اخبار

صرافی FTX اولین مجوز را در دبی برای کار تمام عیار دریافت کرد

به گفته مقامات دبی، عملیات این شرکت تابعه به عنوان آزمایشی نظارتی برای خدمات تجاری آینده با استفاده از دارایی های مجازی عمل خواهد کرد.

روز جمعه، FZE، یکی از شرکت‌های تابعه صرافی رمزارز FTX، اولین مجوز حداقل محصول قابل دوام (MVP) دبی را دریافت کرد که امکان فعالیت کامل صرافی در منطقه را فراهم می‌کرد.

سازمان تنظیم مقررات دارایی مجازی دبی (VARA) مجوز بهره برداری را برای FZE تحت برنامه MVP صادر کرد که به گفته هلال سعید الماری، مدیر کل سازمان WTC دبی، برای رشد ایمن و پایدار در دبی طراحی شده است. در حال حاضر، عملیات صرافی FTX FZE در مرحله آزمایشی است و بر ارائه خدمات مختلف رمزنگاری متمرکز خواهد بود.

به گفته سام بنکمن-فرید، مدیر عامل FTX، صرافی دارای مجوز جدید تحت مدلی کار خواهد کرد که شامل نظارت نظارتی و کنترل‌های انطباق گروه ویژه اقدام مالی (FATF) برای بازارهای مالی بین‌المللی ردیف 1 است. علاوه بر این، آلماری فاش کرد که عملیات صرافی به عنوان آزمایشی نظارتی برای خدمات تجاری آتی با استفاده از دارایی های مجازی استفاده خواهد شد.

آلماری با تاکید بر تمایل منطقه برای پذیرش گسترده رمزارزها، گفت: «فاز MVP، انحصاری برای بازیگران بین‌المللی منتخب و مسئول مانند FTX، به VARA این امکان را می‌دهد تا دستورالعمل‌ها و اهرم‌های کاهش ریسک را برای عملیات تجاری ایمن ساختار دهد.

با مجوز ها، FTX برای استقرار محصولات مشتقات رمزنگاری تنظیم شده و خدمات تجاری برای سرمایه گذاران نهادی واجد شرایط تایید شده است. علاوه بر این، صرافی همچنین می تواند به عنوان یک اتاق پایاپای عمل کند، یک بازار توکن غیرقابل تعویض (NFT) را راه اندازی کند و خدمات نگهبانی را در سراسر منطقه ارائه دهد.

در مارس 2022، FTX اولین کسی بود که مجوز تبادل دارایی مجازی دبی (VAX) را بلافاصله پس از امضای قانون دارایی‌های مجازی توسط قانون‌گذاران و تأسیس VARA دبی دریافت کرد. صرافی کریپتو OKX همچنین مجوز موقت از مقامات نظارتی دبی برای ارائه خدمات اضافی به سرمایه گذاران محلی و ارائه دهندگان خدمات مالی دریافت کرد.

دبی و بقیه امارات در سال جاری گام‌هایی در جهت پذیرش ارزهای دیجیتال با سرعت بالا برداشته‌اند. امارات در اوایل سال جاری با راه‌اندازی استراتژی متاورس دبی قدمی فراتر در زمینه نوآوری خود گذاشت.

علاقه مقامات مالی به ارزهای رمزپایه و تایید صرافی‌های بزرگ ، زمینه را برای تنظیم‌کننده‌ها در سراسر جهان فراهم می‌کند. در حالی که برخی کشورها بر تشدید کنترل ها متمرکز هستند، رویکرد آزمایشی دبی و چراغ سبزی که اخیراً به پیشنهاد بازارهای اتحادیه اروپا در دارایی های رمزنگاری داده شده است می تواند به عنوان مرجعی برای سایر مناطق باشد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا