اخبار

اکانت X مایکرواستراتژی هک شد و کلاهبرداری فیشینگ توکن اتریوم صورت گرفت

هکرها حساب رسمی X مایکرواستراتژی را تصاحب کردند و یک سری لینک های مخرب به یک ایردراپ جعلی برای یک توکن MSTR به اصطلاح مبتنی بر اتریوم ارسال کردند.

اکانت X شرکت هوش تجاری مایکرواستراتژی هک شده است و پیوندهای مخربی را به یک ایردراپ جعلی توکن MSTR به اصطلاح “رسمی” مبتنی بر اتریوم ارسال کرده است.

حساب مایکرواستراتژی در 25 فوریه شروع به ارسال پیوندهای مخرب کرد. منبع: X

کاربری که روی پیوند کلیک می‌کند به یک صفحه وب کپی‌کننده مایکرواستراتژی هدایت می‌شود که او را راهنمایی می‌کند تا یک کیف پول را متصل کرده و ادعای ایردراپ جعلی MSTR را داشته باشد. هنگامی که کاربران یک سری مجوزها را در کیف پول وب 3 خود پذیرفتند، مشخص می شود که مهاجمان می توانند به طور خودکار توکن ها را از کیف پول کاربر تخلیه کنند.

طبق گفته کارآگاه مستقل بلاک چین ZachXBT و پلتفرم ضد کلاهبرداری Scam Sniffer، ضررهای ناشی از این کلاهبرداری تاکنون بیش از 440000 دلار بوده است.

Scam Sniffer گفت که فقط یک کاربر بیش از 420000 دلار به دلیل کلاهبرداری فیشینگ در حدود ساعت 12:43 بامداد UTC از دست داده است، تنها چند دقیقه پس از ارسال اولین پیوند مخرب به حساب مایکرواستراتژی در X.

کاربر ناشناس در مجموع 424786 دلار آلتکوین از دست داد که یک انتقال به مهاجم مایکرواستراتژی و دو انتقال به طور خودکار به کیف پول دوم مرتبط با گروه هک بدنام PinkDrainer هدایت شد.

قربانی ناشناس برای معامله ای امضا کرد که مجموعاً 134000 دلار هوش مصنوعی Wrapped Balance (wBAI)، 122000 دلار چینتای (CHEX) و 45000 دلار شبکه جیبی پیچیده شده (wPOKT) به آدرس کیف پول مهاجم ارسال شد.

تا زمان انتشار، آدرس کیف پول مهاجم مایکرواستراتژی در مجموع دارای 329000 دلار توکن مبتنی بر اتریوم، به ازای هر دی بانک اتریوم است.

کیف پول مهاجم مایکرواستراتژی در مجموع دارای 329000 دلار وجوه سرقت شده است. منبع: دی بانک

کارشناسان صنعت کریپتو به سرعت به ماهیت تا حدودی آشکار این کلاهبرداری اشاره کردند، با سرمایه‌گذار انگلیسی کریپتو مستعار، کوبی، اشاره کرد که مایکرواستراتژی، شرکتی که منحصراً بر بیت‌کوین متمرکز است، به احتمال زیاد توکنی را روی اتریوم راه‌اندازی نخواهد کرد.

بدیهی است که سعی می‌کنید در اینجا قربانی مقصر نباشید، اما باید بسیار خاص باشید که فکر کنید مایکرواستراتژی در حال راه‌اندازی یک توکن ETH است، پس از اینکه سیلور چندین سال را به طرز بسیار معروفی گذراند و گفت: «هیچ دومی بهترین وجود ندارد» و «شما فقط از یک صندلی استفاده می‌کنید»

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا