اخبار

ریپل ممکن است هویت غیرمتمرکز را اتخاذ کند، در اینجا آنچه باید در مورد ایده وب 3 آن بدانید

هویت غیرمتمرکز مفهوم وب3 در حال ظهور است.

ریپل در توییت اخیر خود نوشت: “زمان آن رسیده که مالکیت داده های خود را در دست بگیرید.” این به مفهوم هویت غیرمتمرکز اشاره دارد که توسط مدیر کل ریپل، مونیکا لانگ، در یک کلیپ ویدیویی یک دقیقه ای توضیح داده شد. مونیکا لانگ در ویدئوی کوتاه 60 ثانیه ای توضیح می دهد که چگونه هویت غیرمتمرکز می تواند به افراد قدرت جدیدی برای کنترل داده های آنلاین شخصی خود در آینده وب 3 بدهد.

پس از فروپاشی صرافی FTX در نوامبر، ضرب المثل “نه کلیدهای شما، نه سکه های شما” دوباره ظاهر شد. این عبارت بیانگر این ایده است که دارندگان ارزهای دیجیتال نمی توانند از دارایی خود مطمئن باشند مگر اینکه در کیف پولی که به آن دسترسی دارند نگهداری شوند.

در نتیجه، اکنون هر کاربر مسئول در اختیار گرفتن مالکیت است. کلید خصوصی، که به عنوان نوعی رمز عبور برای دسترسی به وجوه عمل می کند، «کلید» مورد بحث است.

هویت غیرمتمرکز چیست؟

هویت غیرمتمرکز یک مفهوم نوظهور وب 3 است که بر اساس چارچوبی از اعتماد برای مدیریت هویت ساخته شده است. این به افراد اجازه می دهد تا بدون کمک شخص ثالث متمرکز، اطلاعات قابل شناسایی شخصی را ایجاد و مدیریت کنند.

اطلاعات قابل شناسایی شخصی می تواند برای شناسایی یک فرد خاص استفاده شود و داده های خصوصی و حساس در نظر گرفته می شود. این شامل هر گونه اطلاعاتی است که بتوان از آن برای شناسایی مستقیم یا غیرمستقیم آن شخص استفاده کرد. این معمولاً اطلاعات شخصی مانند بیومتریک مانند اثر انگشت، حساب های کارت اعتباری، تاریخچه اعتباری و غیره را در بر می گیرد.

علاوه بر این، داده‌های دستگاه‌های الکترونیکی آنلاین، مانند نام‌های کاربری، رمز عبور و «کلیدهای خصوصی» برای دارایی‌های رمزنگاری، نیز در اطلاعاتی گنجانده شده است که هویت دیجیتال غیرمتمرکز را می‌سازد.

استفاده از کیف پول های مبتنی بر بلاک چین رمزگذاری شده غیرمتمرکز به عنوان پایه ای برای مدیریت هویت غیرمتمرکز عمل می کند. پایگاه‌های اطلاعاتی هویت متمرکز در خطر هستند زیرا ممکن است در نهایت به هدف اصلی هکرها و نشت داده‌ها تبدیل شوند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا