اخبار

رگولاتور بریتانیا در حال بررسی خیریه مرتبط با FTX است

کمیسیون خیریه تحقیقات را در 19 دسامبر آغاز کرد، پس از اینکه FTX در ایالات متحده ورشکستگی داد و مدیر عامل سابق سم بنکمن-فرید دستگیر شد.

کمیسیون مسئول تنظیم موسسات خیریه ثبت شده در انگلستان و ولز اعلام کرده است که تحقیقاتی را در مورد بنیاد افکتیو ونچرز (Effective Ventures Foundation) آغاز کرده است.

در اطلاعیه 30 ژانویه، کمیسیون خیریه گفت که به دلیل این که FTX یک “حقوق مالی قابل توجه” از افکتیو ونچرز است، این تحقیق را آغاز کرده است. به گفته این کمیسیون، افکتیو ونچرز روابط خود با FTX را به عنوان یک “حادثه جدی” گزارش کرد که به طور بالقوه بر سایر دارایی‌ها تأثیر می‌گذارد و دری را برای رگولاتوری برای تحقیق درباره متولیان خود باز می‌کند.

کمیسیون گفت: “در حال حاضر هیچ نشانه ای مبنی بر تخلف از سوی متولیان وجود ندارد.” با این حال، نشانه‌هایی از خطرات بالقوه برای دارایی‌های خیریه وجود دارد و تحقیقات برای اثبات حقایق و کمک به اطمینان از حفاظت از دارایی‌های خیریه توسط متولیان امر و اداره خیریه در راستای وظایف و مسئولیت‌های خود آغاز شده است.

کمیسیون خیریه گزارش داد که متولیان به عنوان بخشی از تحقیقات “به طور کامل همکاری می کنند” و گزارشی در مورد یافته های خود منتشر خواهد کرد. رگولاتور این تحقیق را در 19 دسامبر آغاز کرد – پس از آن که FTX برای فصل 11 ورشکستگی در ایالات متحده ثبت نام کرد و مدیر عامل سابق سام بنکمن-فرید در باهاما دستگیر شد.

در ایالات متحده، سازمان‌های خیریه که قبلاً از وجوه FTX بهره می‌بردند ، بنا بر گزارش‌ها در میان روند ورشکستگی صرافی هدف قرار گرفته‌اند – این شرکت میلیون‌ها دلار کمک مالی به گروه‌ها و اهداف مختلف انجام داده است. بسیاری از کمپین های سیاسی متعهد به بازگرداندن وجوه مرتبط با FTX یا سم بنکمن-فرید شده اند، اما مشخص نیست که آیا کسب و کارها و سرمایه گذاران مجبور به بازپرداخت قانونی به بدهکاران صرافی خواهند شد یا خیر.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا