوتاه‌مدت و ثبات بلندمدت کمک می‌کند، مجدانه کار کرده است.

مهم ترین همکاری برای پاندی ایکس، همکاری با NEM بوده است. این مشارکت است که به Pundi X اجازه می دهد تا معاملات را فوراً تأیید کند. بدون این، تیم تقریباً مطمئناً می‌تواند با مصرف‌کنندگانی که تمایلی به استفاده از یک سیستم پرداخت تراکنش‌ای که حداقل چند دقیقه طول می‌کشد تا تراکنش‌ها را تأیید کند، جذب شود. تراکنش‌های سریع و ارزان ارائه‌شده توسط NEM این امکان را برای پاندی ایکس فراهم می‌کند تا مورد قبول جریان اصلی قرار گیرد.

تیم پاندی همچنین زمان خود را صرف موقعیت خود در اکوسیستم ارزهای دیجیتال کرده است و با انجمن بلاک چین اندونزی، انجمن فین‌تک سنگاپور، کنسرسیوم XPOS، ACCESS، انجمن فین‌تک هنگ‌کنگ، و انجمن مالی و فین‌تک سوئیس همکاری می‌کند.

این آخرین منجر به مشارکت بیشتر با شرکت سوئیسی UTRUST شد که متعهد به استقرار 1000 دستگاه پوندی ایکس POS شده است.

ارز دیجیتال پاندی ایکس در ایجاد شراکت به عنوان یک ابزار کلیدی توسعه تجارت فعال بوده است. آنها همچنین از آنها برای به حداکثر رساندن ارزش پیشنهادی خود، افزایش اعتماد، مشارکت و پذیرش هم برای مصرف کنندگان و هم برای بازرگانان استفاده کرده اند. این باید به آنها در تلاش های بازاریابی خود کمک شایانی کند، زیرا آنها دستگاه ها و سیستم های پاندی را در سراسر آسیا و فراتر از آن عرضه می کنند.

تجزیه و تحلیل جامعه

حتی با وجود اینکه سکه NXPS همراه با بقیه بازارهای ارزهای دیجیتال رو به زوال بوده است، این پروژه همچنان به جذب اعضا به جوامع آنلاین مختلف خود ادامه می دهد. در واقع، با بیش از 110000 دنبال کننده در صفحه خود، بیشترین فالوور را در فیس بوک دارد که تا به حال برای یک پروژه بلاک چین دیده ام.

این موضوع دیگر حساب‌های رسانه‌های اجتماعی آن را کوچک‌تر می‌کند، اگرچه کانال تلگرامی قوی با بیش از 40000 فالوور در آنجا دارد.

فالوورهای این پروژه در توییتر با 66600 دنبال کننده بسیار خوب است. این تیم همچنین در آنجا فعال است و نه تنها مطالب خود را توییت می کند، بلکه اطلاعات مفید دیگر کاربران توییتر و پروژه های بلاک چین را نیز بازتوییت می کند.

Reddit فرعی برای ارز پاندی ایکس تا حدودی ناامید کننده است و تنها 5534 دنبال کننده دارد. پست‌های اینجا نیز نادر است. در واقع، بهتر است کانال یوتیوب پروژه را دنبال کنید، که تعداد زیادی ویدیو و اطلاعات بسیار خوبی در مورد توکن های پاندی ایکس و NXPS دارد.

همچنین بیش از 4000 مشترک دارد که در یوتیوب برای یک پروژه بلاک چین بسیار خوب است.

توکن NPXS

همانطور که قبلاً ذکر شد، ارز پاندی ایکس در ماه ژانویه یک ICO برگزار کرد و سرمایه 35 میلیون دلاری خود را تنها در 90 دقیقه افزایش داد. همانطور که همه می دانیم، سه ماهه اول سال 2018 به طور کلی برای کریپتو فصل بدی بود و توکن NPXS تا ماه آوریل به آرامی از 0.001 دلار به 0.0007-0.0008 دلار کاهش یافت.

اینجاست که بعد از فهرست کردن رمز NPXS توسط شبکه Bancor، همه چیز جالب شد. این قیمت را به 0.004 دلار یا بیشتر رساند، اما پس از آن در ماه می، قیمت دوباره جهش کرد و قبل از کاهش به نزدیک به 0.015 دلار رسید. در 17 ژوئن 2018، زمانی که اولین 500 دستگاه XPOS اعلام شد، قیمت به بالاترین حد تاریخ 0.015621 دلار رسید.

البته، آن پامپ دوام نیاورد و قیمت تقریباً بلافاصله پس از اعلام حمل و نقل در ژوئن کاهش یافت. در ماه می 2019 یک رالی کوتاه وجود داشت، اما تا 23 اکتبر 2019 قیمت به پایین ترین حد تاریخ 0.000159 دلار رسید. چند هفته بعد در 8 نوامبر 2019 قیمت کمی بهبود یافت و به 0.00018 دلار رسید و NPXS را به 94مین سکه بزرگ از نظر ارزش بازار تبدیل کرد.

توکن NPXSXEM

علاوه بر توکن NXPS ERC-20 یک توکن NXPSXEM نیز وجود دارد که از بلاک چین NEM ایجاد شده است. این یک توکن ابزاری است که برای استفاده در دستگاه های NEMXPOS ایجاد شده است.

پاندی ایکس قصد دارد 20000 واحد NEM XPOS را در سرتاسر جهان تولید و استقرار دهد که همه آنها بر روی بلاک چین NEM اجرا خواهند شد. البته در بازارها نیز به صورت علنی معامله می شود و تا این لحظه ارزش آن 0.000171 دلار است.

NXPSXEM در ۸ آگوست ۲۰۱۸، تنها یک روز پس از فهرست شدن در بورس، به بالاترین حد خود یعنی 0.004845 دلار رسید. پایین ترین قیمت آن در تاریخ 16 اکتبر 2019 0.000088 دلار بود. مانند NXPS می توان آن را با نگه داشتن آن در XWallet تا پایان سال 2020 به اشتراک گذاشت.

نتیجه گیری

ارز دیجیتال پاندی ایکس یک وظیفه چشمگیر و جاه طلبانه را برای مقابله با آنچه که می تواند معادل پذیرش روزانه ارزهای دیجیتال توسط توده ها باشد، در صورت تحقق چشم انداز آنها، بر عهده گرفته است. به نظر می رسد این فناوری برای آنچه که آنها تلاش می کنند مناسب است، و تحویل دستگاه های XPOS به بیش از 25 کشور در حال حاضر نشان دهنده تعهد تیم و موفقیت پروژه تا به امروز است.

کل تیم تجربه قابل توجهی هم در زمینه فناوری و هم در امور مالی دارند که برای راه اندازی مفید بوده است. با وجود شراکت‌ها و امید به ایجاد مشارکت‌های بزرگ‌تر، Pundi X مانند یک غول خفته است.

تنها چیزی که باقی می ماند این است که ببینیم آیا آنها می توانند به وعده خود مبنی بر تولید 100000 دستگاه در سه سال آینده عمل کنند و آیا می توانند آن دستگاه ها را به طور مناسب به بازار عرضه کنند.

با قرار دادن این دو قطعه، می‌توانید در آینده نزدیک یک پاندی ایکس را در یک خرده‌فروشی در نزدیکی خود مشاهده کنید. در واقع، اگر در برزیل، آسیای جنوب شرقی یا برخی از مناطق اروپا و آفریقا زندگی می کنید، ممکن است قبلاً با دستگاه های Pundi X برخورد کرده باشید.

و اکنون با توسعه Function ارز دیجیتال پاندی ایکس به دنبال آن است که نه تنها تراکنش های تجاری ارزهای دیجیتال را در اختیار بگیرد، بلکه می خواهد اینترنت را نیز در اختیار بگیرد. تصور کنید اگر آنها موفق باشند. پاندی در بیست سال آینده می‌تواند مانند ترکیبی از گوگل، اپل و آمازون با دسترسی جهانی و حضور قدرتمند در بازار باشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا