اخبار

فیلیپین ممکن است CBDC غیر بلاک چین را در دو سال آینده معرفی کند

بانک مرکزی کشور بر روی CBDC عمده فروشی تمرکز خواهد کرد که با میانجیگری بانک ها انجام می شود.

الی رمولونا جونیور، فرماندار بانک مرکزی سنترال پیلیپینا (BSP)، قصد خود را برای معرفی یک ارز دیجیتال بانک مرکزی عمده فروشی (CBDC) در چند سال آینده اعلام کرده است.

در صحبت با یک روزنامه محلی بنام Inquirer، در 12 فوریه، رمولونا جزئیات طرح BSP برای توسعه CBDC را توضیح داد . بانک مرکزی در این پروژه از فناوری بلاک چین استفاده نخواهد کرد زیرا به گفته رئیس بانک مرکزی:

سایر بانک‌های مرکزی بلاک چین را امتحان کرده‌اند، اما خوب پیش نرفت.

در عوض، CBDC بر روی سیستم پرداخت و تسویه، که بانک مرکزی مالک آن است، عمل خواهد کرد. BSP بر روی CBDC عمده فروشی تمرکز خواهد کرد که با میانجیگری بانک ها انجام می شود.

بانک در مورد مشکلات بالقوه CBDC خرده‌فروشی بدبین است: عدم واسطه‌گری، فعالیت بانک در هنگام استرس مالی، و بزرگ‌نمایی بیشتر ردپای بانک مرکزی. رمولونا توضیح داد:

“تصمیم این است که آن را به عمده فروشی محدود کنیم – بانک ها تنها طرف مقابل خواهند بود و سپس خرده فروشی ها از آنها استفاده خواهند کرد.”

رمولونا به نمونه‌های سوئد و چین اشاره کرد و CBDC را به عنوان مکمل دیجیتالی برای پول نقد و «ارزهای دیجیتال رقیب» تصور کرد. او معتقد است که فیلیپین می تواند تجربه خود را تکرار کند.

به گفته این مقام، CBDC “قطعاً” در دوره وی به عنوان فرماندار اتفاق می افتد. وی در پاسخ به سوال خبرنگاران تایید کرد که این اتفاق ممکن است در دو سال آینده رخ دهد.

فیلیپین موضع سختی در قبال صنعت کریپتو اتخاذ می کند و از بازار محلی در برابر بازیگران خارجی دفاع می کند. در دسامبر 2023، کمیسیون بورس و اوراق بهادار فیلیپین (SEC) مجدداً ممنوعیت بایننس را به دلیل فعالیت ثبت نشده صرافی در این کشور تکرار کرد.

با وجود هشدارهای متعدد، بایننس ظاهراً یکی از پلتفرم‌های اصلی معاملات ارزهای دیجیتال در فیلیپین باقی مانده است و برخی از کاربران خدمات محلی آن را «قابل اعتماد و پایدار» در رسانه‌های اجتماعی توصیف می‌کنند .

کلوین لی، رئیس SEC، در پاسخ به انتقادات عمومی و استدلال‌ها در مورد جذابیت هزینه بایننس برای سرمایه‌گذاران داخلی، به عوامل هزینه‌های انطباق بایننس اشاره کرد و به سرمایه‌گذاران توصیه کرد از یکی از 17 ارائه‌دهنده خدمات دارایی مجازی ثبت‌شده استفاده کنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا