بورس و فارکسروش های کسب درآمدمقالات آموزشی

نحوه استفاده از تریدینگ ویو | آشنایی با سایت Tradingview

در واقع تریدینگ ویو (Tradingview) جدیدترین نسل از پلتفرم‌های معاملاتی مبتنی بر وب است که ارائه‌ دهنده‌ی نمودارهای قیمتی و ابزارهای مرتبط با آن‌هاست.

قبل از انجام هرگونه سرمایه گذاری ، اعم از سهام ، ارزهای رمزپایه یا کالاها ، باید نمودار قیمت را بررسی کنید. در حال حاضر برای برخی از افراد که نمودار قیمت را بررسی می کنند ممکن است به معنای نگاه سریع به نمودار برای هرگونه ناهنجاری باشد. برای دیگران ، بررسی نمودار قیمت ممکن است به معنای انجام تجزیه و تحلیل فنی با رسم خطوط پشتیبانی و مقاومت برای یافتن سطح ابتدایی مطلوب باشد.

این سرمایه گذار دوم به نوعی ابزار برای انجام تجزیه و تحلیل نیاز دارد ، و همانطور که در عنوان عنوان شده است ما قصد داریم از تریدینگ ویو “TradingView” استفاده کنیم. این یک پلتفرم با نمودارهای قیمت برای تقریباً هر چیزی است. قیمت ها در ثانیه به صورت لحظه ای به روز می شود ، که دقیق ترین اطلاعات را در اختیار شما قرار می دهد. TradingView همچنین مجهز به تعداد زیادی ابزار مختلف برای انجام کاملترین تجزیه و تحلیل فنی است. بنابراین ، من پیشنهاد می کنم اکنون هر نمودار از تریدینگ ویو را باز کنید و ویژگی های مختلف معرفی شده در این مقاله را امتحان کنید.

نحوه تنظیم تریدینگ ویو | TradingView

برای شروع باید یک حساب کاربری ایجاد کنید. هنگام ایجاد حساب ، تریدینگ ویو به طور خودکار الگوی نمودار پیش فرض شما را ذخیره می کند ، که بسیار مفید است. تریدینگ ویو همچنین برنامه های پولی (پلن ها) را ارائه می دهد ، اما بعداً عمیق تر به آن می پردازیم.

پس از ایجاد یک حساب کاربری و باز کردن نمودار قیمت دارایی ای که بیشترین تماشا را دارید ، می توانید سفارشی سازی تنظیمات را شروع کنید. ابتدا پیشنهاد می کنم نحوه انتخاب قیمت ، شمع ، میله ، خط یا چیز دیگری را انتخاب کنید. می توانید این کار را از گوشه بالا سمت چپ در کنار بازه زمانی انجام دهید و همچنین زمانی که در آنجا هستید می توانید بازه زمانی پیش فرض را که می خواهید استفاده کنید تنظیم کنید. زمان ها از 1 ثانیه کوتاه تا 1 ماه متغیر است. پس از آن ، می توانید سفارشی سازی بیشتری را که می خواهید نمودار شما به نظر برسد ، انجام دهید.

برای دسترسی به تنظیمات اولیه طرح بندی ، می توانید روی صفحه کلیک راست کرده و به آنها دسترسی پیدا کنید ، یا می توانید مستقیماً با کلیک روی نماد Setting (شبیه چرخ دنده) از گوشه بالا سمت راست به آنها دسترسی پیدا کنید. در اینجا می توانید موارد زیادی را بیابید ، که برخی از آنها کاملاً زیبا هستند ، در حالی که برخی دیگر می توانند در انجام تجزیه و تحلیل واقعاً مفید باشند.

از آنجا که تنوع زیادی از گزینه های مختلف در تریدینگ ویو موجود است ، و شما ممکن است ندانید که همه آنها چه کار می کنند ، پیشنهاد می کنم بازی را شروع کنید. هر چیزی را که دوست دارید فشار دهید و ببینید کدام خطوط و رنگها از هر گزینه ظاهر می شوند ، سعی کنید ظاهر و تنظیم مناسبی برای خود پیدا کنید. و اگر تغییر را دوست ندارید بازگشت به آسانی به عنوان کلیک روی دکمه واگرد در بالای نمودار است.

با این حال ، به خاطر داشته باشید که برخی از گزینه ها هیچ کاری برای نمودارهای رمزنگاری انجام نمی دهند ، به عنوان مثال ، تعدیل سود تقسیمی برای ارزهای دیجیتال مناسب نخواهد بود زیرا هیچ سود تقسیمی را منتشر نمی کنند. پس از اتمام بازی ، به سراغ ابزارها و ویژگی های مختلفی می رویم که می توانید برای تجزیه و تحلیل رمزنگاری استفاده کنید.

ابزارهای مختلف برای تجزیه و تحلیل

اکنون که شمع های رنگی مختلف خود را با زمینه متضاد (من شمع های صورتی و آبی را در زمینه زرد دوست دارم) تنظیم کرده اید ، در نهایت می توانیم ادامه دهیم. همانطور که قبلاً ذکر شد ، تریدینگ ویو برای کسانی که می خواهند تجزیه و تحلیل فنی انجام دهند بسیار مفید است.

هنگام استفاده از تریدینگ ویو اساساً دو روش انجام TA وجود دارد. شما می توانید خطوط و شاخص های خود را ترسیم کنید ، یا می توانید از ابزارهای از پیش ساخته شده مانند بولینگر باند و میانگین متحرک استفاده کنید و تجزیه و تحلیل TA خود را بر اساس آنها شکل دهید. اکنون در این بخش مواردی را که می توانید از سمت چپ صفحه خود پیدا کنید ، مرور می شود.

در اینجا می توانید همه چیز را از یک خط ساده تا چیزی به نام چند خطی در TradingView پیدا کنید. از نماد دوم از بالا ، که یک خط است ، تمام عملکردهای اصلی نقاشی مورد نیاز خود را پیدا خواهید کرد. این همان چیزی است که شما به احتمال زیاد بیشتر از آن استفاده خواهید کرد زیرا در هر سطح از TA معمول است که خطوط روند را برای بالا و پایین ترسیم کنید. با رسم اینها می توانید الگوهای بزرگتری را نیز بیابید که سپس می توانید با ابزارهای دیگر به طور کامل تجزیه و تحلیل کنید.

این ابزارها ابزارهایی هستند که بیشتر از آنها استفاده می کنید ، بنابراین مطمئن شوید که چگونه از آنها استفاده کنید.

از نماد بعدی ، زیر خط ، همه چیز پیچیده تر می شود. اگر تازه وارد TA شده اید ، چیزی متوجه نمی‌شوید و این ابزارها برای شما کاملاً بی فایده است.

در اصل ، اینها همه شاخص هایی هستند که می توانید برای کشف الگوها از نقاط مختلف قیمت استفاده کنید. باز هم پیشنهاد می کنم ، حتی برای کسانی که TA را می شناسند ، با آنها بازی کنید و ببینید آنها چه کار می کنند. برخی حتی ممکن است آشنا باشند و شما فقط نام آن را نمی دانید. و برای کسانی که هنوز سرنخی ندارند که هیچ کدام از آنها چه کار می کنند ، نگران نباشید. لازم نیست بدانید چگونه از همه چیز در تریدینگ ویو برای انجام TA با ارزش استفاده کنید. گاهی اوقات اساسی ترین تجزیه و تحلیل بهترین کار را می کند.

در زیر بسیاری از الگوهای گیج کننده ، نمادهای اضافی را برای الگوهای گیج کننده تر اما همچنین برای ابزارهای ساده طراحی خواهید یافت. نکته ای که از اینجا قابل ذکر است ابزار ریسک/پاداش “risk/reward” است. این را می توانید از نماد صورت لبخند پیدا کنید. می توانید پاداش ریسک را برای موقعیت های بلند و موقعیت های کوتاه بررسی کنید. فقط وسط ابزار را روی قیمتی که قصد وارد کردن آن را دارید قرار دهید و سپس قسمت بالا و پایین را طوری تنظیم کنید که محل توقف ضرر خود را تعیین کرده و سطح سود را مشخص کنید.

این به شما یک نمای خوب از معامله ای که قصد انجام آن را دارید می دهد و اینکه آیا قیمت ورودی شما برای تعدیل ریسک/پاداش نیاز به تعدیل دارد یا خیر. در زیر این دو ابزار چیزهای مفید دیگری نیز خواهید یافت ، بنابراین بازی کنید. در ادامه ما در مورد شاخص هایی که می توانید به طور خودکار روی نمودار خود تنظیم کنید صحبت خواهیم کرد.

شاخص ها

اگر به بالای صفحه خود نگاه کنید ، متن “نشانگرها” را با علامتی در کنار آن مشاهده خواهید کرد. این جایی است که هر شاخصی را که می توانید تصور کنید پیدا خواهید کرد. هر دو شاخص به وسیله کتابخانه عمومی توسط تریدینگ ویو تعبیه شده است. کتابخانه عمومی برای کسانی که از طریق یوتیوب یا جاهای دیگر کسی را دنبال می کنند که دوست دارد شاخص های خود را تهیه کند ، عالی است.

باز هم ، مانند هر چیزی در تریدینگ ویو ، گزینه های زیادی برای انتخاب وجود دارد. موارد داخلی آنها بیشترین استفاده را دارند و برخی از موارد آشنا و مفید را در آنجا پیدا خواهید کرد. کتابخانه عمومی از سوی دیگر بی پایان است. همانطور که می بینید تعدادی لایک در کنار نام هر شاخص وجود دارد که به شما یک نمای خوب از مفید بودن یا نبودن آن می دهد. اگر می دانید به دنبال چه چیزی هستید می توانید یک مورد خاص را جستجو کنید.

نحوه استفاده از آنها را بیاموزید ، آنها ابزارهای قدرتمندی هستند. تصویر از طریق TradingView

آخرین کاری که می توانید در اینجا انجام دهید این است که شاخص های سفارشی خود را ایجاد کنید. این کار به مهارت های کد نویسی نیاز دارد و اگر تجربه نداشته باشید ، انجام آن بسیار سخت خواهد بود. با این حال ، کسانی که به طور جدی معامله می کنند ممکن است برخی از شاخص ها را پیدا کنند که می توانند اصلاح شوند تا حتی بهتر کار کنند ، بنابراین ممکن است شما به فرصت استفاده از این ویژگی علاقه مند باشید.

ویژگی های دیگر تریدینگ ویو

همانطور که قبلاً ذکر شد ، تریدینگ ویو چیزی فراتر از یک پلت فرم نمودار قیمت است. در سمت راست صفحه ، همه ویژگی هایی را که به نمودارها مربوط نمی شوند ، خواهید یافت. این فرصت را برای تجزیه و تحلیل بسیار دقیق تر فراهم می کند.

لیست تماشا و هشدارها

ابتدا ، از بالا می توانید لیست تماشا خود را پیدا کنید. در این باره چیز زیادی برای گفتن وجود ندارد. به سادگی رمزهای مورد علاقه خود را انتخاب کرده و آنها را به لیست تماشا  “watchlist” اضافه کنید. نکته ای که باید به خاطر بسپارید این است که به عنوان مثال وقتی بیت کوین را در سایت تریدینگ ویو تایپ می کنید ، جفت معاملات متعددی برای آن ارائه می دهد ، بنابراین مطمئن شوید که موردی را که می خواهید استفاده کنید و همچنین مبادله مناسب را انتخاب کنید. اگر جفت معاملاتی اشتباه یا صرافی اشتباه را انتخاب کنید ، می تواند تأثیر بسزایی در تحلیل و معاملات شما داشته باشد.

لازم نیست تمام روز به نمودار نگاه کنید ، فقط یک هشدار تنظیم کنید و یک قهوه بنوشید. تصویر از طریق TradingView

نماد دوم از بالا هشدارهای شما را نشان می دهد. این هشدارها هشدارهای قیمتی هستند که می توانید برای سطوح خاصی از قیمت قرار دهید. به عنوان مثال ، ممکن است متوجه شده باشید که بیت کوین با مقاومت 50 هزار دلاری روبرو است و اگر بیت کوین از این سطح بالاتر برود ، علاقمند به ورود به یک معامله طولانی هستید. چند راه برای تنظیم این هشدارهای قیمت وجود دارد. ابتدا ، می توانید از دکمه سمت راست استفاده کنید یا یکی از آنها در بالای صفحه وجود دارد. با این کار منویی باز می شود که در آن می توانید قیمت مورد نظر و نحوه اطلاع رسانی را تعیین کنید.

راه دیگر این است که از خطوط از پیش ترسیم شده خود در تریدینگ ویو استفاده کنید. به عنوان مثال ، اگر یک خط روند حرکت رو به بالا را از پایین ترین سطوح ترسیم کرده اید ، ممکن است علاقمند باشید وقتی قیمت دوباره به آن خط رسید ، وارد کنید. برای انجام این کار می توانید روی آن خط راست کلیک کرده و “add alert on trendline” را انتخاب کنید. این امر هم برای معاملات و هم برای مبتدیان برای آزمایش فرضیه خود بسیار مفید است.

اخبار و تقویم

در لیست بعدی ، ما نمادی داریم که شبیه روزنامه است و دقیقاً همان چیزی است که در تریدینگ ویو وجود دارد. در اینجا می توانید اخبار مربوط به دارایی مورد تجزیه و تحلیل خود را بیابید. این به ویژه برای کسانی مفید است که دوست دارند قبل از ورود به یک موقعیت کاری بیشتر از TA انجام دهند. برای معامله گران روند ، این فرصت را ایجاد می کند تا ببینند آیا احساسات در آخرین اخبار با عملکرد قیمت مطابقت دارد یا خیر.

با این حال ، به خاطر داشته باشید که این برای رمزنگاری های بزرگ بهتر کار می کند و پوشش خبری برای سکه ها و توکن های کوچکتر ممکن است در تریدینگ ویو به روز نباشد. بنابراین ، آنچه در بخش می بینید ممکن است اخبار بازار رمزنگاری به طور کلی باشد نه رمزنگاری خاصی که در حال تجزیه و تحلیل آن هستید.

دو مورد بعدی چندان برای معامله گران رمزنگاریدر تریدینگ ویو ارائه نمی شود ، زیرا اولین مورد فقط یک پنجره داده با چند چیز ساده مانند بالا ، پایین و حجم است. بله ، این اعداد مهم هستند ، اما می توان آنها را از نمودار نیز پیدا کرد. چیزی که در زیر وجود دارد فهرست داغ است. اگر از ارزهای رمزنگاری شده استفاده شود ، این امر مفید خواهد بود. در حال حاضر ، شما فقط می توانید بورس های سهام کشورهای مختلف را انتخاب کنید.

با این حال ، برای کسانی که دوست دارند سهام مربوط به رمزنگاری را معامله کنند ، این چیزی است که می توانید بررسی کنید تا ببینید آیا شرکتی که در حال تحقیق درباره آن هستید در آنجا وجود دارد یا خیر.

در زیر فهرست داغ ، می توانید یک تقویم پیدا کنید. این اطلاعات عالی در مورد هر دو شاخص کلان اقتصادی که در حال انتشار هستند به همراه داده های آماری خاصی در مورد دارایی مورد تحقیق شما به شما می دهد. می توانید از بالا فیلتر کنید تا فقط مهمترین رویدادها را در تریدینگ ویو نشان دهد. اینها معمولاً شاخصهای کلان اقتصادی کلان هستند و خوب است که آنها را زیر نظر داشته باشید زیرا نشانه های مفیدی در مورد وضعیت اقتصاد جهان و بازارهای وسیعتر مالی در حال حرکت است.

تعاملات عمومی

از نماد لامپ به پایین تا دو پیکان ، ابزارهای اجتماعی متفاوتی پیدا خواهید کرد. در اینجا می توانید وارد گروه های چت عمومی در تریدینگ ویو شوید و ایده های دیگران را جستجو کرده و ایده های خود را نیز به اشتراک بگذارید. فقط به یاد داشته باشید که به تمام معامله گران متخصص که سعی می کنند شما را متقاعد کنند که یک سکه معین را پمپ کند ، گوش ندهید. خودتان تحقیق کنید و طبق آن سرمایه گذاری کنید. علاوه بر چت های عمومی ، اگر دوستی دارید که به تجزیه و تحلیل و معامله ارزهای رمزپایه علاقه دارد ، می توانید چت خصوصی نیز ایجاد کنید.

مراقب کلاهبرداران باشید که سعی می کنند شما را از بین ببرند.

یکی دیگر از ابزارهای سرگرم کننده ، ابزار جریان در تریدینگ ویو است که هنوز در حالت BETA است. در اینجا می توانید سایر افراد را معامله کنید و دارایی های خاصی را تجزیه و تحلیل کنید. این ممکن است چیزی باشد که می توانید برای پیدا کردن دارایی های قابل معامله بعدی استفاده کنید ، اما مانند چت ها ، از کلاهبرداران آگاه باشید. هرچه بیشتر کسی در مورد چیزی صحبت می کند ، کمتر باید به حرف او گوش دهید. اگر کسی از طرف دیگر با کشیدن الگوها و توضیح نحوه عملکرد آنها به شما تجزیه و تحلیل خوبی ارائه دهد ، گوش دادن به آن ضرری ندارد.

Crypto Screener | نمایشگر ارز

قبل از تجزیه و تحلیل یک ارز رمزنگاری شده ، باید بدانید کدام را انتخاب کنید. برای این منظور ، تریدینگ ویو “TradingView” فرصت مناسبی را ارائه می دهد. در سمت چپ پایین صفحه ، دکمه ای را می بینید که روی آن نوشته شده است “Stock Screener”. شما می توانید آن را به یک صفحه نمایش رمزنگاری تغییر دهید که سپس همه ارزهای رمزنگاری شده تریدینگ ویو را در اختیار شما قرار می دهد. با استفاده از این ابزار ، می توانید همه گزینه ها را با معیارهای مختلف متعدد فیلتر کنید.

از صفحه نمایش رمزنگاری ، یک معیار مفید برای تماشا پیدا خواهید کرد ، که عبارت تریدینگ ویو است. این شامل چندین شاخص است که نشان می دهد دارایی دارای حرکت قوی است یا خیر. این می تواند برای معامله گران روند مفید واقع شود ، بنابراین حتماً به آن نگاه کنید. سپس هنگامی که چند ارز رمزنگاری شده را پیدا کردید ، می توانید با مقایسه نمودار آنها ، تجزیه و تحلیل آنها را شروع کنید. یک مقایسه مفید دیگر می تواند با بیت کوین انجام شود تا ببینیم در کدام مرحله از بیت کوین این ارز دیجیتال خاص تمایل به افزایش دارد. این ویژگی را می توانید در سمت چپ بالای صفحه مشاهده کنید.

این نیز یک ابزار قدرتمند برای یافتن آن معاملات بزرگ پول است. تصویر از طریق TradingView

برای بررسی اینکه آیا رتبه بندی تریدینگ ویو یا تحلیل شما خوب است یا خیر ، می توانید از معاملات کاغذی TradingView استفاده کنید. این بدان معناست که شما با پول جعلی اما با قیمت واقعی معامله می کنید. این برای کسانی که می خواهند تمرین کنند و شاید TA جدید را امتحان کنند مناسب است.

در مقایسه با بسیاری از ابزارهای دیگر معاملات کاغذی ، تریدینگ ویو به روزترین قیمت ها را ارائه می دهد و همچنین به عنوان مثال ، از زیان های ناگهانی استفاده می کند. همچنین تمرین در همان پلتفرمی که در آن TA انجام می دهید مفید است. پس از اتمام بازی با پول جعلی ، می توانید بروکر خود را به تریدینگ ویو متصل کرده و مستقیماً از آنجا معامله کنید. این پلتفرم از کارگزارانی مانند Gemini پشتیبانی می کند.

ابزارهای محاسبه و تخمین، آیکون‌ها و اندازه‌گیری

ابزارهای اندازه‌گیری در نمودار به منظور نمایش و محاسبه‌ی بازه‌های زمانی و دامنه‌ی قیمت است. ابزارهای Long Position و Short Position نشان‌دهنده‌ی سود و ریسک یک معامله‌ی خرید (Long) یا فروش (Short) و اهداف قیمتی یا حد ضرر در معاملات است. در واقع ابزارهای این دسته به معامله‌گران در مدیریت ریسک کمک می‌کنند.

پلن های تریدینگ ویو

همانطور که قبلاً در این مقاله ذکر شد ، تریدینگ ویو برنامه های پولی (پلن های دارای هزینه) را ارائه می دهد. آنها سه مدل مختلف ارائه می دهند که ارزان ترین آنها 14.95 دلار در ماه است. برای مبتدیان ، پیشنهاد می کنم با برنامه رایگان شروع کنید. مزایایی که از پرداخت به دست می آورید صرفاً فضای ذخیره سازی بیشتر و چند ابزار اضافی است.

برنامه های پولی به شما امکان می دهد نمودارهای بیشتری را همزمان مشاهده کنید ، قالب های بیشتری را ذخیره کنید و همزمان از شاخص های بیشتری استفاده کنید. بنابراین ، هنگامی که تازه شروع به کار می کنید ، می خواهید همه چیز را ساده نگه دارید و ممکن است نیازی به نمایش 25 نشانگر به طور همزمان در صفحه نداشته باشید.

سپس وقتی به TA پیشرفته تر می روید و شاید به برخی از ابزارهای سفارشی پولی و ذخیره سازی بیشتر نیاز دارید تا همه TA های خود را در نمودارهای مختلف ذخیره کنید ، ممکن است بخواهید برنامه خود را ارتقا دهید. با این حال ، قبل از پرداخت هر چیزی ، آنها اکنون 30 روز آزمایشی رایگان ارائه می دهند ، بنابراین اگر قصد ارتقا دارید ، مطمئن شوید که از آن استفاده می کنید.

نتیجه گیری

امیدوارم ، اکنون درک بهتری از نحوه عملکرد تریدینگ ویو و نحوه استفاده از آن برای یافتن معاملات بزرگ بعدی داشته باشید. فقط به یاد داشته باشید که خود این پلتفرم شما را معامله گر حرفه ای نمی کند ، بلکه دانش شما چنین می کند. برای اینکه حتی در مورد استفاده از همه ویژگی های شگفت انگیز استفاده کنید ، تریدینگ ویو باید با TA بسیار آشنا باشد. اگر نمی دانید چگونه تحقیق کنید ، TradingView هیچ سود 100 برابری به شما نمی دهد ، حتی اگر برای گران ترین برنامه هزینه کنید.

بنابراین مطمئن شوید که خود را در زمینه TA آموزش داده اید و با استفاده از آن ، نحوه استفاده از این پلت فرم و بیشترین سود را از آن خواهید آموخت.

علاوه بر این ، اگرچه ما مجموعه بسیار گسترده ای از ویژگی های مختلف را پوشش دادیم ، هنوز چیزهای بیشتری برای کشف در تریدینگ ویو باقی مانده است. بنابراین به شما پیشنهاد می کنم به Youtube بروید ، جایی که فیلم هایی در مورد نکات و ترفندهای کوچک همراه با فیلم هایی وجود دارد که نحوه استفاده از ویژگی ها و شاخص های مختلف را نشان می دهد. و همچنین ، همانطور که چندین بار تشویق شده است ، بازی کنید.

بهترین راه برای اینکه واقعا ببینید کاری که انجام می دهد این است که فقط آن را امتحان کنید. همیشه می توانید با دستور+z به حالت قبل بازگردید. خوش بگذره!

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا