اخبار

USDC و تتر در حال سقوط هستند، در اینجا دلیل ها وجود دارد

دو اصطبل بزرگ در بازار به سرعت در حال از دست دادن سرمایه خود هستند و دلایل متعددی وجود دارد.

ارزش بازار دو بزرگترین استیبل کوین در بازار بیش از 20 درصد از اوج خود کاهش یافته است زیرا سودآوری عملیات سهامداری و وام دهی غیرمتمرکز به کمتر از بازده خزانه های یک ساله کاهش یافته است.

عوامل تضعیف

با چرخه های افزایش نرخ که توسط فدرال رزرو آغاز شد، سرمایه گذاران بیشتری از ارزهای پیچیده مبتنی بر بلاک چین به سمت اسناد خزانه سنتی که سود قابل توجهی تولید می کنند و در مقایسه با هر راه حل غیرمتمرکز، درآمد غیرمتمرکزی ایجاد می کنند، حرکت کردند.

پس از سقوط شدید صنعت DeFi ، میانگین APR بازده به 1-2٪ کاهش یافت، در حالی که همچنان خطرناک، ناپایدار و آسیب پذیر در برابر هکرها و کلاهبرداران باقی ماند. با افزایش نرخ کلیدی، سرمایه‌گذاران نهادی و خرده‌فروشی بزرگ توجه خود را به سمت اوراق خزانه معطوف کردند و تقریباً 20 درصد از سرمایه بازار اصطبل‌هایی مانند تتر یا USDC را حذف کردند.

اما بازده بیشتر ابزارهای سرمایه گذاری سنتی تنها دلیل کاهش محبوبیت ارزهای مبتنی بر بلاک چین نیست. وضعیت کلی بازار ارزهای دیجیتال سرمایه گذاران را ترغیب کرد که از سرمایه خود در برابر افزایش نوسانات احتمالی محافظت کنند.

در حالی که اکثر فعالان بازار از داشتن وجوه در دارایی‌هایی مانند تتر راحت هستند، بخش بزرگی از سرمایه‌گذاران به‌طور کامل از رمزنگاری خارج شدند و با وجود ناراحتی و هزینه‌هایی که باید بپردازند، استیبل کوین‌ها را با دلار ایالات متحده مبادله کردند.

پس از فروپاشی FTX، خروج از بازار ارزهای دیجیتال شتاب گرفت و ذخایر صرافی های متمرکز به پایین ترین حد چند ماهه رسید. متأسفانه تا زمانی که انباشت در بازار به پایان برسد و روند صعودی معکوس شود، وضعیت به همین منوال خواهد ماند.

خوشبختانه، تنظیم‌کننده‌های مالی و بسیاری از تحلیل‌گران انتظار دارند تا پایان سال یا آغاز سال 2023 یک چرخش ایجاد شود، زیرا احساسات تنظیم‌کننده مالی به تدریج به سمت یک سیاست پولی محتاطانه‌تر تغییر می‌کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا