اخبار

فیلیپین برنامه های مجوز ارائه دهنده دارایی مجازی را متوقف می کند

بانک مرکزی فیلیپین گفت که بسته شدن برنامه های VASP از 1 سپتامبر 2022 آغاز می شود و به مدت سه سال ادامه خواهد داشت.

در حالی که بسیاری بر این باورند که فیلیپین می‌تواند به یک هاب رمزنگاری جدید تبدیل شود ، اما این رویا ممکن است در این مدت از بین برود زیرا بانک مرکزی این کشور یک وقفه 3 ساله از پذیرش برنامه‌های ارائه‌دهنده خدمات دارایی مجازی جدید (VASP) را اعلام کرد.

بر اساس یادداشتی که توسط چوچی فانوسیر، یک مقام نظارت مالی در بانک مرکزی فیلیپین (BSP) امضا شده است، هدف آنها ایجاد تعادل بین ارتقای نوآوری در امور مالی و مدیریت ریسک های مرتبط با دارایی های مجازی (VAs) است. او نوشت:

بانککو سنترال تشخیص می‌دهد که از آنجایی که VA فرصت‌هایی برای ارتقای دسترسی بیشتر به خدمات مالی با هزینه‌های کاهش‌یافته ارائه می‌دهد، خطرات مختلفی را نیز به همراه دارد که ممکن است ثبات مالی را تضعیف کند.

به همین دلیل، پنجره نرمال درخواست مجوزهای جدید VASP به مدت سه سال بسته خواهد شد که از 1 سپتامبر 2022 آغاز می شود. به گفته فانوسیر، بسته به تحولات بازار، این مورد تغییر خواهد کرد.

با این حال، برنامه‌هایی که قبلاً مرحله دوم فرآیند را قبل از 31 آگوست 2022 پشت سر گذاشته‌اند، به مراحل ارزیابی بعدی ادامه خواهند داد. با وجود این، کسانی که قبل از تاریخ تعیین شده دارای شرایط ناقص باشند، مردود خواهند بود. در همین حال، نهادهایی که به عنوان مؤسسات مالی تحت نظارت BSP طبقه بندی می شوند، در صورتی که به عنوان ثابت رتبه بندی شوند، همچنان می توانند برای مجوز VASP درخواست دهند.

در ماه ژوئن، چانگ پنگ ژائو، مدیر عامل بایننس اظهار داشت که صرافی ارز دیجیتال به دنبال دریافت مجوز VASP از BSP است تا پلتفرم کریپتو بتواند خدمات خود را در کشور گسترش دهد. جدا از این، مدیر اجرایی تاکید کرد که آنها همچنین به دنبال دریافت مجوز صادرکننده پول الکترونیکی (EMI) در فیلیپین هستند.

لئون فونگ، رئیس آسیا و اقیانوسیه بایننس در مصاحبه اخیر با یک رسانه گفت که آنها قبلاً مدارک مربوطه را برای دریافت مجوزها ارائه کرده اند اما نمی توانند جزئیات دیگری را ارائه دهند زیرا ممکن است محرمانه باشد. فونگ خاطرنشان کرد که آنها نسبت به ورود خود به کشور خوشبین هستند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا