اخبار

قزاقستان به صرافی های رمزنگاری اجازه می دهد تا حساب های بانکی خود را باز کنند

پلتفرم های صرافی در سال 2022 فرصتی برای فعالیت قانونی در مرکز مالی بین المللی آستانه خواهند داشت.

قزاقستان علاوه بر پیشرفت های سریع خود در زمینه تنظیم استخراج ارز دیجیتال، یک پروژه آزمایشی برای مبادلات ارزهای دیجیتال در منطقه ویژه اقتصادی مرکز مالی بین المللی آستانه راه اندازی خواهد کرد.

وزارت توسعه دیجیتال، نوآوری‌ها و صنعت هوافضا جمهوری قزاقستان روز پنجشنبه یک پروژه آزمایشی همکاری بین صرافی‌های ارز دیجیتال و برخی از بانک‌های محلی را اعلام کرد.

کارگروهی متشکل از نمایندگان وزارت توسعه دیجیتال، بانک ملی، آژانس نظارت مالی، انجمن سرمایه‌داران، مرکز مالی بین‌المللی آستانه و ذینفعان بازار مالی و ارزهای دیجیتال، دستورالعمل‌های این همکاری را تدوین کرد.

این پروژه آزمایشی تا پایان سال 2022 کار خواهد کرد و شامل صرافی هایی می شود که از سازمان تازه تاسیس خدمات مالی آستانه (AFSA) مجوز دریافت کرده اند. این طرحی برای توسعه بعدی قزاقستان به عنوان یک مرکز منطقه ای ارزهای دیجیتال خواهد بود. دستورالعمل های بسته باید به زودی در صفحه وب AIFC منتشر شود.

نورهات کوشیموف رئیس AFSA اعلام کرد که ماموریت کمیته وی ایجاد محیطی برای فعالیت شرکت های قابل اعتماد و پایدار است:

«سازمان خدمات مالی آستانه تنها نهادی است که مسئولیت تنظیم فعالیت های شرکت های فین تک در قزاقستان را بر عهده دارد. قبل از دادن مجوز به یک شرکت فین‌تک، ما یک بررسی عمیق و کامل پیشینه انجام می‌دهیم و پس از آن نظارت دائمی آن را حفظ می‌کنیم.»

بگدات موسین، وزیر توسعه دیجیتال، هدف قزاقستان برای سود بردن از مبادلات رمزنگاری را بیان کرد:

ایجاد یک اکوسیستم کامل ضروری است تا دارایی‌های دیجیتالی که با استفاده از انرژی الکتریکی قزاقستان استخراج شده‌اند، در صرافی‌های داخلی به حداکثر میزان معامله شوند و سود آن در کشور باقی بماند.

در 25 مه، پارلمان قزاقستان در اولین قرائت اصلاحاتی را در قانون مالیات ملی تصویب کرد تا مالیات ماینینگ کریپتو مرتبط با قیمت برق مصرف شده توسط نهادهای معدنی را اعمال کند.

در همان روز، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال بایننس یادداشت تفاهمی با وزارت توسعه دیجیتال امضا کرد و قصد داشت در مورد توسعه چارچوب قانونی و سیاست های نظارتی برای دارایی های رمزنگاری شده در جمهوری مشاوره دهد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا