اخبار

وب 3 به تایوان کمک می کند تا اطلاعات را در برابر حملات سایبری ایمن کند

در تلاشی علیه حملات سایبری چین، تایوان از فناوری وب 3 برای اشتراک‌گذاری غیرمتمرکز فایل پس از بازدید پلوسی استفاده می‌کند.

وزارت امور دیجیتال تایوان (MODA) قصد دارد در تلاش برای مقابله با حملات سایبری، فناوری غیرمتمرکز را در پورتال وب خود پیاده کند. سیستم فایل بین سیاره ای (IPFS) یک فناوری وب 3 است که مقامات دولتی از آن برای اشتراک گذاری غیرمتمرکز فایل استفاده می کنند.

IPFS محتوا را از طریق هش فایل شناسایی می‌کند، که به فایل‌های ذخیره‌شده توسط چندین طرف اجازه می‌دهد در هر کجا پیدا شوند و با HTTP ساده به آنها دسترسی داشته باشید.

این تحول پس از سفر جنجالی نانسی پلوسی، رئیس مجلس نمایندگان ایالات متحده به تایوان، علیرغم هشدارهای سرزمین اصلی چین صورت گرفت.

از زمان این بازدید، وب‌سایت‌های دولتی با حملات متعددی مواجه شده‌اند که از سرزمین اصلی سرچشمه می‌گیرند. این شامل یک حمله انکار سرویس توزیع شده (DDoS) است که سایت ها را غیرقابل دسترس می کند.

سفر پلوسی به تایوان نه تنها از نظر ژئوپلیتیکی قایق را تکان داد، بلکه موجی در بازار ارزهای دیجیتال ایجاد کرد. بیت کوین در روز 3 آگوست روز بعد به مقاومت روزانه 23500 دلاری خود رسید.

با این حال، سایت جدید MODA با اجرای فناوری وب3 در حال تغییر است و در حال حاضر دارای فایل‌ها و فهرست اصلی سایت در IPFS است.

آدری تانگ، وزیر دیجیتال تایوان به رسانه رسمی دولتی گفت که تا کنون، سایت MODA از زمانی که در همان روزی که ارتش چین تمرینات خود را آغاز کرد، مورد حمله قرار نگرفته است.

تانگ گفت این سایت از ترکیبی از ابزارهای وب3 و وب2 استفاده می کند.

«از ساختار وب 3 استفاده می‌کند که به جامعه بلاک چین جهانی و شبکه اصلی وب 2 مرتبط است. بنابراین اگر بتوان آن را حذف کرد، همه چیز از اتریوم تا NFT حذف خواهد شد، که بعید است.

به گفته مقامات در تایپه، تایوان در سال گذشته شاهد نزدیک به 5 میلیون حمله سایبری یا حداقل اسکن برای آسیب‌پذیری‌های سیستم بوده است.

پیاده سازی فناوری وب 3 گامی مثبت به سوی اجرای فناوری نوظهور است. اگرچه تانگ خطرات سایر دارایی های وب 3 مانند ارزهای دیجیتال را در فعالیت هایی مانند پولشویی برجسته کرد.

رابطه تایوان با افت و خیز کریپتو اخیراً پس از مقایسه ارزهای دیجیتال با قمار آنلاین ، این کشور به‌طور غیرمستقیم خرید ارزهای دیجیتال با کارت‌های اعتباری را ممنوع کرد .

با این وجود، این کشور، مانند بسیاری دیگر در سراسر جهان، در حال اجرای آزمایشی ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) است. در حال حاضر، ارز دیجیتال خود را برای توزیع بین پنج بانک تایوانی توزیع می کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا