اخبار

جمهوری آفریقای مرکزی ارز دیجیتال سانگو کوین (Sango Coin) خود را راه اندازی کرد

به گزارش The Block ، رئیس جمهور جمهوری آفریقای مرکزی (CAR) فاوستین آرچنج توادرا در رویداد پیدایش، ارز دیجیتال ملی سانگو کوین را معرفی کرد .

رئیس جمهور توادرا در طی سخنرانی خود گفت: سانگو کوین نسل بعدی ارز برای جمهوری آفریقای مرکزی خواهد بود

منبع: توییتر

در رویداد Sango Genesis، رئیس جمهوری آفریقای مرکزی برنامه هایی را برای استفاده از بیت کوین و ارزهای دیجیتال ارائه کرد. به گفته وی، سانگو کوین به “دروازه منابع طبیعی جمهوری آفریقای مرکزی” تبدیل خواهد شد. برنامه ریزی شده است که از ارز دیجیتال برای ایجاد یک اقتصاد رمزنگاری مبتنی بر سرمایه گذاری خصوصی استفاده شود. به عنوان بخشی از این طرح، آنها همچنین می خواهند یک “جزیره رمزنگاری” در رودخانه اوبانگی ایجاد کنند.

توادرا می‌خواهد شهروندان را قادر به دسترسی به فناوری‌های مالی مدرن کند تا بتوانند به راحتی از طریق تلفن هوشمند از ارزهای دیجیتال استفاده کنند.

«شهروندان در کشوری با توسعه اقتصادی کامل زندگی خواهند کرد که به معنای شغل و رفاه است. علاوه بر این، تراکنش‌های مجازی برخلاف عملیات بانکی سنتی، دارای مزایایی در قالب دسترسی سریع و اجرا، نبود بروکراسی و هزینه‌های پایین تراکنش هستند . »

دولت توادرا همچنین می خواهد فناوری بلاک چین را در معماری دیجیتال کشور ادغام کند تا آن را ارتقا دهد. مقامات قصد دارند سیستم ثبت زمین خود را با استفاده از بلاک چین دیجیتالی کنند.

هروه ندوبا وزیر دارایی CAR در سخنرانی در رویداد Sango Genesis اظهار داشت که سانگو کوین توسط بیت کوین پشتیبانی می شود. کاملاً مشخص نیست که چه چیزی در خطر است. شاید ما در مورد ارائه ارز دیجیتال با بیت کوین صحبت می کنیم.

جمهوری آفریقای مرکزی در ماه آوریل بیت کوین را به عنوان ارز قانونی برای احیای اقتصاد کشور به رسمیت شناخت . بعداً در مورد برنامه های دولت CAR برای راه اندازی “cryptohub” به عنوان بخشی از پروژه جدید Sango شناخته شد. و در اوایل ژوئن، جمهوری آفریقای مرکزی طرحی را برای توکن کردن دسترسی به منابع طبیعی خود به عنوان بخشی از پروژه Sango اعلام کرد.

علیرغم خوش‌بینی رئیس CAR برای این پروژه، بانک جهانی در ماه مه اعلام کرد که از Sango به دلیل نگرانی‌های شفافیت و «پیامدهای بالقوه برای شمول مالی» «حمایت نمی‌کند».

Sango توسط مجلس ملی CAR حمایت می شود و عمدتاً توسط رئیس جمهور توادرا هدایت می شود. در حالی که جزئیات بسیاری هنوز مشخص نشده است، تمرکز قابل توجه این پروژه بر توکن کردن منابع طبیعی فراوان کشور برای باز کردن دسترسی سرمایه گذاری بیشتر به آنها خواهد بود.

هویت شهروندی و مالکیت دارایی‌ها نیز به عنوان یک توکن غیرقابل تعویض (NFT) توکن می‌شود . علاوه بر این، جزیره کریپتو نقش مهمی در تسهیل این اکوسیستم ایفا می کند و به عنوان راهی برای کاربران تایید شده برای دسترسی به دارایی های توکن شده عمل می کند.

پشتیبانی گسترده بیت کوین همچنین شاهد توسعه کیف پول محلی ساخته شده برای بیت کوین و شبکه روشنایی خواهد بود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا