اخبار ارزهای دیجیتال

اثبات ذخایر بایننس «بدون بدهی بی‌معنی است»: مدیرعامل کراکن

به گفته پاول، حسابرسی کامل اثبات ذخیره باید شامل مجموع بدهی های مشتری، شواهد رمزنگاری قابل تأیید توسط کاربر مبنی بر اینکه هر حساب در مجموع گنجانده شده است و امضاهایی که کنترل متولی بر کیف پول ها را اثبات می کند، باشد.

سقوط صرافی کریپتو FTX اهمیت اثبات ذخایر را در اجتناب از موقعیت‌هایی که شامل سوء استفاده از وجوه کاربران می‌شد، آشکار کرد. در حالی که صرافی‌ها به طور فعال شروع به اشتراک‌گذاری آدرس‌های کیف پول برای اثبات وجود وجوه کاربران کرده‌اند، چندین کارآفرین، از جمله مدیر عامل کراکن و یکی از بنیان‌گذاران جسی پاول ، این عمل را «بی‌معنی» خواندند زیرا صرافی‌ها شامل بدهی‌ها نمی‌شوند.

به گفته پاول، حسابرسی کامل اثبات ذخیره باید شامل مجموع بدهی های مشتری، شواهد رمزنگاری قابل تأیید توسط کاربر مبنی بر اینکه هر حساب در مجموع گنجانده شده است و امضاهایی که کنترل متولی بر کیف پول ها را اثبات می کند، باشد. در حالی که اثبات ذخیره کراکن امکان تأیید دارایی ها در برابر بدهی های شرکت را فراهم می کند، پاول همچنان از سایر بازیکنانی که از گنجاندن حساب های دارای مانده منفی غافل شده اند، صحبت می کند.

پاول در گذشته از کوین مارکت کپ به دلیل به اشتراک گذاشتن یک سند اثبات ناقص ذخایر نام برد زیرا فاقد «اثبات رمزنگاری موجودی مشتری و کنترل کیف پول» بود. وی بار دیگر تاکید کرد که اندوخته ها لیست کیف پول نیستند بلکه دارایی ها منهای بدهی ها هستند.

سیستم اثبات ذخیره بایننس که اخیراً منتشر شده است به کاربران اجازه می دهد تا دارایی های خود را با استفاده از مرکل تری تأیید کنند. با این حال، پاول نارضایتی خود را به اشتراک گذاشت زیرا سیستم شامل حساب‌های دارای مانده منفی نبود و اظهار داشت:

«هدف اصلی این است که بفهمیم آیا یک صرافی بیشتر از آنچه که به مشتریان بدهکار است، رمزارزهای بیشتری در اختیار دارد. قرار دادن هش روی شناسه ردیف بدون هر چیز دیگری بی ارزش است.

وی همچنین از رسانه‌ها و روزنامه‌نگاران خواست که از «گرانفروشی و گمراه کردن مصرف‌کنندگان» خودداری کنند. در عوض، او به آنها توصیه کرد که برای درک انگیزه پشتوانه اثبات ذخیره وقت بگذارند.

از سوی دیگر، تعداد کمی از اعضای جامعه نیاز پاول به یک حسابرس قابل اعتماد را رد کردند. پس از پیگیری این اتهام، چانگ پنگ ژائو ، مدیر عامل بایننس، با به اشتراک گذاشتن برنامه های آتی بایننس که شامل حسابرسان شخص ثالث برای بررسی نتایج اثبات ذخیره صرافی می شود، آن را رد کرد.

پاسخ CZ به نگرانی های مطرح شده توسط مدیر عامل کراکن از حمایت مثبت جامعه برخوردار شد. با این حال، برخی از اعضا به ریاکاری اشاره کردند که CZ تفسیر عمومی را در مورد پستی که از “سوالات و بررسی ها” استقبال می کرد، غیرفعال کرد.

در 19 نوامبر، CZ تأیید کرد که کار بر روی ایجاد یک صرافی متمرکز ایمن (CEX) را آغاز کرده است، ایده ای که توسط بنیانگذار اتریوم ویتالیک بوترین ارائه شده است.

در این مثال، بهترین سناریو ساخت سیستمی است که به صرافی‌های ارز دیجیتال اجازه نمی‌دهد وجوه سپرده‌گذار را بدون رضایت برداشت کنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا