اخبار

مقامات کره ای دستور مسدود کردن 67 میلیون دلار بیت کوین مرتبط با دو کوان را صادر کردند

آخرین کشف در حماسه طولانی مدت اکوسیستم Terra با بسیاری از ادعاهای اولیه دو کوان در تناقض است.

مقامات کره جنوبی از صرافی OKX و کوکوین درخواست کرده اند تا 3313 بیت کوین (BTC) مرتبط با دو کوان، یکی از بنیانگذاران Terraform Labs، توسعه دهنده بلاک چین Terra را مسدود کنند.

دو کوان که در حال حاضر از مقامات کره ای در پرونده نقض اوراق بهادار متواری است، ظاهراً در 15 سپتامبر یک کیف پول جدید ایجاد کرد، درست یک روز پس از صدور حکم بازداشت دادگاه کره ای علیه بنیانگذار فراری ارزهای دیجیتال.

به گفته گروه تحلیلی کریپتوکوانت، یک کیف پول جدید BTC با نام گارد بنیاد لونا (LFG) ایجاد شد و سپس در مجموع 3313 بیت کوین به صرافی کوکوین و OKX منتقل شد.

کوکوین در مجموع 1354 بیت کوین دریافت کرد که بلافاصله پس از انتقال مسدود شدند، در حالی که OKX بنا به گزارش ها درخواست های مقامات را نادیده گرفته است. بنابراین، در مجموع 1959 بیت کوین را نمی توان فریز کرد و می توانست به پلتفرم های دیگر منتقل شود.

انتقال بیت کوین از کیف پول LFG باعث ایجاد ابروهای بسیاری شد زیرا با ادعاهای اولیه دو کوان مبنی بر استفاده از تمام BTC موجود در ذخایر tLFG برای دفاع از TerraUSD Classic (USTC) در تناقض است.

قبل از صدور حکم دستگیری خود در 14 سپتامبر، دو کوان ادعا کرد که علیرغم گزارش های متعدد از تحقیقات متعدد در کره جنوبی، نه تحت بازجویی بوده و نه توسط هیچ مقامی با او تماس گرفته شده است. با این حال، بلافاصله پس از انتشار حکم بازداشت، کوون از سنگاپور گریخت و مقامات را مجبور کرد از اینترپل کمک بگیرند.

در 26 سپتامبر، اینترپل یک اخطار قرمز علیه دو کوان صادر کرد و وضعیت فراری بودن او را تایید کرد. با این حال، علیرغم تمام شواهد و اعلامیه بین المللی علیه او، کوون هر از چند گاهی به توییت های خود ادامه می دهد و خلاف آن را ادعا می کند.

سقوط اکوسیستم 40 میلیارد دلاری Terra منجر به سقوط بازار کریپتو شد که تقریباً یک تریلیون دلار از بازار کریپتو را از بین برد. حتی پس از چنین ضرب و شتمی، کوان همچنان از طرف برخی از بخش‌های جامعه حمایت می‌کرد و ادعا می‌کرد که بی‌گناه است و معتقد بود که همه چیز را در فروپاشی از دست داده است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا