صرافی ارز دیجیتال و اکسچنج

صرافی OKEX چیست؟ | بررسی کامل صرافی اوکی ایکس

صرافی OKEX یکی از صرافی های بزرگ ارزهای رمزنگاری شده است که در سال 2016 تأسیس شد. آنها اخیراً به طور عمده وارد بازار مشتقات ارز دیجیتال شده اند.

با استفاده از تخصص خود در بازار لحظه ای ، OKEX به کاربران خود این فرصت را می دهد تا معاملات آتی ، مبادله دائمی و بازارهای اختیار معامله را انجام دهند. هر کدام از آنها به معامله گران راهی منحصر به فرد برای تجارت و حفاظت از بازارهای رمزنگاری می دهد.

خب حالا این صرافی ارزش فعالیت را دارد؟

در این بررسی از صرافی OKEX ، ما سعی می کنیم به آن پاسخ دهیم. ما همچنین نکات مهمی را به شما می دهم که هنگام استفاده از پلت فرم باید بدانید.

هم چنین از این مقاله که بهترین صرافی ارز دیجیتال ایرانی را معرفی کرده ایم دیدن نمایید

مروری بر صرافی OKEX | اوکی ایکس

صرافی OKEX در ابتدا در هنگ کنگ در سال 2016 تأسیس شد اما در سال 2018 آنها به والتا در مالت نقل مکان کردند. این بدون شک در پاسخ به مقررات مطلوب رمزنگاری در آن کشور بود.

مبادله اولیه یک صرافی معامله ارز دیجیتال بود که از زمان راه اندازی آن به سرعت گسترش یافت. در بیش از 100 کشور جهان در دسترس است و معاملات آتی بیت کوین در OKEX اخیراً از حجم معاملات روزانه از 1.5 میلیارد دلار در روز گذشت.

این ابزارها در اوکی ایکس ابزارهایی هستند که ما آنها را بررسی خواهیم کرد. اینها شامل معاملات آتی ساده ، مبادله دائمی و گزینه های آنها می شود. این بدان معناست که آنها موقعیت مناسبی برای رقابت با تعدادی از مبادلات جهانی را دارند.

به منظور ارائه خدمات به جامعه بزرگ تجار خود در سراسر جهان ، آنها سایت خود را به 11 زبان مختلف ترجمه کرده اند که شامل انگلیسی ، روسی ، چینی و غیره است.

اگرچه صرافی OKEX در بیش از 100 کشور جهان موجود است ، اما تعدادی از مناطق وجود دارد که آنها خدمات خود را ارائه نمی دهند. اینها شامل ایالات متحده ، هنگ کنگ و لیستی از مناطق دیگر است. می توانید لیست کامل را در شرایط خدمات آنها مشاهده کنید.

آیا صرافی OKEX ایمن است؟

برای هر معامله گر رمزنگاری ، این یکی از مهمترین ملاحظات است. ما به خوبی خطرات احتمالی مبادلات متمرکز را می شناسیم.

وقتی به صرافی ها نگاه می کنیم ، عوامل متعددی وجود دارد که باید به آنها توجه کنیم تا مطمئن شویم که آنها برای معامله گران خود چقدر ایمن هستند.

بیایید به اینها در صرافی OKEX نگاهی بیندازیم؟

امنیت در تبادل

صرافی OKEX یک روش امنیتی کیف پول گرم و سرد امن را اجرا می کند. این بدان معناست که بخش اعظم وجوه آنها بصورت آفلاین در یک محیط سرد ذخیره می شود . این بدان معناست که در برابر هکرها محافظت می شود.

سپس ، آنها نسبت محدودی از سکه های خود را روی سرورهای خود در یک محیط “داغ” نگهداری می کنند تا تقاضای برداشت / سپرده ها را برآورده کنند.

وقتی صحبت از زیرساخت مبادله می شود ، آنها GSLB (تعادل بار سرور جهانی) را اجرا می کنند. این بدان معناست که آنها تعدادی سرور در سرتاسر جهان دارند تا بتوانند از به روز بودن سرور اطمینان حاصل کنند و تقاضای معاملاتی را مدیریت کنند.

مدیریت ریسک

با توجه به اینکه صرافی OKEX از یک پلت فرم معاملاتی با اهرم استفاده می کنند ، باید اقدامات لازم را انجام دهند تا ریسک ناشی از تحرکات بازار برای استخر معاملاتی کاهش یابد.

صندوق بیمه OKEX به عنوان پشتوانه ای برای همه معاملاتی است که نمی توانند بالاتر از قیمت ورشکستگی تصفیه شوند. این صندوق با حاشیه اولیه ای که معامله گران تصفیه شده در ابتدای تجارت خود دارند ، دوباره پر می شود.

امنیت ارتباطات

صرافی OKEX دارای ارتباطات کاملاً رمزگذاری شده است ، به این معنی که وقتی اطلاعات را برای آنها ارسال می کنید ، به شیوه ای امن ارسال می شود. این شامل تمام اسناد شخصی و رمزهای عبور است.

این نیز مفید است زیرا به شما کمک می کند تشخیص دهید که در یک سایت فیشینگ هستید یا خیر. اگر نمی توانید قفل را در مرورگر یا گواهی SSL مشاهده کنید ، این بدان معناست که شما در سایت درستی قرار ندارید و باید فوراً آن را ترک کنید.

امنیت کاربر

به طور کلی ، بهترین امنیت از معامله گر شروع می شود. به همین دلیل است که OKEX تعدادی ابزار برای کمک به کاربران در ایمن سازی حساب های خود ارائه کرده است.

شاید یکی از مهمترین آنها احراز هویت دو عاملی از طریق استفاده از تلفن باشد. برای این کار دو گزینه وجود دارد. اول استفاده از احراز هویت پیامکی و دیگری استفاده از احراز هویت گوگل.

فعال سازی احراز هویت 2FA در اوکی ایکس

من از احراز هویت پیامکی توصیه نمی کنم زیرا این کار شما را در برابر حملات مبادله سیم کارت باز می کند. بنابراین ، می توانید احراز هویت Google را با بارگیری در فروشگاه برنامه و اتصال آن به سرور اوکی ایکس تنظیم کنید.

یکی دیگر از ابزارهای بسیار مرتب که آنها در OKEX دارند ابزار ضد فیشینگ آنها است. این اساساً یک کد است که در هر ایمیلی که برای شما ارسال می کنند ارسال می شود. اگر کد را نمی شناسید ، می دانید که ایمیل از یک فرستنده نامشروع آمده است.

ابزار های مشتقات و اهرم ها در صرافی OKEX

بنابراین ، ابزارهای مشتقه چیست؟ خوب ، آنها ابزاری هستند که می توانید معامله کنید و ارزش خود را از قیمت برخی از ابزارهای زیربنایی دریافت کنید. در این مورد آنها ارزهای رمزنگاری شده هستند.

ابزارهای مشتقه مورد استفاده قرار می گیرند ، به این معنی که می توانید سود / زیان خود را چندین برابر افزایش دهید. بسته به ابزاری که در حال معامله هستید ، در صرافی OKEX این میزان می تواند تا 100 برابر باشد.

بنابراین ، برای مثال ، اگر معامله ای دارید که دارای اهرم 50X است ، به این معنی است که برای حرکت 1 دلاری در قیمت دارایی اصلی ، موقعیت شما 50 دلار حرکت می کند.

اکنون ، اجازه دهید نگاهی دقیق تر به ابزارهای مشتقه ای که در صرافی OKEX ارائه می دهند بیندازیم.

فیوچرز

معاملات آتی ابزارهایی هستند که به موجب آن شما موافقت می کنید که در فیوچرز ، در زمان معینی ، دارایی هایی را خریداری یا بفروشید. این قراردادهای آتی تعهدی برای خرید / فروش است که باعث می شود آنها از گزینه ها متفاوت باشند.

نمودار پرداخت یک ابزار بلند و کوتاه فیوچرز

در مشتقات OKEX ، آنها دارایی های آتی دارند و اینها مواردی هم چون: بیت کوین ، لایت کوین ، اتروم ، اتریوم کلاسیک ، ریپل ، ایاس ، بیت کوین کش ، ساتوشی ویژن و ترون است. یک لیست کاملاً منطقی.

این ابزارهای آتی دارای اهرم حداکثر تا 100 برابر هستند و منقضی آنها هفتگی ، دو هفته ای ، سه ماهه و دو ماهه است. این قراردادها هر روز ساعت 8 صبح UTC تسویه می شود.

همچنین می توانید موقعیت های خود را با سکه (رمزنگاری) یا Tether (USDT) حاشیه کنید . این تعیین می کند که حاشیه از کجا خواهد آمد.

سرانجام ، در مورد آینده ، می توانید حساب آینده خود را از حاشیه انتخاب کنید. این بدان معناست که حاشیه می تواند از هر یک از حساب های شما در صرافی OKEX باشد.

سواپ کردن

صرافی OKEX این ابزارها را در مبادله های دائمی نام گذاری می کند اما گاهی اوقات در سایر مبادلات به آنها معاملات آتی دائمی گفته می شود. اساساً می توانید درباره آنها به عنوان یک آینده سنتی فکر کنید مگر اینکه زمان انقضا وجود نداشته باشد.

با آینده ای دائمی ، می توانید بدون هیچ محدودیت زمانی موقعیتی را در اختیار داشته باشید و در هر زمان سود تحقق یافته خود را پس بگیرید. برای کسانی از شما که CFD معامله می کنند یا ابزارهای شرط بندی را گسترش می دهند ، یک مبادله دائمی دارای مشخصات پرداخت مشابهی است.

دلیل اینکه به آن “مبادله” می گویند این است که شما بازده یک دارایی را با دارایی دیگر عوض می کنید. در این مورد این ارز رمزنگاری شده در مقابل دلار آمریکا است. با توجه به اینکه شما این کار را انجام می دهید ، باید مبلغی را به عنوان بودجه پرداخت کنید.

آپشن ها

اختیار معامله ابزارهای مشتقه ای هستند که به دارنده این حق را می دهند اما تعهدی برای خرید یا فروش برخی دارایی ها در آینده در زمان از پیش تعیین شده ندارند. آنها ابزارهای بازدهی نامتقارن هستند.

ما یک راهنمای گسترده در مورد گزینه های ارز رمزنگاری شده داریم که در صورت تمایل می توانید اطلاعات بیشتری را مطالعه کنید. اما نکته مهمی که باید به آن توجه کنید این است که هنگام خرید یک آپشن ، یک خطر نزولی محدود و یک پتانسیل صعودی نامحدود دارید. اگر گزینه ای را بفروشید ، این می تواند برعکس باشد.

پرداخت یک گزینه CALL و یک گزینه PUT

گزینه های CALL وجود دارد که به شما حق خرید می دهد و سپس گزینه های PUT وجود دارد که به شما حق فروش برخی دارایی ها را می دهد. هنگام خرید یک گزینه ، شما حق بیمه ای به طرف مقابل و همچنین برخی از هزینه های معاملات به مشتقات OKEX پرداخت می کنید. هیچ حاشیه ای لازم نیست.

با این حال ، اگر می خواهید گزینه ای را بفروشید ، این کار می تواند انجام شود ، اما باید آن را به طور خاص درخواست کنید. آنها نیاز به حداقل موجودی در حساب شما دارند تا بتوانند رویدادی که موقعیت به طور قابل توجهی از شما دور می شود را پوشش دهند.

در صرافی OKEX ، در حال حاضر تنها یک دارایی وجود دارد که می توانید گزینه ها را در آن معامله کنید و آن بیت کوین است. وقتی به پلت فرم رسیدیم ، چهار زمان انقضای گزینه وجود داشت.

هزینه های مشتق در صرافی OKEX

وقتی نوبت به سودآوری معاملاتی شما می رسد ، یکی از مهمترین ملاحظات هزینه های معاملات در بورس است.

بنابراین ، چگونه OKEX اینجا ایستاده است؟

خب ، به نظر می رسد که آنها در کل کاملاً منطقی هستند. هزینه های معاملات با توجه به سطح معاملاتی شما ، ابزار و میزان توکن OKB در حساب شما متفاوت خواهد بود.

مشتقات OKEX همچنین از مدل Maker / Taker Fee بهره می برد. برای کسانی که تازه با این اصطلاح آشنا شده اند ، این زمانی است که بسته به اینکه آیا نقدینگی را از کتابها خارج می کنید یا از حساب ها خلاص می شوید ، هزینه های معاملاتی متفاوتی دارید.

بیایید نگاهی به هزینه های هر ساز داشته باشیم؟

آپشن ها

دو نوع کاربر وجود دارد که برنامه هزینه های متفاوتی دارند. اینها کاربران عادی شما و کاربر VIP شما هستند. کاربران عادی کسانی هستند که حجم معاملات آنها 30 روز زیر 10 هزار بیت کوین است.

در سطوح عادی کاربران ، 5 سطح مختلف دارید. این موارد با توجه به مقدار توکن OKB که در اختیار دارید تعیین می شود. سپس ، در ردیف VIP سطوح مختلفی دارید که با توجه به حجم معاملات 30 روزه تعیین می شود.

بنابراین ، از موارد بالا می بینید که این سازندگان بازار در صورتی که بتوانند بیش از 100 هزار حجم معاملات BTC را به صورت نورد 30 روزه تولید کنند ، تخفیف می گیرند. این هزینه ها تقریباً با سایر سیستم عامل های تجاری مانند ByBit و غیره مطابقت دارد.

مبادله دائمی

مبادله های دائمی در صرافی OKEX تقریباً مشابه هزینه های آتی معمولی است. با این حال ، برای رسیدن به سطح VIP شما باید فقط حداقل 5000 BTC معامله کنید.

تنها تفاوت در هزینه های معاملات برای مبادله های دائمی زمانی ایجاد می شود که شما یک VIP هستید و هزینه های دریافت کننده کمی بالاتر و تخفیف های کمی بیشتر برای سازندگان دارید. من شما را تشویق می کنم که سطوح را در اینجا بررسی کنید .

نکته دیگری که هنگام معامله سوآپ دائمی باید در نظر بگیرید این است که نرخ تأمین مالی خواهید داشت. این هزینه نیست ، بلکه تفاوت بین نرخ تأمین مالی ارز رمزنگاری شده و USD را نشان می دهد.

نرخ تامین مالی می تواند مثبت یا منفی باشد و هر 8 ساعت تنظیم می شود. اگر موقعیت خود را قبل از مبادله بودجه ببندید ، دیگر هزینه ای پرداخت یا دریافت نمی کنید. نرخ بودجه یک عدد پویا است که تغییر می کند تا شرایط بازار را منعکس کند.

آپشن ها

درست مانند مبادله های دائمی در صرافی OKEX ، کاربران عادی هنگام معامله گزینه ها هزینه های مشابهی خواهند داشت. با این حال ، سطح رسیدن به سطح VIP بسیار کمتر است و تنها 1000 BTC است.

با این حال ، وقتی صحبت از این کاربران VIP می شود ، هزینه های معاملاتی یکسانی برای سطوح مختلف خواهید داشت. در اینجا می توانید اطلاعات بیشتری در مورد هزینه های گزینه مشاهده کنید.

ثبت نام در صرافی OKEX

خوب ، بنابراین شما آماده هستید تا صرافی OKEX را امتحان کنید؟ سپس باید یک حساب کاربری ایجاد کنید. هنگامی که در وب سایت هستید می توانید بر روی “Sign Up” کلیک کنید و یا می توانید آدرس ایمیل خود را هدایت کرده یا با یک شماره تلفن ثبت نام کنید.

پس از ثبت نام ، آنها کدی را برای شما ارسال می کنند که برای تأیید ثبت نام باید از آن استفاده کنید. پس از تحویل این می توانید شروع کنید. آنها از شما می پرسند آیا مایل به خرید رمزنگاری هستید یا قصد ارسال آن را دارید.

هشدار ⚠️: پس از اینکه بالاخره حساب خود را راه اندازی کردید ، پیشنهاد می کنم اولین کاری که انجام می دهید این است که 2FA خود را تأیید کنید.

احراز هویت و KYC

در حالی که صرافی OKEX به شما امکان می دهد حساب خود را تأیید نشده نگه دارید ، محدودیت های بسیار سختی برای آن دارید. اوکی ایکس برای سطح اول نیاز به تأیید اولیه دارد.

مراحل احراز هویت در اوکی ایکس

با این حال ، برای تکمیل اولین سطح تأیید ، فقط به شماره شناسه ، نام ، نام خانوادگی و محل اقامت نیاز دارید. پس از ارائه این اطلاعات ، تقریباً فوراً تأیید می شوید.

اگر می خواهید برای افزایش محدودیت معاملات و برداشت خود به سراغ تأیید سطح 2 بروید ، باید کپی سند شناسایی خود را بارگذاری کنید. همچنین برای تأیید باید از خود سلفی بگیرید.

همه اینها با استفاده از Net Verify که یک سرویس KYC شخص ثالث است انجام می شود.

پلتفرم فیوچرز در OKEX

در حالی که همه آنها از رابط کاربری یکسانی استفاده می کنند ، اما از نظر عملکرد روی پلت فرم متفاوت هستند.

اگر می خواهید معاملات فیوچرز را انجام دهید ، ابتدا باید حساب آینده خود را فعال کنید. برای انجام این کار ، باید چند سوال را تکمیل کنید تا مطمئن شوید که با معاملات آتی آشنا هستید.

این در واقع اولین بار است که می بینیم این پلت فرم در معاملات فیوچرز قرار می گیرد و بدون شک این یک تصمیم عاقلانه توسط صرافی OKEX است. سوالات آنقدرها هم پیچیده نیستند و اگر درک اولیه ای از معاملات آتی داشته باشید به راحتی می توانید به آنها پاسخ دهید.

پس از اتمام راه اندازی حساب معاملات آتی خود ، می توانید معامله را شروع کنید. البته این فرض بر این است که شما قبلاً وجوه را همانطور که در بالا ذکر شد جابجا کرده اید.

رابط کاربری پلت فرم معاملاتی نسبتاً بصری است. در سمت چپ همه بازارهایی را دارید که می توانید معامله کنید. در بالا می توانید زمان انقضا و همچنین ارز مورد نظر برای وجوه در حاشیه را انتخاب کنید.

درست در زیر آن گزینه های خود را از نظر اهرم و نحوه تمایل به حاشیه رفتن حساب خود دارید. درست در زیر آن فرم های سفارش ، نمودارها و کتاب سفارشات تاریخی خود را دارید.

نکته حرفه ای 💯: می توانید نمودار را به صورت تمام صفحه گسترش دهید و از آن برای انجام کلیه تجزیه و تحلیل فنی خود استفاده کنید.
اگر نمودار را گسترش دهید ، متوجه می شوید که دو گزینه برای تجارت با آنها دارید. یکی نمودار پیش فرض ارائه شده توسط OKEX و دیگری نمودار تریدینگ ویو است. برای کسانی که نمای معاملاتی را می شناسند ، این یکی از شناخته شده ترین بسته های نمودار شخص ثالث در بازار است که مورد استقبال تحلیلگران فنی قرار گرفته است .

سپس ، درست در زیر نمودارها ، بخش سفارشات تاریخی و زنده را دارید. در اینجا همه سفارشاتی که در صرافی OKEX اجرا کرده اید و همچنین PnL Unrealized شما لیست می شود.

سپس ، در سمت چپ این مطلب ، اطلاعات اضافی واقعاً مفیدی دارید. به عنوان مثال ، می توانید قیمت های شاخص را بررسی کرده و قیمت ها را علامت گذاری کنید. به یاد داشته باشید که قیمت علامت آن قیمتی است که برای تسویه ابزارهای مشتقه مورد استفاده قرار می گیرد در حالی که قیمت شاخص همان قیمتی است که برای تدوین قیمت علامت مورد استفاده قرار می گیرد.

برای Night Owls : می توانید رابط تجاری را تغییر دهید و آن را به یک موضوع تیره تبدیل کنید
چیزی که من واقعاً مفید می دانم برگه داده های تجاری آنها بود. این به شما همه آنچه را که باید درباره آنچه در بازار آتی OKEX می گذرد ، می دانید ، می دهد. این شامل:

  • نسبت کوتاه کوتاه: نسبت طول و شلوارک در بازار
  • مبنای بیت کوین: این تفاوت بین قیمت آینده یا مبادله و قیمت لحظه ای است.
  • نرخ تأمین مالی مبادله: نرخ برآورد هزینه در مبادله دائمی.
  • شاخص احساسات معامله گران برتر: درصد لانگ / شورت در اختیار 100 معامله گر برتر

مارجین

اولین چیزی که باید توجه کنید این است که حداکثر حاشیه 100x تا حد زیادی به اندازه موقعیتی که در حال حاضر دارید بستگی دارد.

اگر به راهنمای ردیف موقعیت بپردازید ، خواهید دید که اهرم 100 برابر (یا 1٪ حاشیه) فقط در مورد موقعیت هایی که کمتر از 3000 قرارداد دارند اعمال می شود. با امضای قراردادهای بیشتر ، ضریب اهرم شما کاهش می یابد. این به دلیل افزایش حاشیه های اولیه و همچنین حاشیه نگهداری است.

سپس ، وقتی صحبت از چگونگی حاشیه شدن این مورد از حساب شما در صرافی OKEX می شود ، می توانید انتخاب کنید که آن را در رمزنگاری (حاشیه سکه) یا در Tether حاشیه بندی کنید.

در نهایت ، شما می توانید از حاشیه عبور کنید. این اساساً بدان معناست که حاشیه نه تنها از حساب آتی شما در محل وجوه بلکه از سایر حساب هایی که وجوه شما در آن وجود دارد ، برداشت می شود. هرچند ما در این مورد توصیه می کنیم.

مبادله دائمی

اگر می خواهید مبادله دائمی را در صرافی OKEX معامله کنید ، تقریباً از رابط کاربری مشابه ابزارهای آینده برخوردار است. البته تفاوت تنها در این است که شما نمی توانید زمان انقضا را تغییر دهید.

نکته دیگری که باید رعایت کنید ، میزان بودجه است. این امر پویا است و دائماً در حال تغییر است ، بنابراین قبل از انجام معاملات خود ، حتماً آن را کنترل کنید.

شما همچنین می خواهید کمی دقیق تر به راهنماهای سطح موقعیت و نحوه تأثیر آن بر نیاز حاشیه نگاه کنید. آنها برای محدوده های بالاتر کمی متفاوت از آینده هستند.

اپلیکیشن موبایل و دسکتاب صرافی OKEX

برای شما که در حال حرکت هستید ، ممکن است لازم باشد موقعیت های خود را از طریق دستگاه تلفن همراه کنترل کنید. به همین دلیل است که OKEX برنامه تجاری خود را توسعه داده است.

این برنامه به تجارت در همه بازارها در OKEX اجازه می دهد نه تنها بازارهای آتی آنها بلکه بازارهای نقطه ای و معاملات حاشیه ای آنها را نیز امکان پذیر می کند. این امن ، شفاف و جامع است.

شما همچنین نمودارهای تعاملی دارید که به این معنی است که هنوز می توانید برخی از تجزیه و تحلیل های عمیق تر خود را در حالی که پشت میز خود هستید تکمیل کنید. شما همچنین می توانید یک لمس سفارش دهید که می تواند انجام معاملات خود را بسیار آسان تر کند.

این برنامه در iOS و Android موجود است و در فروشگاه های مربوطه فهرست شده است. اگر می خواهید نظر دیگران را در مورد آن بدانید ، می توانید نظرات را بررسی کنید. به نظر می رسد آنها برای همه کاملاً مثبت هستند. با توجه به چند شکایت موجود ، تیم OKEX سریعاً پیگیری کرد که این یک کار عالی است.

بنابراین ، آیا باید از برنامه تلفن همراه آنها استفاده کنید؟

خوب ، باید اعتراف کنم که من شخصاً یکی از بزرگترین طرفداران تجارت موبایل نیستم. این فقط به این دلیل است که شما نمی توانید خطوط روند را به درستی ترسیم کنید یا چندین پارامتر معاملاتی تنظیم کنید. من همیشه نسخه مبتنی بر وب یا رایانه را انتخاب می کنم.

و با صحبت از کلاینت های رایانه ای ، صرافی OKEX برنامه ای را توسعه داده است که در هر دو سرویس گیرنده Mac و PC در دسترس است. این کار به اندازه بستر تجاری مبتنی بر وب کاربردی است ، اگرچه احتمالاً کمی سریعتر است.

API OKEX

برای کسانی از شما که دوست دارند الگوریتم های معاملاتی را کدگذاری کنند ، خوشحال می شوید که بدانید OKEX دارای API بسیار قوی با تعدادی نقطه پایانی است. آنها هر دو نسخه REST و همچنین WebSocket دارند.

اگر می خواهید ربات متصل به API آنها را اجرا کنید ، باید مطمئن شوید که آدرس IP شما خارج از سرزمین اصلی چین است. همچنین پیشنهاد می شود از سرور Ali Cloud که در مرکز داده هنگ کنگ قرار دارد استفاده کنید.

همچنین لیست گسترده ای از SDK ها وجود دارد که به شما امکان می دهد ربات ها و الگوریتم های معاملاتی را با یک زبان برنامه نویسی که می شناسید توسعه دهید. اینها شامل جاوا ، گره ، پایتون ، C ++ ، Go ، C#می شوند. اسناد گسترده ای وجود دارد که می توانید آنها را در اینجا بررسی کنید .

اگر می خواهید از API در صرافی OKEX استفاده کنید ، به یک کلید API نیاز دارید. با مراجعه به نام کاربری خود و سپس زدن “API” می توانید این را در قسمت حساب خود دریافت کنید. در اینجا شما “API من” را انتخاب می کنید که در آن می توانید کلید خود را با پارامترهای زیر ایجاد کنید.

توجه داشته باشید که “API پیوند” در صورتی است که می خواهید کلید API را به یک آدرس IP خاص وصل کنید. این بدان معناست که فقط این IP می تواند دستورات را به API ارسال کند. هنگامی که کلید خود را ایجاد کردید ، می توانید آن را در کد خود قرار دهید تا معامله را شروع کنید.

هشدار ⚠️: اگرچه خدمات ربات خاصی به صورت آنلاین ارائه می شود ، اما ما از دادن کلید API شما به آنها خودداری می کنیم. بسیاری از این موارد نامشروع هستند و از حساب تجاری شما برای وسایل نامشروع استفاده می کنند.

پشتیبانی مشتری

این یکی از موارد بسیار مهم برای من است. همه ما از ناامیدی های انتظار برای همیشه برای دریافت پاسخ از مبادله در مورد سوالات خود آگاه هستیم.

خوشبختانه ، با صرافی OKEX شما یک عملکرد پشتیبانی بسیار قوی دارید که می توانند به معامله گران مشتقه کمک کنند. مقدار زیادی منابع و نقاط تماس وجود دارد که می توانید در مبادله اصلی از آنها استفاده کنید.

شاید یکی از سریعترین راهها برای به دست آوردن یک نماینده ، عملکرد چت زنده آنها باشد. یا آنها نماینده ای خواهند داشت که می تواند مستقیماً با شما صحبت کند یا در پاسخ به درخواست شما ایمیل می زنند.

اگرچه چت زنده راحت ترین گزینه است ، اما ارسال بلیط پشتیبانی نیز یک گزینه است. این شاید اگر می خواهید اطمینان حاصل کنید که درخواست شما به مناسب ترین بخش هدایت می شود.

نکته حرفه ای If : اگر می خواهید بلیط پشتیبانی خود را دنبال کنید ، می توانید آنها را در تلگرام ، Reddit یا WeChat آنها قرار دهید.
همچنین متوجه خواهید شد که صرافی OKEX دارای شماره پشتیبانی است که می توانید با آن تماس بگیرید. این چیزی نیست که عموماً در صرافی های رمزنگاری ارائه می شود ، بنابراین دیدن آن بسیار عالی است.

البته اگر بتوانید اطلاعات مورد نیاز را در مرکز پشتیبانی آنها پیدا کنید ، نیازی به تماس با شما نیست . آنها بیشتر پاسخ هایی را که سایر کاربران ارائه کرده اند دارند و در واقع کاملاً جامع است.

انجمن و آکادمی OKEX

چیزی که ما در مورد صرافی OKEX بسیار دوست داشتیم این است که آنها دارای یک جامعه بسیار قوی در اطراف آن با گروه های متعدد تلگرام و فیس بوک هستند. این یک راه عالی برای شما است تا برخی از ایده های تجاری را از معامله گران محلی کنار بگذارید.

صرافی OKEX همچنین منابع متعددی را برای استفاده در اختیار شما قرار داده است. این همه چیزهایی را که باید از راهنماهای معاملاتی ساده تا منابع پیشرفته تر مانند نحوه معامله گزینه ها و معاملات آتی و همچنین استراتژی های معاملاتی سفارشی بدانید ، بدست آورده است.

اینها هم منابع مکتوب و هم محتوای ویدئویی هستند. آنها به خوبی تولید شده اند و مجری هم آگاه و هم ماهر است.

سرانجام ، یک واژه نامه بسیار مفید نیز وجود دارد که می توانید در آن مجموعه ای از اصطلاحات و اطلاعات را بیاموزید. این می تواند ایده آل باشد در صورتی که با شرایط خاصی در پلت فرم آشنا نیستید.

نتیجه گیری

به طور خلاصه ، ما سیستم عامل های مشتق شده OKEX را بسیار دوست داشتیم. نه تنها این مزیت را دارد که توسط یکی از بزرگترین پلتفرم های تجاری در جهان پشتیبانی می شود ، بلکه واقعاً خوب طراحی شده است.

معاملات آتی و مبادله ، نه تنها در مورد دارایی ها در معامله ، ملیت زیادی به شما می دهد ، بلکه به منظور سفارش عملکرد و ابزار تجزیه و تحلیل داده ها نیز عمل می کند. صرافی OKEX سیستم عامل هایی را طراحی کرده است که نه تنها بسیار کاربردی هستند ، بلکه استفاده از آنها نیز بسیار آسان است. این به بهترین وجه با ابزارهای انتخابی آنها نشان داده می شود.

البته زمینه هایی برای بهبود وجود دارد. به عنوان مثال ، شما در حال حاضر فقط گزینه های بیت کوین برای معامله دارید. نقدینگی نسبتاً محدودی برای بازار گزینه ها به ویژه آنهایی که از پول خارج هستند وجود دارد.

ما امیدواریم که معامله گران بیشتری از صرافی استفاده کنند ، نقدینگی نیز به دنبال آن باشد و در نتیجه سفارشات بزرگ برای گزینه های خود را برای شما آسان تر کند.

بنابراین ، آیا پلتفرم مشتق شده OKEX ارزش استفاده دارد؟

خوب ، اگر می خواهید یک رابط تجاری بسیار کاربردی و در عین حال ساده ایجاد شده توسط یک صرافی معتبر جهانی ایجاد شود ، پس ارزش امتحان را دارد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا