اخبار

SEC هنوز به دنبال کلاهبرداری احتمالی به سبک FTX در بایننس ایالات متحده است: گزارش

متیو لاروش، وکیل Binance.US از یک قاضی فدرال خواسته است تا به تحقیقات SEC برای کلاهبرداری احتمالی پایان دهد.

بر اساس گزارش 27 نوامبر وال استریت، کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) هنوز به دنبال شواهدی است که نشان دهد بایننس ایالات متحده دارای درب پشتی برای کنترل احتمالی دارایی های مشتری به سبک FTX است.

در ماه ژوئن، SEC شکایتی علیه بایننس و بایننس ایالات متحده تنظیم کرد و ادعا کرد که این صرافی در فروش اوراق بهادار ثبت نشده شرکت داشته و بایننس و موسس آن، چانگ پنگ ژائو، را به مشارکت در یک توطئه پیچیده که شامل تقلب، تضاد منافع، عدم افشا و بی توجهی عمدی به قانون است متهم می کند.

یکی از اتهامات این بود که صرافی به صلاحدید خود دارایی های مشتریان را منحرف کرده است، از جمله ارسال پول به زنجیره سیگما مستقر در سوئیس تحت کنترل ژائو.

در طول جلسه 27 نوامبر در دادگاه فدرال، وکلای بایننس ایالات متحده گزارش دادند که تنظیم کننده اوراق بهادار هیچ مدرکی دال بر سوء استفاده از دارایی ها ندارد و از قاضی دادگاه ایالات متحده ضیا فاروکی خواستند تا تحقیقات تنظیم کننده اوراق بهادار را به دلیل تقلب احتمالی متوقف کند.

متیو لاروش، وکیل بایننس ایالات متحده نیز به هزینه های بالون شکایت اشاره کرد و خاطرنشان کرد که دارایی های بایننس ایالات متحده تقریباً 90 درصد کاهش یافته است و از زمانی که SEC شکایت را تنظیم کرده است، پایگاه کاربران آن به نصف کاهش یافته است.

این درخواست زمانی مطرح شد که بایننس و ژائو به عنوان بخشی از تسویه حساب 4.3 میلیارد دلاری با وزارت دادگستری، وزارت خزانه داری و کمیسیون معاملات آتی کالا، بایننس و ژائو موافقت کردند که به دلیل نقض قوانین ضد پولشویی ایالات متحده به گناه خود اعتراف کنند .

با این حال، پرونده وزارت دادگستری ایالات متحده شامل هیچ یک از ادعاهای مربوط به کلاهبرداری SEC که ناشی از شکایت آن با صرافی ارزهای دیجیتال در ژوئن است، نمی شود.

بایننس ایالات متحده، SEC خواستار حل اختلاف شدند

قاضی فاروکی، که ریاست پرونده بایننس و SEC را بر عهده دارد، گفته است که اعتراف به گناه احتمال سوء استفاده از دارایی های مشتری توسط بایننس ایالات متحده و چانگ پنگ ژائو را کاهش می دهد.

فاروکی به وکلای SEC گفته است: «در یک مقطع زمانی، باید ایمان بیاورم و بگویم دیگر بس است.

فاروکی از بایننس ایالات متحده و SEC خواسته است تا اختلاف را حل کنند و او را تا 15 دسامبر به روز کنند.

در همین حال، ژائو در حال حاضر در انتظار بررسی دادگاه است تا بفهمد آیا می تواند اکنون ایالات متحده را ترک کند و دو هفته قبل از تاریخ صدور حکم خود که برای زمانی در فوریه برنامه ریزی شده است، بازگردد.

قاضی دستور داد تا ژائو اجازه ندارد به امارات متحده عربی – جایی که اساساً در آنجا مستقر است – سفر کند تا زمانی که دادگاه در مورد درخواست تجدید نظر از سوی دولت ایالات متحده تصمیم بگیرد.

ژائو طبق دستورالعمل‌های احکام فدرال ممکن است با 18 ماه زندان روبرو شود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا