اخبار

ایالات متحده بر نصب دستگاه های خودپرداز رمزنگاری و نرخ هش بیت کوین در سراسر جهان تسلط دارد

با خارج شدن چین از رقابت، ایالات متحده این سستی را برای تبدیل شدن به بالاترین مشارکت کننده نرخ هش بیت کوین ایجاد کرد که تا ژانویه 2022 37.84 درصد از کل قدرت ماینینگ را تشکیل می دهد.

با وجود هزاران موانع نظارتی ایالتی و فدرال که مشاغل ارزهای دیجیتال در منطقه با آن مواجه هستند، ایالات متحده نقش مهمی در حفظ بیت کوین ( BTC ) و اکوسیستم کریپتو ایفا می کند. با خارج شدن چین از تصویر پس از دائمی شدن کریپتو، ایالات متحده از نظر سهم نرخ هش و نصب دستگاه های خودپرداز در سراسر جهان، جایگاه برتر را حفظ می کند.

قبل از سرکوب استخراج بیت کوین، چین از نظر تاریخی بیش از 50 درصد از کل نرخ هش را تا فوریه 2021 نمایندگی می کرد. با خارج شدن چین از رقابت، ایالات متحده این سستی را برای تبدیل شدن به بالاترین مشارکت کننده نرخ هش بیت کوین – که 37.84 درصد از آن را نشان می دهد، انتخاب کرد. کل قدرت استخراج تا ژانویه 2022.

توزیع نرخ هش استخراج بیت کوین از سپتامبر 2019 تا ژانویه 2022، بر اساس کشور. منبع: Statista

همانطور که در بالا نشان داده شد، ماینرهای چینی در سپتامبر 2021 فعالیت خود را از سر گرفتند. با این حال، ماینرها در ایالات متحده همچنان به تسلط خود در فضا ادامه دادند و در عین حال سهم نرخ هش خود را ماه به ماه افزایش دادند.

توزیع ATM بر اساس قاره ها و کشورها. منبع: CoinATMRadar

علاوه بر این، ایالات متحده بیشترین تعداد نصب ATM را دارد که تقریباً 88٪ از کل نصب های خودپرداز رمزنگاری را در سراسر جهان تشکیل می دهد. بیش از 90 درصد از کل دستگاه های خودپرداز رمزنگاری نصب شده در چند ماه گذشته در ایالات متحده است. داده‌های Coin ATM Radar تأیید می‌کند که این روند تا جولای ادامه دارد زیرا ایالات متحده شاهد نصب 641 دستگاه از 710 دستگاه خودپرداز بیت‌کوین و کریپتو در 10 روز اول ماه بود.

با تقویت بیشتر موقعیت آمریکای شمالی در اکوسیستم کریپتو، کانادا دومین شبکه بزرگ خودپردازهای رمزنگاری پس از ایالات متحده را نشان می دهد. در خارج از قاره آمریکا، اسپانیا بیشترین تعداد دستگاه خودپرداز رمزنگاری، 210 یا 0.5 درصد از کل دستگاه های خودپرداز فعال را در خود جای داده است.

کمبود جهانی تراشه و همه‌گیری ویروس کرونا به‌طور لحظه‌ای قیمت‌های مهم‌ترین بخش یک دستگاه ماینینگ – واحد پردازش گرافیکی (GPU) را افزایش داد. با این حال، با کاهش قیمت‌ها به زیر MSRP و نرخ هش که این سقوط را تحسین می‌کند، ماینرها فرصتی برای تهیه تجهیزات ماینینگ رویایی خود یافتند.

روند قیمت GPU در یک سال گذشته. منبع: TechSpot

تنها در ماه مه، قیمت GPU به طور میانگین بیش از 15 درصد کاهش یافت، و علاوه بر این، فروشندگان در بازارهای ثانویه را مجبور کرد که قیمت های گزاف خود را در دستگاه های ماینینگ مستعمل پایین بیاورند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا