اخبار

سریعترین منابع انرژی هسته ای و گازی برای استخراج بیت کوین: داده ها

بر اساس داده‌های جدید کمبریج، برخی از دولت‌ها می‌توانند با ممنوع کردن استخراج بیت‌کوین بر ردپای زیست‌محیطی بیت‌کوین تأثیر منفی بگذارند.

بر اساس داده های جدید ، ترکیب برق بیت کوین (BTC) در چند سال گذشته به شدت تغییر کرده است، به طوری که انرژی هسته ای و گاز طبیعی به سریع ترین منابع انرژی در حال رشد تبدیل شده اند که به استخراج بیت کوین کمک می کنند.

مرکز تامین مالی جایگزین کمبریج (CCAF) روز سه‌شنبه به‌روزرسانی بزرگی را برای منبع داده‌های اختصاصی استخراج بیت‌کوین خود، شاخص مصرف برق بیت‌کوین کمبریج (CBECI) منتشر کرد.

بر اساس داده های کمبریج، سوخت های فسیلی مانند زغال سنگ و گاز طبیعی تقریباً دو سوم کل ترکیب برق بیت کوین را تا ژانویه 2022 تشکیل می دادند که بیش از 62 درصد را تشکیل می داد. به این ترتیب، سهم منابع انرژی پایدار در ترکیب انرژی BTC به 38٪ رسید.

مطالعه جدید نشان می دهد که زغال سنگ به تنهایی تقریباً 37 درصد از کل مصرف برق بیت کوین را در اوایل سال 2022 به خود اختصاص داده است و به بزرگترین منبع انرژی برای استخراج بیت کوین تبدیل شده است. در میان منابع انرژی پایدار، انرژی آبی با سهم تقریباً 15 درصدی، بزرگترین منبع شناخته شد.

علیرغم اینکه استخراج بیت کوین به طور قابل توجهی به زغال سنگ و انرژی آبی متکی است، سهم این منابع انرژی در کل ترکیب انرژی بیت کوین طی چند سال گذشته کاهش یافته است. در سال 2020، انرژی زغال سنگ 40 درصد از استخراج جهانی BTC را تامین کرد. سهم نیروگاه های آبی از سال 2020 تا 2021 بیش از نصف شده و از 34 درصد به 15 درصد کاهش یافته است.

ترکیب برق استخراج بیت کوین از 2019 تا 2022 منبع: CCAF

در مقابل، نقش گاز طبیعی و انرژی هسته ای در استخراج بیت کوین در دو سال گذشته به طور قابل توجهی در حال رشد بوده است. سهم گاز در ترکیب برق BTC از حدود 13 درصد در سال 2020 به 23 درصد در سال 2021 افزایش یافت، در حالی که درصد انرژی هسته ای از 4 درصد در سال 2021 به نزدیک به 9 درصد در سال 2022 افزایش یافت.

به گفته تحلیلگران کمبریج، جابجایی ماینرهای چینی دلیل اصلی نوسانات شدید ترکیب انرژی بیت کوین در سال های 2020 و 2021 بوده است. سرکوب کریپتوهای چین در سال 2021 و مهاجرت ماینرهای مرتبط منجر به کاهش عمده سهم نیروی برق آبی در انرژی بیت کوین شد. مخلوط کردن. همانطور که قبلاً گزارش شده بود، مقامات چینی تعدادی از مزارع ماینینگ کریپتو که با برق آبی کار می کردند را در سال 2021 تعطیل کردند.

در این مطالعه آمده است: «ممنوعیت دولت چین در استخراج ارز دیجیتال و تغییر در فعالیت استخراج بیت کوین به سایر کشورها تأثیر منفی بر ردپای زیست محیطی بیت کوین گذاشت.

تحلیلگران همچنین تاکید کردند که ترکیب برق بیت کوین بسته به منطقه بسیار متفاوت است. کشورهایی مانند قزاقستان هنوز به شدت به سوخت های فسیلی متکی هستند، در حالی که در کشورهایی مانند سوئد، سهم منابع انرژی پایدار در تولید برق حدود 98 درصد است.

به گفته تحلیلگران، افزایش انرژی هسته ای و گاز در ترکیب برق بیت کوین ظاهراً منعکس کننده “تغییر قدرت استخراج به سمت ایالات متحده” است. بر اساس گزارش اداره اطلاعات انرژی ایالات متحده، بیشتر برق کشور توسط گاز طبیعی تولید می شود که بیش از 38 درصد از کل تولید برق کشور را تشکیل می دهد. زغال سنگ و انرژی هسته ای به ترتیب 22 درصد و 19 درصد را به خود اختصاص دادند.

در میان سایر بینش‌های مربوط به آخرین به‌روزرسانی CBECI، این مطالعه همچنین نشان داد که انتشار گازهای گلخانه‌ای (GHG) مرتبط با استخراج BTC تا 21 سپتامبر 2022، 48 میلیون متری تن معادل دی‌اکسید کربن (MtCO2e) را تشکیل می‌دهد. این 14 درصد است. کمتر از میزان انتشار گازهای گلخانه ای تخمین زده شده در سال 2021. بر اساس برآوردهای این مطالعه، سطوح فعلی انتشار گازهای گلخانه ای مربوط به بیت کوین تقریباً 0.1 درصد از انتشار گازهای گلخانه ای جهانی را نشان می دهد.

با ترکیب تمام یافته‌های ذکر شده قبلی، این شاخص تخمین می‌زند که تا اواسط سپتامبر، حدود 199.6 MtCO2e را می‌توان به شبکه بیت‌کوین نسبت داد. تحلیلگران تاکید کردند که حدود 92 درصد از کل انتشارات از سال 2018 رخ داده است.

کل انتشارات گلخانه ای مربوط به بیت کوین تا اواسط سپتامبر 2022. منبع: CCAF

همانطور که قبلا گزارش شد، CCAF به عنوان بخشی از ابتکار تحقیقاتی چند ساله خود که به عنوان برنامه دارایی های دیجیتال کمبریج (CDAP) شناخته می شود، روی CBECI کار می کند. همکاران نهادی CDAP شامل موسسات مالی مانند سرمایه گذاری بین المللی بریتانیا، مرکز مالی بین المللی دبی، Accenture، EY، فیدلیتی، مسترکارت، ویزا و غیره هستند.

یافته‌های جدید CDAP به‌طور قابل‌توجهی با داده‌های شورای استخراج بیت‌کوین (BMC)، که در ماه جولای سهم منابع پایدار در ترکیب برق بیت‌کوین را نزدیک به ۶۰ درصد تخمین زد، متفاوت است.

بن گاگنون، مدیر ارشد معدن بیت فارمس در ماه آگوست به یک رسانه گفت: «این شامل سوخت‌های هسته‌ای یا فسیلی نمی‌شود، بنابراین می‌توان گفت که حدود 30 تا 40 درصد از صنعت از سوخت‌های فسیلی تامین می‌شود.

به گفته الکساندر نویمولر، سرپرست پروژه CBECI، رویکرد CDAP با شورای استخراج بیت کوین در مورد تخمین ترکیب برق بیت کوین متفاوت است.

ما از اطلاعات نقشه استخراج خود استفاده می کنیم تا ببینیم استخراج کنندگان بیت کوین در کجا قرار دارند و سپس ترکیب برق کشور، ایالت یا استان را بررسی می کنیم. همانطور که من درک می کنم، شورای استخراج بیت کوین از اعضای خود می خواهد که این داده ها را در یک نظرسنجی گزارش دهند. او همچنان اشاره کرد که هنوز چند تفاوت در ارتباط با کمبود داده در مطالعه وجود دارد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا