ارز دیجیتال و کریپتو

پلتفرم Oasis Network چیست؟ معرفی کامل اوسیس نتورک و توکن ROSE

طراحی های شبکه بلاک چین هرگز افسار نوآوری را نمی کشند. شبکه بیت کوین به عنوان یک شبکه ساده همتا به همتا برای ذخیره و تبادل ارزش متولد شد. موفقیت بیت کوین بذر شبکه غیرمتمرکز اتریوم و قابلیت های قرارداد هوشمند آن را کاشت و تولد دیفای را رقم زد.

این بررسی از Oasis Network یک شبکه بلاک چین را پوشش می‌دهد که طراحی مدولار درون بلاک‌چینی را اتخاذ می‌کند، طعم دیگری در داستان معماری‌های لایه‌ای که تلاش می‌کنند مقیاس‌پذیری، امنیت و تمرکززدایی را متعادل کنند. با بیگ اینکام تا انتها همراه باشید……!

پلتفرم Oasis Network چیست؟

Oasis Network یک شبکه بلاک چین لایه یک است که هدف آن حفظ حریم خصوصی در بازار‌های مالی و صیانت از داده‌های کاربران است. صنعت بلاک چین به سمت معماری های مدولار در حال تکامل است. « نقشه راه جمع‌آوری محور » اتریوم را به عنوان لایه در دسترس بودن داده و امنیت دیفای که در آن محیط‌های اجرایی ماژولار به صورت جمع‌آوری و میزبان برنامه‌های قرارداد هوشمند وجود دارد، تثبیت می‌کند.

اوسیس نتورک با سه موضوع طراحی اصلی آزمایش می کند:

 1. ماژولاریت بومی – اتریوم به طور بومی یکپارچه است. Rollup ها با یک شبکه خارج از زنجیره که انتقال وضعیت آن به یک قرارداد هوشمند جمع آوری شده در شبکه اصلی اتریوم را تأیید می کند، به ماژولار می رسد. پروتکل Oasis Network ماژولاریت بومی را ارائه می دهد . به جای قراردادهای هوشمند، گره های بلاک چین ماژولار بودن را در سطح زیرساخت پیاده سازی می کنند.
 2. قراردادهای هوشمند حفظ حریم خصوصی – اوسیس نتورک اجرای قراردادهای هوشمند قابل تأیید و محرمانه را برای ترویج برنامه‌هایی که داده‌های خصوصی و حساس مانند شماره‌های بازیابی اجتماعی و حساب‌های بانکی را مدیریت می‌کنند، که در آن داده‌ها فقط به تعداد کمی از افراد مربوط می‌شود، امکان‌پذیر می‌کند.
 3. توکن سازی داده ها – استفاده از قراردادهای هوشمند برای تسهیل داده های خصوصی توکن شده که استانداردهای حریم خصوصی و امنیتی را حفظ می کند.

پس زمینه پروتکل Oasis Network

داون سانگ ، استاد دانشگاه کالیفرنیا، برکلی، که به خاطر کارش در زمینه امنیت کامپیوتر و هوش مصنوعی شهرت دارد، آزمایشگاه اوسیس را راه‌اندازی کرد و کار بر روی این پروتکل را آغاز کرد. بنیاد Oasis Network همچنین مستقل از آزمایشگاه‌های اوسیس ایجاد شد تا اکوسیستم اوسیس را تقویت کند، حکومت کند و تمرکززدایی کند.

شبکه اوسیس در تمرکز بر حفظ حریم خصوصی و رمزگذاری داده ها منحصر به فرد است. این پروتکل حریم خصوصی را به عنوان ابزاری برای بسیج داده ها برای تجزیه و تحلیل در یک محیط غیرمتمرکز به جای تراکنش های مبهم برای پنهان کردن هویت کاربر درک می کند. پروتکل Oasis Network به دنبال فعال کردن اشتراک‌گذاری انتخابی است تا افراد بتوانند با حفظ حقوق دسترسی و حفظ حریم خصوصی از داده‌های خود کسب درآمد کنند.

تیم اوسیس شبکه آزمایشی خصوصی را در سال 2018 و شبکه اصلی عمومی را در سال 2020 پس از ممیزی های متعدد، پاداش های باگ و ارتقاء شبکه راه اندازی کرد. این پروتکل توسط شرکت های معتبر سرمایه گذاری خطرپذیر و سرمایه گذارانی مانند بایننس لبز ، پالیچین کپیتال ، پانترا و آندرسن هوروویتز (a16z) پشتیبانی می شود.

پلتفرم Oasis Network چه کاری انجام میدهد؟

اوسیس نتورک به عنوان یک شبکه غیرمتمرکز قرارداد هوشمند اثبات سهام (PoS) متمرکز بر حریم خصوصی و سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) طراحی شده است. این یک معماری ماژولار و چند لایه با یک اجماع و لایه اجرایی مجزا (به نام لایه پارا تایم ) مستقر می کند.

طراحی Oasis Network شبیه به معماری رول آپ است. در اکوسیستم اتریوم، جمع‌آوری‌ها محیط‌های اجرایی با توان عملیاتی بالا هستند. آن‌ها تراکنش‌های جمع‌آوری خود را در بسته‌هایی بسته‌بندی می‌کنند و آن‌ها را به شبکه اصلی اتریوم ارسال می‌کنند تا آن داده‌ها را در خلال اجماع اتریوم در دسترس قرار دهند و بنابراین امنیت آن را وام بگیرند. رول آپ ها از قراردادهای هوشمند مستقر در شبکه اصلی برای داده های بلاک چین خود استفاده می کنند. این طرح به صورت خطی مقیاس پذیر است ، به این معنی که می‌توانیم مجموعه‌های جدیدی را برای مقیاس‌پذیری بهتر اضافه کنیم یا عملکرد جدیدی را بدون تأثیر بر عملکرد سایر مجموعه‌ها اضافه کنیم، و همه مجموعه‌ها به صورت موازی پردازش می‌شوند.

Oasis Network با استفاده از طراحی مشابه، مقیاس پذیری بالایی را ارائه می دهد. شبکه اصلی بلاک چین اوسیس یک شبکه اثبات سهام (POS) است که اجماع و در دسترس بودن داده ها را برای لایه های پارا تایم ارائه می دهد. پارا تایم جایی است که عملکرد قرارداد هوشمند، با تمام اجرای موازی و مقیاس پذیری خطی اتریوم رخ می دهد.

معماری پروتکل اوسیس | تصویر از طریق Oasis Docs

معماری Oasis Network

فناوری Oasis Network شامل اجزای اصلی زیر است:

لایه اجماع اوسیس نتورک

لایه اجماع شالوده پروتکل اوسیس را تشکیل می دهد و وظایف اساسی زیر را انجام می دهد:

 • مقادیر را از لایه پارا تایم می پذیرد و آنها را روی لایه اجماع می نویسد.
 • انتخاب پارا تایم و اعتبارسنجی را انجام می دهد.
 • عملیات توکن بومی لایه اجماع.

لایه اجماع لایه امنیتی اکوسیستم Oasis Network است. هر بلوک شامل تعداد محدودی از تراکنش های لایه پارا تایم است که با پذیرش و ذخیره داده های آنها در طول تولید بلوک، نهایی شدن آنها را فراهم می کند. توجه داشته باشید که لایه Consensus تلاشی برای تفسیر بارهای کاری پیچیده منطق قرارداد هوشمند، مانند مقادیر تولید شده یا محاسبات انجام شده در لایه پارا تایم ندارد. در عوض، بیشتر در مورد اطمینان از امنیت و نهایی بودن آن تراکنش ها است .

در حالی که لایه‌های پارا تایم اجرای تراکنش‌ها را انجام می‌دهند، لایه اجماع با ترتیب و یکپارچگی تراکنش‌ها برای اطمینان از یک معماری امن سروکار دارد.

لایه اجماع همچنین تراکنش‌های بومی ROSE را که در لایه پایه اجرا می‌شوند، مدیریت می‌کند. لایه Consensus یک شبکه اثبات سهام است که روی هسته Tendermint اجرا می‌شود ، اما عملکرد ساده آن به پروتکل Oasis اجازه می‌دهد تا در صورت نیاز، با کمترین تأثیر بر سیستم مدولار، آن را با سایر مدل‌های اجماع مانند Lira HotStuff جایگزین کند.

لایه پروتکل اوسیس کانسانسس امنیت و نهایی بودن را برای پارا تایم

لایه پارا تایم

لایه های پارا تایم جایی هستند که اجرای قرارداد هوشمند در Oasis Network رخ می دهد. لایه Consensus می تواند چندین پارا تایم را پشتیبانی کند که می توانند زمان های اجرا موازی را انجام دهند. مانند میزبانی اتریوم چندین مجموعه مانند آپتیمیزم و آربیتروم که در سیلوهای ایزوله کار می کنند، انتقال حالت یک پارا تایم بر بقیه تأثیر نمی گذارد.

شماتیک لایه پارا تایم پروتکل اوسیس

پارا تایم ها محاسبات حالت را اجرا می کند و نتیجه را به لایه اجماع متعهد می کند که خلاصه ای متعارف از این انتقال های حالت را ذخیره می کند. مانند هر پروتکل بلاک چین، پارا تایم نیز بر روی گره ها اجرا می شود. این گره ها تراکنش های مشتریان را پردازش می کنند و در لایه اجماع ثبت می کنند تا در عملیات پارا تایم ها مورد نظر شرکت کنند.

این مشارکت یکپارچه سازی در سطح پروتکل پارا تایم ها و لایه اجماع را امکان پذیر می کند، که Oasis Network معتقد است نسبت به سایر طرح های مدولار، مانند پاراچین ها و شاردینگ، کارآمدتر است.

مدل عملیاتی پارا تایم

 1. پارا تایم ها با توسعه کد آنها و مشخص کردن ابرداده آنها ایجاد می شود. به هر پارا تایم در هنگام ثبت نام یک شناسه زمان اجرا اختصاص داده می شود.
 2. یک اپراتور نود، پارا تایم ها را برای اجرای رویه های خود اجرا می کند. آنها درخواست های تراکنش مشتریان را پردازش می کنند. آنها همچنین فضای کافی را برای ذخیره وضعیت پارا تایم حفظ می کنند. گره های اعتبارسنجی که پارا تایم را اجرا می کنند و آنهایی که وضعیت را ذخیره می کنند نیز ممکن است متفاوت باشند.
 3. سپس چنین اپراتور گره ای در لایه اجماع ثبت می شود.
 4. یک کلاینت می تواند تراکنش های پارا تایم را با انتشار تراکنش ها در گره مناسب در لایه توافقی که پارا تایم مربوطه را اجرا می کند، ارسال کند.
 5. لایه اجماع پس از تأیید درستی انجام محاسبات، تراکنش ها را نهایی می کند.

لایه‌های اجماع و اجرا مجزا به چندین پارا تایم اجازه می‌دهند بدون نگرانی در مورد امنیت مقیاس شوند و پردازش موازی پارا تایم‌های مختلف را با هم فعال کنند. Oasis Network می تواند میزبان انواع مختلف پاراتایم های برای رسیدگی به موارد استفاده مختلف باشد. یکی از این برنامه ها میزبانی پارا تایم ها سازگار با EVM برای پشتیبانی از برنامه های اتریوم یا پارا تایم ها با پردازش قراردادهای هوشمند محرمانه برای پشتیبانی از برنامه های تجزیه و تحلیل داده است. طراحی ماژولار به پارا تایم ها اجازه می دهد تا مستقل از لایه اجماع یا سایر پارا تایم ها به روز شود.

لایه های پارا تایم Oasis Network

تیم توسعه دهنده اصلی Oasis Network قبلاً سه پارا تایم را در شبکه توسعه داده است:

Emerald

لایه Emerald یک شبکه بلاک چین سازگار با ماشین مجازی اتریوم (EVM) در Oasis Network است. Emerald برای ادغام قراردادهای هوشمند سازگار با اتریوم در اوسیس ساخته شده است. در اینجا ویژگی های کلیدی Emerald آمده است:

 • کاملاً با EVM سازگار است
 • توان عملیاتی بالا و هزینه های کم
 • مقیاس پذیر. با میانگین زمان بلوک کمتر از 25 ثانیه، Emerald می تواند از توان عملیاتی بالا و کارمزد تراکنش پایین برخوردار باشد.
 • عدم تمرکز – Emerald توسط یک شبکه گره غیرمتمرکز اداره می شود که شبکه را با ROSE به عنوان ارز تسویه ایمن می کند.

Oasis همچنین یک برنامه پاداش برای اپراتورهای گره در Emerald اجرا می کند. پاراتایم توکن های زنجیره ای را منتشر می کند تا به گره های اعتبارسنجی برای شرکت در شبکه پاداش دهد. این برنامه تا 24 توکن ROSE در روز به هر گره پاداش می دهد. برنامه پاداش دو ساله در نوامبر 2021 آغاز شد.

Cipher Confidential

اجرای قراردادهای هوشمند محرمانه یکی از تحویل های اولیه Oasis Network است. لایه Cipher Confidential ParaTime از حریم خصوصی اجرای قرارداد هوشمند با توان عملیاتی بالا پشتیبانی می کند که در آن گره ها از فناوری محاسباتی Trusted Execution Environment ( TEE ) استفاده می کنند.

Trusted Execution Environment مانند یک جعبه سیاه فرضی برای اجرای قرارداد هوشمند عمل می کند، جایی که داده های رمزگذاری شده با قرارداد هوشمند وارد یک محصور امن می شوند. سپس داده های رمزگذاری شده در داخل محفظه رمزگشایی می شوند تا با کد قرارداد هوشمند پردازش شوند. در نهایت، نتایج قبل از ارسال از محصور رمزگذاری می‌شوند تا داده‌ها محرمانه باقی بماند.

Cipher تضمین می کند که داده ها هرگز به اپراتورهای گره، توسعه دهندگان برنامه یا هر شخص ثالثی درز نمی کند. محرمانه بودن در معرفی خدمات مدیریت داده در یک محیط غیرمتمرکز حیاتی است. برای مثال، یک توسعه‌دهنده برنامه در پروتکل Oasis Network ممکن است از داده‌های شخصی یا حساس مانند شماره‌های تامین اجتماعی، اطلاعات مالی یا سلامتی یا سوابق جغرافیایی به عنوان ورودی پردازش استفاده کند. محرمانه بودن چنین داده هایی مربوط به صاحبان داده ها است و امنیت یا باز بودن پروتکل بلاک چین را مخفی نمی کند.

با اوسیس، کاربران عمومی مانند من و شما می‌توانیم از داده‌های خود در یک محیط امن و خصوصی کسب درآمد کنیم و در عین حال کنترل کاملی بر دسترسی و استفاده از آن‌ها داشته باشیم.

Oasis Network با امکان استفاده از سایر فناوری‌های حفظ حریم خصوصی مانند Zero-Knowledge Proofs برای نیرو بخشیدن به محصورات خصوصی، امکان استفاده از محرمانه‌سازی قابل تنظیم برای توسعه‌دهندگان را فراهم می‌کند.

داده های توکن شده – اوسیس پارادایم جدید توکن سازی داده ها را فعال می کند، جایی که پروتکل تضمین می کند که داده ها بدون اجازه خصوصی و غیرقابل دسترسی باقی می مانند. امکان محاسبه محرمانه داده‌های خصوصی، نوع جدیدی از دارایی دیجیتال را ایجاد می‌کند که می‌تواند همراه با دستورالعمل‌های خاص استفاده با پرداخت هزینه مصرف شود. به عنوان مثال، این مدل برای آموزش نرم افزارهای یادگیری ماشینی که به داده های زیادی نیاز دارد، که اغلب خصوصی هستند، مفید است.

شماتیک های توکن سازی داده ها در شبکه اوسیس

Sapphire EVM

Oasis Network لایه Sapphire پارا تایم را معرفی کرد تا قابلیت های Cipher و Emerald را با نهایی شدن تقریباً فوری کنار هم قرار دهد. Sapphire یک محیط سازگار با EVM برای اجرای قراردادهای هوشمند محرمانه است. توسعه دهندگان اتریوم که به سطوح بالایی از حریم خصوصی برای بهبود موارد استفاده برنامه های خود نیاز دارند، می توانند از Sapphire بدون متحمل شدن هزینه های اضافی اضافی مرتبط با پلتفرم های سوئیچینگ استفاده کنند.

توکن ROSE – توکنومیک

ROSE توکن ابزار بومی در Oasis Network است. در لایه اجماع، ROSE به شرط بندی و تفویض اختیار، برای پرداخت هزینه تراکنش برای انتقال در شبکه اصلی و همچنین برای کارمزد اجرای قرارداد هوشمند در لایه های پارا تایم استفاده می شود.

توزیع توکن

تخصیص توکن ROSE

ROSE دارای عرضه ثابت 10 میلیارد توکن با عرضه در گردش حدود 6.5 میلیارد در اکتبر 2023 است. تیم اوسیس چگونه نقدینگی را تخصیص می دهد:

 • حامیان پروتکل قبل از راه اندازی شبکه اصلی، توکن هایی فروخته می شدند.
 • مشارکت کنندگان اصلی ROSE را به عنوان جبران تلاش های خود دریافت کردند.
 • بنیاد اوسیس برخی از نشانه ها را به عنوان وقف برای توسعه Oasis Network دریافت کرد.
 • تخصیص جامعه و اکوسیستم برنامه‌هایی را که جامعه را تحریک می‌کنند، مانند کمک‌های مالی و مشوق‌های توسعه‌دهنده تأمین مالی می‌کند.
 • شرکای استراتژیک کلیدی اکوسیستم اوسیس برای خدمات خود بودجه دریافت می کنند.
 • برای کمک به امنیت Oasis Network، جوایز شرط بندی به سهامداران و نمایندگان زنجیره ای پرداخت می شود. این پروتکل پاداش‌ها را بر اساس تولید بلوک، مشارکت گره‌ها و الگوهای شرط‌بندی برای پراکنده کردن پاداش‌ها در طول چهار سال محاسبه می‌کند.
برنامه تخمینی جوایز استیکینگ

تخصیص توکن ها منوط به یک برنامه زمان بندی است که در ده سال از سال 2020 شروع می شود. این به تدریج توکن های تخصیص داده شده در سراسر اکوسیستم را باز می کند، که در این نمودار نشان داده شده است:

برنامه اعطای توکن ROSE

موارد استفاده از Oasis Network

Oasis Network یک معماری باز را اتخاذ می کند و آن را با چندین مورد استفاده و محیط های اجرایی سازگار می کند. این با استفاده از Tendermint Core ساخته شده است و اتصال به اوسیس نتورک را برای توسعه دهندگان در اکوسیستم کازماس آسان می کند. لایه Emerald پارا تایم در اوسیس نتورک با EVM سازگار است که ممکن است توسعه‌دهندگان، کاربران و برنامه‌های کاربردی اتریوم را جذب کند.

 • قراردادهای هوشمند محرمانه – توانایی اجرای قراردادهای هوشمند با حفظ حریم خصوصی ورودی داده ها و نتایج یکی از ویژگی های کلیدی اوسیسس نتورک است. این ویژگی به طور بالقوه می‌تواند برنامه‌هایی را که به حریم خصوصی نیاز دارند، مانند تراکنش‌های مالی، پلتفرم‌های رای‌گیری یا برنامه‌هایی که اطلاعات شخصی یا حرفه‌ای حساس را مدیریت می‌کنند، وارد کند.
 • دیفای – Oasis Sapphire می‌تواند وام‌دهی و وام‌گیری خصوصی، کشاورزی محصول و سایر پروتکل‌های دیفای را فعال کند.
 • NFT های خصوصی – Oasis Network می تواند مالکیت خصوصی NFT را تسهیل کند، که ممکن است برای صنعت هنر و کلکسیون ها جذاب باشد.
 • توکن‌سازی داده – پلتفرم اوسیس می‌تواند میزبان بازارهای داده ایمن و متمرکز بر حریم خصوصی باشد که در آن ارائه‌دهندگان داده می‌توانند از داده‌ها کسب درآمد کنند و کسب‌وکارها می‌توانند به مجموعه داده‌های ارزشمند بدون نقض محرمانه بودن ارائه‌دهنده دسترسی داشته باشند.
 • اشتراک‌گذاری داده‌های سازمانی – شرکت‌ها می‌توانند از شبکه Oasis استفاده کنند تا داده‌های محرمانه را به صورت ایمن و خصوصی در میان بخش‌ها و شرکای خود به اشتراک بگذارند و آن را در صنایعی مانند مراقبت‌های بهداشتی، خدمات حقوقی، و امور مالی مرتبط کنند.
 • هوش مصنوعی و یادگیری ماشین – مدل‌های هوش مصنوعی می‌توانند به مجموعه داده‌های ارزشمند برای آموزش مدل‌های خود در Oasis Network دسترسی داشته باشند.
 • مدیریت زنجیره تامین – اوسیس نتورک می تواند کارایی و حریم خصوصی زنجیره تامین را افزایش دهد . طرفین می توانند با اطمینان و ایمن اطلاعات مربوطه را در سراسر جهان به اشتراک بگذارند بدون اینکه نگران نشت اطلاعات باشند.
 • سیستم‌های شناسایی دیجیتال – Oasis Cipher می‌تواند از فرآیندهای تأیید هویت امن و خصوصی پشتیبانی کند.
 • حکمرانی و رأی‌گیری – پروتکل اوسیس می‌تواند رأی‌گیری خصوصی برای DAOها را تسهیل کند.
 • پیام‌رسانی زنجیره‌ای – برنامه‌ها می‌توانند از Sapphire برای انتقال محرمانه اطلاعات بین شبکه‌های بلاک چین استفاده کنند.

این موارد استفاده، پتانسیل Oasis Sapphire را در رسیدگی به تقاضای رو به رشد برای حفظ حریم خصوصی و امنیت در فضای بلاک چین، به‌ویژه در بخش‌هایی که حساسیت داده‌ها نگرانی اصلی است، برجسته می‌کند. با تکامل فناوری و اکوسیستم پیرامون Oasis Network، برنامه‌های کاربردی و موارد استفاده جدید احتمالاً پدیدار خواهند شد.

کیف پول های Oasis Network

اوسیس نتورک از دو کیف پول پشتیبانی می کند:

کیف پول Oasis Web.
افزونه مرورگر کیف پول Oasis.

ویژگی های کیف پول وب

 1. دسترس‌پذیری : از طریق مرورگر وب قابل دسترسی است و مدیریت دارایی‌های خود را از هر دستگاهی با دسترسی به اینترنت برای کاربران آسان می‌کند.
 2. رابط کاربری : به طور معمول یک رابط کاربر پسند برای مدیریت دارایی ها، مشاهده تاریخچه تراکنش ها و تعامل با Oasis Network ارائه می دهد.
 3. توابع پایه : به عملکردهای پایه کیف پول مانند ارسال و دریافت توکن بومی شبکه و سایر توکن های پشتیبانی شده اجازه می دهد.
 4. امنیت : کیف پول های وب در حالی که راحت هستند، به طور کلی از امنیت کمتری نسبت به کیف پول های سخت افزاری برخوردار هستند، زیرا بیشتر در معرض تهدیدات آنلاین هستند.

ویژگی های کیف پول افزونه مرورگر

 1. ادغام با مرورگرهای وب : به عنوان یک افزونه برای مرورگرهای وب مانند کروم یا فایرفاکس طراحی شده و تجربه یکپارچه تری را برای تعاملات مبتنی بر وب ارائه می دهد.
 2. امنیت پیشرفته : اغلب امنیت بهتری را نسبت به کیف‌پول‌های وب فراهم می‌کند، زیرا می‌توانند تعاملات امن‌تری با برنامه‌های کاربردی وب را فعال کنند و درعین‌حال کاهش قرار گرفتن در معرض سایت‌های فیشینگ را کاهش دهند.
 3. راحتی برای DApps : ایده آل برای تعاملات مکرر با برنامه های غیرمتمرکز (DApps) در Oasis Network، زیرا می تواند به راحتی تراکنش ها را متصل و امضا کند.
 4. تجربه کاربری : تجربه یکپارچه تری را برای کاربرانی که به طور منظم از DApps استفاده می کنند یا در فعالیت های دیفای در اوسیس نتورک شرکت می کنند، ارائه می دهد.

افزودن اوسیس نتورک به متامسک

افزودن Oasis Network به کیف پول متامسک شما ساده است. اگر آشنایی ندارید، راهنمای ما در مورد استفاده از کیف پول متامسک را بررسی کنید . اگر قبلاً یک کیف پول متامسک روی مرورگر خود نصب کرده اید، از صفحه Oasis Network Ecosystem دیدن کنید تا Emerald و Sapphire را تنها با یک کلیک اضافه کنید.

نقشه راه Oasis Network

پروتکل Oasis Network گام های مهمی در دستیابی به اهداف و اهداف مشخص شده در نقشه راه خود برداشته است.

 • راه اندازی Oasis Privacy Layer (OPL) : پروتکل اوسیس با موفقیت لایه Oasis Privacy (OPL) را در سال 2022 راه اندازی کرد. OPL به توسعه دهندگان این امکان را می دهد تا عناصر حریم خصوصی را به هر dApp در هر زنجیره EVM اضافه کنند و در عین حال تجربه کاربر را حفظ کنند.
 • پل به اتریوم : اوسیس نتورک با پروتکل ها و ابزارهای قدرتمند بلاک چین مانند Covalent و Band Protocol ادغام شده است و تجربیات توسعه دهندگان و کاربران از پروژه های ساخته شده توسط جامعه را بهبود می بخشد.
 • بهبود شبکه با ارتقاء Core 23.0 : ارتقاء Core 23.0 چندین پیشرفت کلیدی را معرفی کرد.
 • تجربه اپراتور گره : تجربه کاربر را برای اپراتورهای گره با امنیت و کارایی افزایش یافته، از جمله همگام سازی وضعیت شبکه همتا به همتا برای شروع آسان تر گره، بهبود می بخشد.
 • گسترش حکمرانی : به نمایندگان اجازه می‌دهد تا در حکمرانی رأی دهند، نه فقط تأییدکنندگان، و مشارکت دموکراتیک را گسترش می‌دهد. از رای گیری در مورد طیف وسیع تری از پیشنهادات، از جمله تغییرات پارامتر پشتیبانی می کند.
 • امنیت چرخش کلید : چرخش کلید زودگذر را در هر دوره برای افزایش امنیت تراکنش معرفی می کند و از چرخش کلید حالت روزانه برای ParaTimes پشتیبانی می کند.
 • بهبودهای پاراتایم : پاراتایم ها را با کاهش تأخیر پرس و جو و ارتقاء فوری زمان اجرا در آینده ارتقا می دهد، عملکرد کلی و استحکام را بهبود می بخشد.
 • بهبود تجربه کاربری کیف پول اوسیس : Oasis Network از متامسک برای بهبود تجربه کیف پول استفاده کرد که اکنون از Emerald و Sapphire پشتیبانی می کند.
 • تعامل با جامعه : اوسیس نتورک با موفقیت یک جامعه پر رونق و در حال رشد از اپراتورهای گره، توسعه دهندگان، شرکای سازمانی، سفیران و اعضای جامعه درگیر در کانال های اجتماعی جهانی را پرورش داده است. آنها میزبان هکاتون های الهام بخش بوده اند و با جوامع وب 3 در سراسر جهان در مهم ترین رویدادهای صنعت ارتباط برقرار کرده اند تا رشد را در کل شبکه هدایت کنند.

علاوه بر اینها، Oasis Network با شرکت‌های پیشرو در صنعت مانند متا و Equifax شراکت‌های استراتژیک ایجاد کرده است و صندوق اکوسیستم آن با حمایت شرکای جدید از 160 میلیون دلار به 235 میلیون دلار افزایش یافته است.

جمع بندی

این بررسی با بررسی ماژولار بودن بلاک چین و اهمیت آن در کمک به شبکه های بلاک چین برای دستیابی به توان عملیاتی و استانداردهای امنیتی مورد نیاز برای پذیرش جریان اصلی جهانی آغاز شد. Oasis Network با ماژولار بودن درون بلاک چین طعمی منحصر به فرد به این معماری طراحی می بخشد و با معرفی توکن سازی داده ها و قراردادهای هوشمند محرمانه این مفهوم را تقویت می کند.

پروژه‌هایی مانند اوسیس نتورک، طرح‌های عملیاتی صنایعی را که برای دهه‌ها وجود داشته‌اند، دوباره تصور می‌کنند و با استفاده از شبکه‌های توزیع‌شده، کارآمدتر می‌شوند. این پروژه ها شهرت وب 3 را به عنوان یک نوآوری پیشگامانه که نه تنها در حباب مجازی خودش وجود دارد، بلکه دارای پتانسیل بهره بردن از قدیمی ترین ریشه های اقتصاد جهانی است، تثبیت می کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا