اخبار

لایحه «غیرقابل اجرا» برای ممنوعیت تغییر ناپذیری بلاک چین در ایلینوی معرفی شد

درو هینکس، وکیل مستقر در فلوریدا، این لایحه را «غیرقابل اجراترین قانون ایالتی» مرتبط با بلاک چین و ارز دیجیتالی که تا به حال دیده است، توصیف کرد.

لایحه ای که اخیراً معرفی شده در سنای ایلینویز توسط جامعه رمزارزها به دلیل برنامه‌های «غیرقابل اجرا» آن برای وادار کردن استخراج‌کنندگان و اعتباردهندگان بلاک چین به انجام «چیزهای غیرممکن» – مانند معکوس کردن تراکنش‌ها در صورت صدور حکم توسط دادگاه ایالتی، مورد تمسخر قرار گرفته است.

لایحه سنا در 9 فوریه توسط سناتور ایلینویز، رابرت پیترز، بی سر و صدا به مجلس قانونگذاری ایلینویز معرفی شد ، اما به نظر می رسد که اخیراً پس از آن که درو هینکس، وکیل مستقر در فلوریدا در توییتی در 19 فوریه در مورد آن بحث کرد، مورد توجه جامعه قرار گرفته است.

این لایحه با عنوان “حفاظت از دارایی دیجیتال و قانون اجرای قانون” به دادگاه ها اجازه می دهد – در صورت درخواست معتبر از دادستان کل یا دادستان ایالتی که مطابق با قوانین ایلینوی انجام شده است – دستور دهند تراکنش بلاک چین از طریق انجام شود . یک قرارداد هوشمند که باید تغییر یا لغو شود.

این قانون برای هر «شبکه بلاک چینی که یک تراکنش بلاک چین منشأ آن ایالت را پردازش می‌کند» اعمال می‌شود.

لایحه سناتور رابرت پیتر برای ممنوعیت تغییر ناپذیری در بلاک چین. منبع: مجمع عمومی ایلینوی

هینکس این لایحه را «غیرقابل اجراترین قانون ایالتی» در رابطه با بلاک چین و ارزهای دیجیتالی توصیف کرد که تا به حال دیده است.

این یک مسیر معکوس خیره کننده برای دولتی است که قبلاً طرفدار نوآوری بود. در عوض، ما اکنون احتمالاً غیرقابل اجراترین قانون دولتی مربوط به #کریپتو و #بلاکچین را که تا به حال دیده‌ام، دریافت می‌کنیم.»

این لایحه بیان می‌کند که هر استخراج‌کننده و اعتبارسنجی بلاک‌چین ممکن است برای هر روزی که از دستورات دادگاه پیروی نمی‌کند بین ۵۰۰۰ تا ۱۰۰۰۰ دلار جریمه شود.

هینکس ضمن اذعان به نیاز به اجرای لایحه‌هایی که حمایت از مصرف‌کننده را تقویت می‌کند، گفت که برای استخراج‌کنندگان و اعتبارسنجی‌ها «غیرممکن» است که از لایحه پیشنهادی سناتور پیترز پیروی کنند.

هینکس همچنین از دیدن اینکه «هیچ دفاعی» برای ماینرها یا اعتباردهندگانی که در شبکه بلاک چینی فعالیت می‌کنند که «روش‌های معقول در دسترس را برای پیروی از دستورات دادگاه اتخاذ نکرده است» در دسترس نخواهد بود، شوکه شد.

به نظر می‌رسد این لایحه همچنین «هر فردی را که از قرارداد هوشمند برای تحویل کالا و خدمات استفاده می‌کند» موظف می‌کند تا کدی را در قرارداد هوشمند لحاظ کند که می‌تواند برای پیروی از دستورات دادگاه استفاده شود.

«هر شخصی که از قرارداد هوشمند برای تحویل کالا یا خدمات در این ایالت استفاده می‌کند، باید کد قرارداد هوشمندی را درج کند که بتواند احکام دادگاه را در مورد قرارداد هوشمند اجرا کند.»

سایر اعضای جامعه ارزهای دیجیتال با تمسخر مشابهی به این لایحه پاسخ داده اند.

«فوبار» تحلیلگر کریپتو در 19 فوریه به 120800 دنبال کننده خود در توییتر نوشت که دادگاه دستور داد تراکنش ها – به نحوی – «بدون نیاز به کلید خصوصی» شرکت کنندگان اصلاح شوند، که به نظر او «خنده دار» است.

گابریل شاپیرو، وکیل و مشاور عمومی شرکت سرمایه گذاری Delphi Labs، در 19 فوریه به 34100 دنبال کننده خود در توییتر توضیح داد که این لایحه اساساً تلاش می کند تغییر ناپذیری در بلاک چین را ممنوع کند :

در همین حال، کارلا ریس، استادیار دانشکده حقوق دانشگاه متدیست جنوبی، با توییتی در 19 فوریه اعلام کرد که قانونگذاران تنها در صورتی باید لوایح را معرفی کنند که بدانند این فناوری چگونه کار می کند.

در حالی که تغییر ناپذیری یک ویژگی رایج در بلاک چین ها و دفتر کل توزیع شده است، لایحه حمایت شده توسط پیترز توضیح داد که چنین شبکه هایی فاقد مکانیزم اجرایی هستند که توسط دادگاه ها قابل استفاده باشد:

“در نتیجه، هزینه اجرای حقوق قانونی در دارایی دیجیتال اغلب بسیار گران است، به طوری که حقوق مالکیت قابل اثبات نیست و اکثریت قریب به اتفاق جرایم بلاک چین بدون مجازات می مانند.”

در این لایحه اشاره شد که تقلب و اشتباه دو مورد از رایج‌ترین مواردی هستند که دادگاه‌های ایلینویز ممکن است به قربانی یا فرستنده اصلی دستور دهند که یک تراکنش زنجیره بلوکی انجام شود.

این لایحه همچنین می‌خواهد به کاربران کمک کند در صورت گم کردن کلیدهای خصوصی، دارایی‌های خود را بازیابی کنند.

در حالی که این لایحه تنها در 9 فوریه ارائه شده است، قبل از ارسال به جی پریتزکر فرماندار ایلینوی برای امضای رسمی لایحه به قانون، باید “خوانده” و در سه جلسه استماع کمیته جداگانه رای داده شود.

اولین قرائت در همان روزی انجام شد که توسط پیترز به مجمع عمومی ایلینوی معرفی شد.

در صورت تصویب، مفاد لایحه 30 روز پس از تبدیل شدن به قانون لازم الاجرا خواهد بود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا