اخبار

روسیه در نظر دارد یک “صرافی ملی ارزهای دیجیتال” راه اندازی کند

قانونگذاران محلی در حال کار بر روی اصلاح قانون موجود “در مورد دارایی های مالی دیجیتال” با مشورت با سهامداران بازار هستند.

قانونگذاران روسیه در حال کار بر روی اصلاحیه هایی برای راه اندازی یک صرافی ملی رمزنگاری هستند. طبق گزارش ها، این تلاش هم توسط وزارت دارایی و هم از سوی بانک مرکزی روسیه که سابقه طولانی اختلاف نظر در مورد مقررات ارزهای دیجیتال در این کشور دارند، حمایت می شود.

همانطور که رسانه های محلی در 23 نوامبر گزارش دادند ، اعضای اتاق پایین پارلمان روسیه، دوما، در مورد اصلاحات قانون ارزهای دیجیتال موجود در این کشور “در مورد دارایی های مالی دیجیتال” با سهامداران بازار گفتگو کرده اند. این اصلاحات که چارچوب قانونی یک صرافی ملی را تعیین می کند، ابتدا به بانک مرکزی ارائه می شود.

سرگئی آلتوهوف، عضو کمیته سیاست اقتصادی دوما، حساسیت مالی چنین اقداماتی را برجسته کرد:

انکار وجود ارزهای رمزنگاری شده منطقی نیست، مشکل این است که آنها در یک جریان بزرگ خارج از مقررات دولتی در گردش هستند. اینها میلیاردها روبل مالیاتی از درآمدهای مالیاتی از دست رفته به بودجه فدرال است.”

در ماه ژوئن، رئیس کمیته بازار مالی دوما، آناتولی آکساکوف، پیشنهاد کرد که یک صرافی ملی رمزنگاری در روسیه می‌تواند به عنوان بخشی از صرافی مسکو راه‌اندازی شود، «یک سازمان محترم با سنت‌های طولانی». در ماه سپتامبر، صرافی مسکو پیش‌نویس لایحه‌ای را از طرف بانک مرکزی برای اجازه تجارت در دارایی‌های مالی دیجیتال تهیه کرد.

اوایل این ماه، لایحه‌ای برای قانونی کردن استخراج ارزهای دیجیتال و فروش ارزهای دیجیتال استخراج‌شده به دوما ارائه شد. این لایحه یک پلتفرم روسی برای فروش ارزهای دیجیتال را تشکیل می دهد، اما ماینرهای محلی نیز می توانند از پلتفرم های خارجی استفاده کنند. در مورد دوم، کنترل ها و مقررات ارز روسیه در مورد معاملات اعمال نمی شود، اما باید به خدمات مالیاتی روسیه گزارش شود.

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا