اخبار

شبکه اسمز توسط تیم متوقف شد؛ این چیزی است که اتفاق افتاده است

حدود 5 میلیون دلار دکس اسمز قبل از تعطیلی اضطراری تخلیه شده بود.

بلاک چین اسمز، که میزبان یک صرافی غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال (DEX) در اکوسیستم زنجیره‌ای متقابل کاسماس است، با رونمایی فعالان اجتماعی از یک آسیب‌پذیری حیاتی متوقف شد.

باگ دکس اسمز امکان برداشت سپرده ها با حق بیمه 3 برابری را دارد

امروز، 8 ژوئن 2022، علاقه مندان به ارزهای دیجیتال از جامعه رسمی Reddit یک بلاک چین اسمز (Osmosis) یک آسیب پذیری مهم را شناسایی کردند. برخی از آنها موفق به واریز 5 دلار و برداشت فوری 15 دلار شدند.

منبع: توییتر

در حدود ساعت 3:00 بعد از ظهر UTC، کاربران شروع به کاوش انبوه این باگ کردند. یعنی استخر USDC-OSMO تحت تأثیر قرار گرفت. برآورد اولیه حاکی از آن است که ضرر و زیان بیش از 2.5 میلیون دلار قبل از تصمیم تیم شبکه برای توقف بلاک چین است.

تمام عملیات در بلوک #4713064 “برای تعمیر و نگهداری اضطراری” متوقف شد. به احتمال زیاد، این آسیب‌پذیری در ارتقای نیتروژن v9 پایگاه کد دکس اسمز رخ داده است.

در ساعت 7:00 صبح UTC، تیم شبکه تأیید کرد که حمله رخ داده است و پرده برداری کرد که پروتکل تقریباً 5 میلیون دلار تخلیه شده است. بنابراین مهاجمان نتوانستند تمام نقدینگی استخرهای دکس اسمز را جذب کنند.

پچ منتشر شد، تست سیستم جدید در حال انجام است

همین یک ساعت پیش تیم پروتکل اعلام کرد که باگ به طور کامل شناسایی شده و یک پچ اضطراری نوشته شده است. با این حال، جدول زمانی دقیق بازیابی شبکه هنوز مشخص نشده است.

در زمان انتشار، تیم آزمایش بسته بلاک چین را آغاز کرد. اعتبار سنجی ها باید برای اعلام برنامه هماهنگی راه اندازی مجدد آماده باشند.

طبق برآورد تیم، این ممکن است چند روز طول بکشد.

صرافی غیرمتمرکز ارزهای دیجیتال اسموز (OSMO) یکی از اولین پروژه های اصلی Cosmos Hub است. در اواسط فوریه 2021 در شبکه اصلی راه اندازی شد. تیم آن همچنین پیشگام مفهوم “استیک فوق العاده” بود.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا