اخبار

مدیر سابق Blockstream می گوید: DeFi اصلاً غیرمتمرکز نیست

سامسون مو، مدیر ارشد استراتژی سابق Blockstream، متقاعد شده است که پروتکل‌های DeFi به دلیل عدم تمرکز، نمی‌توانند با بیت کوین به عنوان شبکه‌های پولی رقابت کنند.

سامسون مو، مدیر ارشد استراتژی سابق Blokstream و موسس JAN3، متقاعد شده است که اکثر پروتکل‌های مالی غیرمتمرکز به دلیل عدم تمرکز، نمی‌توانند با بیت کوین رقابت کنند، زیرا صحبت از ارائه یک شبکه پولی مؤثر می‌شود.

همانطور که Mow اشاره کرد، پروژه های DeFi توسط نهادهایی اداره می شوند که می توانند پروتکل را به میل خود تغییر دهند.

موو توضیح داد: «در سطح بنیادی، پول باید تغییرناپذیر باشد. اگر بتوانید آن را به میل خود تغییر دهید، پس بهتر از یک ارز فیات نیستید که توسط فدرال رزرو اداره می شود.

تمرکززدایی بیت کوین تغییر پروتکل آن را بسیار دشوار می کند، به همین دلیل است که Mow آن را یک کاندیدای منحصر به فرد برای تبدیل شدن به یک سیستم پولی واقعاً جهانی می داند.

موو اشاره کرد که با وجود تغییر ناپذیری لایه پایه بیت کوین، توسعه دهندگان همچنان می توانند با کار با راه حل های مقیاس پذیری لایه 2، برنامه های کاربردی را روی بلاک چین بیت کوین بسازند.

به طور خاص، Mow یکی از حامیان قوی شبکه لایتنینگ است که امکان تراکنش های آنی و ارزان بیت کوین را فراهم می کند. Mow با ترویج فناوری‌های لایتنینگ تلاش می‌کند مسیر به سمت هایپربیت‌کوین‌سازی را تسریع بخشد – وضعیتی که مردم بدون نیاز به تبدیل آن به ارز فیات بیت کوین را مبادله می‌کنند.

وی اظهار داشت: لایتنینگ جای ویزا، مسترکارت و هر چیز دیگری را خواهد گرفت. و هزینه‌ها را برای بازرگانان کاهش می‌دهد که به معنای تجربه بهتر و صرفه‌جویی برای مصرف‌کنندگان است.»

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا