حساب و کیف پول اینترنتی

بررسی کیف پول سخت افزاری NGRAVE ZERO ؛ امنترین کیف پول سخت افزاری ارز دیجیتال

استفاده از کیف پول سخت‌افزاری یکی از مهم‌ترین گام‌هایی است که هر کاربر رمزارز می‌تواند برای داشتن واقعی رمزنگاری خود به امن‌ترین شکل ممکن انجام دهد، به همین دلیل است که من خوشحالم که امروز این بررسی کیف پول سخت‌افزاری NGRAVE ZERO را برای شما ارائه می‌کنم.

مانند بسیاری از شما، من احساس می‌کنم که نسل بعدی کیف پول سخت‌افزاری مدت‌ها به پایان رسیده است، زیرا Trezor و Ledger در حال حاضر مانند فناوری‌های قدیمی هستند، و هیچ چیز واقعاً برای هیجان دادن به بازار کیف پول سخت‌افزاری به وجود نیامده است. این کیف پول سخت افزاری ممکن است بالاخره نسل بعدی فناوری باشد که منتظرش بودیم.

به هر حال، بدون هیچ مقدمه ای، بیایید بررسی کیف پول سخت افزاری NGRAVE ZERO را انجام دهیم و ببینیم چه چیزی برای ارائه دارد.

کیف پول سخت افزاری NGRAVE ZERO

اگر تازه وارد رمزنگاری شده اید، باید به سرعت به برخی از اصول اولیه بپردازیم. کیف پول‌های سخت‌افزاری و هم چنین NGRAVE ZERO دستگاه‌هایی هستند که کلیدهای خصوصی شما را به‌طور ایمن در یک محیط آفلاین نگه می‌دارند و به دلیل بهترین راه‌حل برای امنیت کریپتو مورد تحسین قرار می‌گیرند. 4 روش اصلی وجود دارد که کاربران رمزارز دارایی های دیجیتال خود را ذخیره می کنند:

در صرافی – این کم امن ترین روش، اما راحت ترین است. بسیاری از کاربران کریپتو هرگز رمزارز خود را از یک صرافی حذف نمی‌کنند، اما این ایده واقعا بدی است، مگر اینکه شما فعالانه با وجوه معامله کنید. صرافی‌های کریپتو اهداف محبوبی برای هکرها هستند و وقتی رمزارز خود را در یک صرافی یا پلتفرم متمرکز نگهداری می‌کنید، در واقع مالک آن نیستید.

نگهداری دارایی در کیف پول سخت افزاری NGRAVE ZERO یکی از بهترین موارد است.

اگر این خطرات را بعید می‌دانید، تنها 2 صرافی از 8 صرافی برتر با موفقیت هک نشده‌اند و در سال 2022، شاهد مسدود شدن دارایی‌های مشتریان توسط سلسیوس، Vauld و وییجر بوده‌ایم و تمام برداشت‌های مشتریان را متوقف کرده‌اند. در نهایت، این صرافی است که دارایی‌های نگهداری شده در پلتفرم‌های خود را در اختیار دارد و آنها می‌توانند آنچه را که می‌خواهند با آنها انجام دهند. بنابراین بله، پلتفرم های متمرکز مکان مناسبی برای نگهداری ارزهای دیجیتال نیستند.

کیف پول های نرم افزاری / کیف پول های داغ – کیف پول هایی هستند که می توانند بر روی تلفن یا رایانه رومیزی دانلود شوند. در حالی که این موارد بهتر از نگه داشتن وجوه در صرافی است، زیرا کاربران واقعاً رمزنگاری خود را کنترل می کنند و مالک آن هستند، این واقعیت که این کیف پول ها در دستگاه هایی با دسترسی 24 ساعته به اینترنت نگهداری می شوند، وجوه را در برابر هکرها آسیب پذیر می کند. این کیف پول‌ها به عنوان کیف‌پول‌های داغ، به معنای اتصال به اینترنت، شناخته می‌شوند.

کیف‌پول‌های سخت‌افزاری/سرد ذخیره‌سازی – این پرکاربردترین روش برای کاربران رمزارز است که در مورد ذخیره‌سازی امن رمزنگاری جدی هستند. این دستگاه‌ها از جمله کیف پول سخت افزاری NGRAVE ZERO کلیدهای خصوصی مورد نیاز برای دسترسی به ارزهای دیجیتال را در خود نگه می‌دارند، اما هرگز به اینترنت متصل نیستند، به همین دلیل است که از اصطلاح “سرد” استفاده می‌شود.

این تضمین می کند که این دستگاه ها در برابر هک، ویروس یا بدافزار محافظت می شوند. حتی اگر رایانه ای به ویروس آلوده شده باشد، کیف پول سخت افزاری می تواند به طور ایمن با رایانه تعامل کند بدون اینکه کلیدهای خصوصی را در معرض خطر قرار دهد. کیف پول های محبوبی مانند ترزور، لجر و NGRAVE ZERO که امروز در حال بررسی آنها هستم، در این دسته قرار می گیرند.

کیف پول کاغذی – این احتمالاً امن ترین است، همانطور که آخرین باری که بررسی کردم، قطعا نمی توانید یک تکه کاغذ را هک کنید. اگرچه این بسیار ناخوشایند است زیرا کاغذ نیز نمی تواند تراکنش های رمزنگاری را ارسال کند. کاغذ نیز در برابر آسیب و از بین رفتن آسیب پذیر است. کیف پول های کاغذی بیشتر توسط پانک های قدیمی سایفر استفاده می شود و دیگر چندان رایج نیستند.

خطر شماره 1 برای دارایی های رمزنگاری، قرار گرفتن در معرض کلید خصوصی برای افرادی است که اهداف مخرب دارند، به همین دلیل است که کیف پول های سخت افزاری محبوبیت بیشتری پیدا کرده اند. آنها تعادل خوبی بین امنیت و راحتی ایجاد می‌کنند و کاربران می‌توانند شب‌ها راحت بخوابند زیرا می‌دانند سرمایه‌شان امن است. کیف پول‌های سخت‌افزاری نه تنها کلیدهای خصوصی شما را به ایمن‌ترین شکل ذخیره می‌کنند، بلکه در صورت تایید توسط دارنده، تراکنش‌ها را از طرف کاربر امضا می‌کنند و لایه دیگری از محافظت در برابر تراکنش‌های غیرمجاز را اضافه می‌کنند.

کیف پول هایی مانند NGRAVE ZERO نگرانی شما را برطرف میکند.

بسیاری از کیف پول‌های سخت‌افزاری محبوب از جمله NGRAVE ZERO برای کار کردن باید به رایانه وصل شوند، و برخی از کارشناسان امنیت سایبری و کسانی که از پارانویای کلاه قلع ورق رنج می‌برند، هنوز احساس می‌کنند که این یک نگرانی امنیتی است، زیرا داشتن پورت با دسترسی به رایانه همچنان می‌تواند به طور بالقوه نقض شود. بنابراین، بسیاری از شرکت‌های برتر امنیت کریپتو فقط از کیف‌پول‌ها و روش‌هایی با شکاف هوا استفاده می‌کنند که باعث می‌شود کیف پول هرگز نیازی به تماس فیزیکی با رایانه نداشته باشد.

من یک متخصص امنیتی نیستم، و صادقانه بگویم که نمی دانم آیا این یک دلیل قانونی برای نگرانی است یا خیر، زیرا اهمیت وجود شکاف هوا موضوعی است که به طور گسترده ای مورد بحث است، اما این واقعیت که اکثر صرافی های رمزنگاری و شرکت های نگهدارنده رمزارز اطمینان حاصل می کنند که کریپتو ذخیره شده در محیطی با شکاف هوا، مرا به این باور می رساند که ممکن است نگرانی وجود داشته باشد. و چه با شکاف هوا کمک کند یا نه، مطمئناً اشتباه کردن در مورد احتیاط ضرری ندارد.

“Air-Gapped” چیست و چرا اهمیت دارد؟

تعداد کمی از کیف پول‌های رمزنگاری کاملاً دارای شکاف هوا (Air-Gapped) هستند، سه موردی که به ذهن می‌رسد عبارتند از Ellipal Titan، Keystone و NGRAVE ZERO. بخش عمده ای از امنیت کیف پول با شکاف هوا در این واقعیت نهفته است که هرگز با اینترنت، بلوتوث، شبکه های تلفن همراه یا هر اتصال شبکه دیگری در تماس نیست، بنابراین تلاش برای هک کردن مانند تلاش برای هک کردن یک هندوانه است!

ZERO صددرصد آفلاین است

کیف پول سخت‌افزاری NGRAVE ZERO دارای دوربین است و برای ارسال و دریافت تراکنش‌ها صرفاً به فناوری کد QR و یک برنامه تلفن همراه مربوطه متکی است. من بعداً در این مقاله به بررسی برنامه خواهم پرداخت، استفاده از برنامه تلفن همراه به هیچ وجه امنیت دستگاه را کاهش نمی دهد زیرا کلیدهای خصوصی هرگز با تلفن در تماس نیست.

بررسی کیف پول سخت افزاری NGRAVE ZERO: ویژگی ها

NGRAVE ZERO کار بزرگی در زمینه برند و بازاریابی انجام داده است، و از سایت‌هایی مانند Indiegogo، Kickstarter و سرمایه‌گذاری اولیه 6 میلیون دلار از شرکت‌هایی مانند Woodstock Fund، Morning Star Ventures، هیاهو و هیجان زیادی در اطراف دستگاه ایجاد کرد. در مجموع، NGRAVE سرمایه‌گذاری‌هایی از هزاران سرمایه‌گذار از خرده‌فروشی گرفته تا شرکت‌های سرمایه‌گذاری خصوصی و دولتی داشت. وقتی یک محصول عالی دارید جذب سرمایه گذار آسان است.

به محض باز کردن جعبه کیف پول NGRAVE ZERO ، بلافاصله مشخص میشود که این قطعاً چیزی کاملاً متفاوت با امثال ترزور یا لجر است.

ظاهر و احساس خود دستگاه NGRAVE ZERO بیشتر شبیه یک گوشی هوشمند نظامی با کیفیت بالا و خوش ساخت است تا یک کیف پول سخت افزاری. احساس می‌کردم احتمالاً می‌توانم آن چیز را بیرون پنجره طبقه سوم خود سوراخ کنم و بتن زیر بیشتر از دستگاه آسیب ببیند. بدیهی است که من این را امتحان نکردم و آن را توصیه نمی کنم.

نسبت به Trezor Model T بسیار بادوام‌تر بود، که همیشه احساس می‌کند اگر روی آن عطسه کنم یا به آن نگاه اشتباهی کنم، ممکن است بشکند. همانطور که گفته شد، NGRAVE ZERO کلیدهای خصوصی کریپتو را ذخیره می کند و برای امضای تراکنش ها استفاده می شود، این کیف پول سخت افزاری به کاربران خود وعده امن ترین راه حل ذخیره ارز دیجیتال روی کره زمین را با یک سیستم امنیتی غیرقابل نفوذ می دهد که در ادامه به طور عمیق به آن خواهیم پرداخت.

در اینجا مشخصات NGRAVE ZERO و محتویات جعبه آمده است:

 • این کیف پول یک دستگاه صفحه نمایش لمسی جیبی با ابعاد زیر است:

عرض: 124.5 میلی متر
ارتفاع: 72.7 میلی متر
ضخامت: 14.5 میلی متر
وزن: 217 گرم

 • صفحه نمایش رنگی 4 اینچی با تراکم پیکسلی بالا. وضوح تصویر 480 در 800 پیکسل
 • کابل شارژ USB-C
 • صفحه نمایش LCD 600 Cd/m2 صفحه نمایش لمسی
 • دوربین داخلی 640 x 480
 • حسگر اثر انگشت
 • سنسور نور داخلی
 • دکمه روشن/خاموش در کنار دستگاه
 • NGRAVE ZERO در برابر آب و گرد و غبار مقاوم است
 • به دلیل پوشش داخلی و خارجی آن در برابر دستکاری مقاوم است
 • این دستگاه دارای درجه نظامی، کیفیت عالی و رنگ مشکی است
 • ZERO تنها کیف پول سخت افزاری در جهان است که دارای گواهی EAL7 است
 • همراه با برنامه ای به نام NGRAVE LIQUID برای امضا، مدیریت و انتقال ایمن دارایی های شما
 • همراه با 2 صفحه فلزی GRAPHENE و پانچ فلزی برای محکم کردن کلیدهای NGRAVE Perfect شما
 • باتری 1200 میلی آمپر است

امنیت کیف پول NGRAVE ZERO

در حالی خوب است که NGRAVE ZERO به زیبایی طراحی شده است، با کیفیت بالا و به وضوح یک دستگاه ذخیره‌سازی رمزنگاری ممتاز است، اما در صورت کمبود امنیت، همه اینها معنایی ندارد. این ویژگی های امنیتی این دستگاه است که من بیشتر تحت تاثیر آن هستم. ZERO از ویژگی‌های امنیتی استفاده می‌کند که قبلاً در هیچ دستگاه رمزنگاری ندیده‌ام و در هیچ کیف پول دیگری که من می‌شناسم نمی‌توان آن را یافت. اگرچه نگرانی هایی وجود دارد که در پایان مقاله به آنها اشاره خواهم کرد.

این دستگاه اولین کیف پول سخت افزاری در جهان است که دارای گواهی EAL7 است که بالاترین گواهینامه امنیتی در جهان برای صنعت بلاک چین و مالی است. پس از اینکه دستگاه‌هایی مانند ترزور و کیپ کی پس از اینکه هکرها توانستند دستگاه‌ها را بشکنند و از ابزارهای پیچیده‌ای که از تکانه‌های الکتریکی برای استخراج اطلاعات از تراشه‌ها استفاده می‌کردند، دارای آسیب‌پذیری‌های امنیتی بودند، NGRAVE ZERO با طراحی، ZERO را غیرقابل نفوذ کرد.

NGRAVE ZERO دارای یک اسکنر اثر انگشت بیومتریک برای امنیت اضافی اختیاری است که می تواند برای دسترسی به دستگاه و/یا تایید تراکنش ها فعال شود و دستگاه و برنامه مربوطه با پین محافظت می شوند. و اینجا چیز بسیار جالبی است، ZERO همچنین دارای یک حسگر نوری داخلی برای تولید ایمن‌ترین کلیدهای خصوصی روی این سیاره است که به عنوان “NGRAVE Perfect Key” شناخته می‌شود. دو راه برای ایمن سازی و پشتیبان گیری کیف پول وجود دارد که در قسمت بعدی به آنها خواهم پرداخت.

علاوه بر گواهینامه EAL7، در مقایسه با گواهینامه EAL5 که توسط Ledger برگزار می شود، ZERO نیز دارای گواهینامه ROHS و گواهینامه CE است که گواهینامه های Trezor هستند. NGRAVE ZERO با داشتن تمامی این گواهینامه ها به بالاترین تضمین امنیتی و گواهینامه در جهان دست یافته است که یک گام واضح بالاتر از کیف پول های سخت افزاری موجود در بازار امروز است. در اینجا نگاهی به چارچوب امنیتی NGRAVE و نحوه مقایسه آن با سایر راه حل های ذخیره سازی رمزنگاری بر اساس وایت پیپر NGRAVE آورده شده است :

کیف پول NGRAVE ZERO شارژ می شود و به روز رسانی سیستم عامل را از طریق درگاه USB-C منتقل می کند. همه به‌روزرسانی‌های میان‌افزار در یک پارتیشن ایزوله تأیید می‌شوند که به طور کامل از سیستم عامل جدا شده است و حملاتی را که ممکن است از طریق درگاه USB-C انجام شود حذف می‌کند. به روز رسانی ها در بخشی از سیستم عامل رخ می دهد که به اجزای امنیتی دستگاه مربوط نمی شود.

NGRAVE ZERO همچنین دارای یک تأیید کننده یکپارچگی در ماژول ARM®TrustZone® است، بنابراین وقتی کیف پول بوت می شود، به طور مرتب نرم افزار را بررسی می کند تا بفهمد که آیا هر نوع کار در حال اجرا ناخواسته یا تأیید نشده ای وجود دارد یا خیر. این ماژول اعتبار و یکپارچگی را بررسی می کند و مطمئن می شود که هیچ عامل مخربی سعی در دسترسی غیرمجاز به دستگاه ندارد.

در کیف پول نیز دسترسی اشکال زدایی وجود ندارد و امکان استفاده از تکنیک های فلش تراشه برای دسترسی غیرمجاز به دستگاه را از بین می برد، یک سوء استفاده شناخته شده که می تواند برای دسترسی به کیف پول های سخت افزاری دیگر استفاده شود. سخت‌افزار ZERO را نیز نمی‌توان تغییر داد، اگر دستگاه کسی را شناسایی کند که سعی دارد به سخت‌افزار دسترسی پیدا کند، خودش و کلیدها را پاک می‌کند.

عبارت NGRAVE Perfect Key و ریکاوری

از میان تمام ویژگی هایی که NGRAVE ZERO را از کیف پول های سخت افزاری سنتی متمایز می کند، NGRAVE Perfect Key احتمالا بزرگترین آن است. برای هر کسی که نمی‌داند، تقریباً هر کیف پول نرم‌افزاری یا سخت‌افزاری دارای عبارت اولیه بازیابی ۱۲ تا ۴۸ کلمه‌ای است که می‌توان از آن برای بازیابی کلیدهای خصوصی کیف پول استفاده کرد. بسیار مهم است که این عبارت seed خصوصی، امن، و فقط توسط کاربر شناخته شود و هرگز به اشتراک گذاشته نشود و در جایی که هکرها بتوانند آن را دریافت کنند، به اشتراک گذاشته نشود.

کلید کامل NGRAVE پیشرفتی نسبت به عبارات بازیابی سنتی است

هر کسی که به این کلمات دسترسی داشته باشد می تواند به تمام وجوه موجود در کیف پول دسترسی داشته باشد. همچنین در صورت گم شدن یا شکستن دستگاهی، می توان وجوه خود را بازیابی کرد.

یک تصور غلط رایج این است که مردم فکر می کنند یک کیف پول رمزنگاری، ارزهای دیجیتال آنها را نگه می دارد. این درست نیست، یک کیف پول کلیدهای مورد نیاز برای دسترسی به رمزنگاری خود را در خود نگه می دارد. بیت کوین هرگز نمی تواند شبکه بیت کوین را ترک کند و وارد کیف پول شما شود، بیت کوینی که شما در اختیار دارید در شبکه بلاک چین باقی می ماند (همانطور با همه ارزهای دیجیتال) و کیف پول شما به سادگی رابط و کلیدهای مورد نیاز برای تعامل با رمزارز شما را فراهم می کند که به طور ایمن در آن ذخیره می شود.

چه چیزی NGRAVE ZERO را در اینجا انقلابی می کند؟

هنگامی که یک کیف پول سخت افزاری مانند NGRAVE ZERO سفارش می دهید یا یک کیف پول دانلود می کنید، کیف پول دارای عبارت بازیابی از پیش تنظیم شده و از پیش تعریف شده است. به همین دلیل است که برخی افراد هنگام خرید یک کیف پول سخت افزاری دست دوم وجوه خود را از دست می دهند، زیرا مالک اصلی این عبارت را یادداشت کرده است و سپس وجوه را از کاربر جدید برداشت می کند.

اگرچه بعید است، یک عبارت بازیابی از پیش تعریف شده همچنین این خطر را ایجاد می کند که شرکت کیف پول سخت افزاری یا صادر کننده کیف پول نرم افزاری ممکن است عبارت اولیه مرتبط با کیف پول هایی را که به بیرون ارسال می کنند بداند. باز هم، این بسیار بعید است، اما چگونه می‌دانیم که Trezor یا Ledger پایگاه داده‌ای از تمام کلیدهای خصوصی دستگاه‌هایی که ارسال می‌کنند ندارند؟ فقط باید در این مورد به آنها اعتماد کنیم.

این خطر دقیق باعث از دست رفتن مقادیر قابل توجهی از رمزنگاری شده است زیرا هکرها اغلب برنامه‌های جعلی را در فروشگاه‌های اپلیکیشن آپلود می‌کنند که برنامه‌های کیف پول نرم‌افزاری واقعی را تقلید می‌کنند، جایی که به سادگی می‌توانستند وجوه را به محض دانلود اپلیکیشن نادرست توسط کاربر و بارگیری کیف پول با رمزارز بارگذاری کنند.

آیا کیف پول سخت افزاری NGRAVE ZERO این نگرانی را برطرف میکند؟

نکته نگران‌کننده دیگر این است که کیف پول‌های سخت‌افزاری سنتی به تراشه‌ای در داخل دستگاه متکی هستند که اطلاعات مهمی مانند کدهای پین و کلیدهای خصوصی را در خود نگه می‌دارد، که ثابت شده است که آسیب‌پذیری‌های درب پشتی دارند که می‌توانند توسط هکرها با ابزارهای پیچیده مورد سوء استفاده قرار گیرند. کیف پول سخت افزاری NGRAVE ZERO راهی برای تغییر همه اینها پیدا کرده است.

NGRAVE ZERO تنها کیف پولی است که در زمان راه‌اندازی، کلید خصوصی تولید می‌کند و از فعل و انفعالاتی مانند اثرانگشت، کلیدهای درهم‌رفتن، و حسگر نور داخلی برای اندازه‌گیری نور اطراف استفاده می‌کند و محیط منحصر به فرد و خاص کاربر را به داخل می‌برد. توجه به اطمینان از تصادفی بودن و منحصر به فرد بودن در هنگام ایجاد یک کلید خصوصی. این همچنین تضمین می کند که هیچ کلید خصوصی مرتبط با دستگاه قبل از راه اندازی وجود نداشته باشد.

نگاهی به NGRAVE ZERO که به طور تصادفی یک کلید عالی ایجاد می کند

نحوه کار NGRAVE ZERO این است که وقتی کاربر برای اولین بار دستگاه را راه‌اندازی می‌کند، به جای اینکه یک عبارت بازیابی از پیش تنظیم شده مانند سایر کیف پول‌های کریپتو داشته باشد، کاربر یک سری مراحل را طی می‌کند تا «NGRAVE Perfect Key» را راه‌اندازی کند. جایی که کلیدها روی صفحه نمایش به هم می‌ریزند و کاربر می‌تواند هر زمان که بخواهد قطع کردن را متوقف کند، سپس بخش‌هایی از کلید را به‌طور تصادفی انتخاب کند تا با کلیدهای جزئی دیگر تعویض شود.

فرآیند تولید کلید کامل تصویر از طریق NGRAVE

NGRAVE Perfect Key معادل 64 هگزا دسیمال یک عبارت یادگاری 24 کلمه ای است. هگزادسیمال به این معنی است که هر کاراکتر کلید می تواند یکی از 16 مقدار (0-9؛ AF) را داشته باشد. کل کلید شامل 64 کاراکتر است که همراه با 16 مقدار ممکن یک کلید 256 بیتی را تشکیل می دهد.

NGRAVE ZERO از تخصص محققان برجسته رمزنگاری برای ارائه این قالب استفاده کرد و این امکان را فراهم می کند:

 1. یک فرآیند تولید کلید که در آن تعامل کاربر امکان پذیر است
 2. افزودن یک لایه امنیتی دوگانه در پشتیبان گیری با تقسیم کامل کلید به دو قسمت در GRAPHENE که بعداً پوشش داده خواهد شد.
 3. مکانیزم بازیابی مبتکرانه کلید (صفحه بالایی GRAPHENE را می توان بدون خطر شخص ثالث بازیابی کرد)
 4. تصادفی واقعی – برای کسی غیرممکن است که عبارت بازیابی دستگاه را قبل از تنظیم آن توسط کاربر بداند.

به همین دلیل است که آنها آن را “کلید کامل” نامیدند.

بزرگترین نگرانی در اینجا این است که عبارات سنتی که تقریباً در همه کیف پول ها استفاده می شود قابل تعویض هستند. به این معنی که اگر Trezor از کار بیفتد و دستگاه شما خراب شود، می توانید عبارت بازیابی خود را تقریباً در هر کیف پولی که از همان قالب کلید خصوصی پشتیبانی می کند وارد کنید و وجوه خود را بازیابی کنید.

کلید کامل NGRAVE را فقط می توان در کیف پول هایی بازیابی کرد که از این فرمت پشتیبانی می کنند، که در حال حاضر فقط NGRAVE ZERO است. با این حال، نگران نباشید، NGRAVE در اینجا یک قدم جلوتر بود، و می‌توانید وارد منو شوید و هم کلید کامل این کیف پول و هم عبارت بازیابی 24 کلمه‌ای را ببینید، بنابراین می‌توانید وجوه را از صفر خود به اکثر کیف پول‌های دیگر بازگردانید.

نکته: در حالی که کلید کامل همراه با GRAPHENE یک بازی فوق العاده است و بالاترین امنیت را در صنعت کیف پول ارائه می دهد، من همچنین از روش قدیمی با عبارت 24 کلمه ای نسخه پشتیبان تهیه می کنم، فقط در صورتی که نیاز به بازیابی خود داشته باشید.

برنامه موبایل

برای انجام تراکنش ها، کیف پول های کریپتو باید راهی برای دسترسی به اینترنت داشته باشند. راه های زیادی برای اتصال کیف پول های سخت افزاری، معمولاً از طریق کابل USB، با برخی کیف پول ها از بلوتوث، Wi-FI، NFC و موارد دیگر وجود دارد. برای من، اتصال از طریق Wi-Fi، بلوتوث، و به خصوص NFC، ایده بدی به نظر می رسد و باعث می شود که نیت امنیتی اضافی یک کیف پول سخت افزاری بیهوده باشد.

به نظر می رسد که افراد در NGRAVE ZERO موافق هستند، به همین دلیل است که ZERO از طریق کدهای QR با برنامه تلفن LIQUID ارتباط برقرار می کند و سطح حمله دیجیتال را کاهش می دهد زیرا هیچ نقطه ورود آسیب پذیری ندارد که بتواند توسط مهاجمان مورد سوء استفاده قرار گیرد.

در اینجا نگاهی به نحوه تعامل ZERO به شیوه ای امن با برنامه LIQUID داریم:

هنگامی که NGRAVE ZERO را دریافت می کنید، یک کتاب دستورالعمل با یک کد QR وجود خواهد داشت، و خود دستگاه نیز یک کد QR دارد که می توانید پس از راه اندازی آن را با گوشی خود اسکن کنید و شما را به صفحه دانلود برنامه می برد. من همیشه توصیه می‌کنم از این روش استفاده کنید یا لینک دانلود را مستقیماً از یک وب‌سایت شرکت پیدا کنید و هرگز برنامه‌ها را به‌طور دستی در فروشگاه‌های برنامه جستجو نکنید، زیرا برنامه‌های کلاهبرداری متعددی در اطراف وجود دارند که برنامه‌های واقعی را تقلید می‌کنند.

هنگامی که برنامه در تلفن همراه بارگیری شد، حساب ها را می توان با اسکن یک کد QR بین دو دستگاه همگام سازی کرد، این راهی است که تمام ارتباطات بین برنامه تلفن همراه ZERO و LIQUID انجام می شود. کیف پول با LIQUID تعامل می کند، که سپس با بلاک چین ارتباط برقرار می کند و هرگز کلیدهای خصوصی را فاش نمی کند.

برنامه LIQUID یک نمای نمونه کارها در زمان واقعی را بدون نیاز به استفاده از NGRAVE ZERO ارائه می دهد. من واقعاً این ویژگی را دوست دارم، اینکه بتوانم نمونه کارها را در زمان واقعی، در هر زمان، بدون نیاز به فعال کردن ZERO بررسی کنم، یک مزیت بزرگ است. من با Trezor خود پیدا کردم، باید آن را از مخفیگاه امنش بیرون بیاورم و آن را در مکانی امن روی رایانه خود وصل کنم تا نمونه کارها را بررسی کنم.

این برنامه برای شروع تراکنش های خروجی و مکان یابی آدرس های مورد نیاز برای دریافت تراکنش ها، مشاهده NFT ها و ایجاد کیف پول های جدید به راحتی با یک کلیک استفاده می شود، بنابراین می توانید به عنوان مثال چندین آدرس اتریوم داشته باشید.

تیم کیف پول سخت افزاری NGRAVE ZERO

NGRAVE ZERO یک ارائه‌دهنده امنیت دارایی دیجیتال و بلاک چین بلژیکی است که هدف آن تولید محصولات بسیار امن و کاربرپسند است. مجموعه محصولات این کیف پول با همکاری نزدیک با یک موسسه پیشرو جهانی در فناوری نانو، مرکز میکروالکترونیک بین دانشگاهی (IMEC)، همراه با یک گروه تحقیقاتی برای رمزنگاری کاربردی، امنیت رایانه و رمزنگاری صنعتی (COSIC) و سایر موارد برتر ساخته شده است. شرکای سطحی و مشاوران

من دوست دارم این را ببینم که هسته اصلی و تیم توسعه NGRAVE ZERO در کنار کارشناسان دانشگاهی برای همکاری در ساخت بهترین محصولات رمزنگاری موجود در دسترس هستند. بیایید به بنیانگذاران این کیف پول سخت افزاری نگاه کنیم:

تیم اصلی

مدیر عامل، یکی از بنیانگذاران – روبن مر

روبن یک کارآفرین سریالی است که اولین تجارت خود را تنها در 8 سالگی راه اندازی کرد. روبن بسیاری از پروژه های فناوری بین المللی از جمله پلتفرم های معاملاتی الگوریتمی را رهبری و راه اندازی کرده است.

روبن به عنوان یکی از 40 نفر زیر 40 سال بلژیک معرفی شد، در دانشگاه آکسفورد به عنوان بخشی از برنامه استراتژی بلاک چین آکسفورد تحصیل کرد و یک حرفه ای گواهی مدیریت پروژه NGRAVE ZERO است.

CTO، یکی از بنیانگذاران – خاویر هندریککس

خاویر قبل از اینکه به خودآموزی برود تا حدودی در دانشگاه علوم کامپیوتر خوانده است. جالب است ببینید که چگونه بسیاری از ذهن های درخشان دانشگاه را ترک می کنند تا به دنبال خودآموزی بروند. خاویر از سال 2013 در فضای کریپتو حضور داشته است، یک OG جدی. پس از اینکه در سال 2014 تحت تأثیر هک Mt. Gox قرار گرفت و به عنوان مدیر ارشد فناوری Swarm City که هک نیز شد، کار کرد، خاویر بیش از حد بر امنیت کریپتو متمرکز شد و مشتاقانه درگیر توسعه برنامه های بلاک چین خود شد. خاویر قبل از تأسیس NGRAVE ZERO به عنوان یک توسعه دهنده بلاک چین برای یک شرکت بلاک چین به نام Arkade City کار می کرد.

COO، هم بنیانگذار – ادوارد ونهام

ادوارد سالها تجربه کار در هر دو بخش فناوری اطلاعات و کسب و کار، به عنوان مشاور مدیریت و خدمات مالی دارد. او تجربه خوبی در راه حل های Back-end دارد و دانش قوی از عملیات و فرآیندهای تجاری دارد.

ادوارد دارای مدرک کارشناسی ارشد مهندسی بازرگانی، اقتصاد بازرگانی/مدیریت است که شاهکار کوچکی نیست، به نظر می رسد او برای انجام وظایف یک افسر عملیات ارشد مجهز است.

حالا، پس از آشنایی با تیم، اولین نگرانی من فقدان تجربه رمزنگاری و امنیت سایبری بود که برای انجام چیزی شبیه به وظیفه بلندپروازانه ایجاد امن ترین کیف پول رمزنگاری جهان لازم بود. پس از حفاری عمیق‌تر، به نظر می‌رسد که تیم NGRAVE ZERO نیز متوجه این موضوع شده‌اند و کاری واقعاً چشمگیر انجام داده‌اند. آنها به نوعی توانستند توجه و مهارت یکی از درخشان ترین ذهن های رمزنگاری روی کره زمین را به عنوان مشاور پروژه جلب کنند.

مشاور – ژان ژاک کویسکوتر

ژان ژاک یک فرد جدی است و بیش از 50 سال است که یک چهره پیشرو در رمزنگاری و امنیت سخت افزار بوده است. او رمزنگار بلژیکی و استاد دانشگاه لوون است. ژان ژاک جایزه RSA برای تعالی در ریاضیات در سال 2013 و جایزه تحقیقات برجسته ESORICS را دریافت کرد.

او عضو IEEE، عضو رسمی آکادمی سلطنتی بلژیک و عضو افتخاری ARCSI است که همراه با تیم NGRAVE ZERO میباشد. او یکی از پیشگامان فناوری بلاک چین است، به ویژه با پروژه TIMESEC که از سال 1996 انجام شده است. او دارای چندین اختراع در زمینه رمزنگاری است، و صبر کنید، بهتر می شود…

ژان ژاک به عنوان دومین مرجع در وایت پیپر بیت کوین در سال 2009 توسط ساتوشی ناکاموتو ذکر شد.

پس از اینکه متوجه شد ژان ژاک در این پروژه مشارکت داشته و با همکاری IMEC و COSIC، هیچ کیف پول سخت افزاری دیگری به این سطح از همکاری از سوی کارشناسان صنعت با کیفیت بالا نمی رسد. من نگرانی بسیار کمی در مورد امنیت ZERO دارم.

راه اندازی NGRAVE ZERO

ممکن است فکر کنید که راه‌اندازی چیزی بسیار قوی از نظر امنیتی ممکن است بسیار دشوار باشد، اما تیم کار بسیار خوبی انجام داد تا راه‌اندازی NGRAVE ZERO را تا حد امکان سریع و آسان کرد. من توانستم در عرض 20 دقیقه از جعبه گشایی به ارسال تراکنش بروم، بدون سر و صدا.

سخت ترین و وقت گیرترین قسمت استفاده از پانچ فلزی روی GRAPHENE بود. این مرحله برای من حدود ده دقیقه طول کشید و کاملاً زحمت کشید و به من یادآوری کرد که باید بیشتر تلاش کنم و به باشگاه بروم. این مرحله برای مادربزرگ مناسب نیست زیرا برخی از الزامات تلاش فیزیکی در اینجا وجود دارد.

من نمی‌خواهم جزئیات زیادی را در مورد قطعات و قطعات تنظیم آن وارد کنم، زیرا احتمالاً قبلاً با خواندن این بررسی نحوه عملکرد بیشتر فرآیند را جمع‌آوری کرده‌اید و بسیاری از آن در اینجا تکرار می‌شوند. همچنین، تیم NGRAVE ZERO با ویدیوها و مقالات کوتاه اما دقیق خود کار شگفت انگیزی انجام داده است و بهتر از من کار کرده است. برای همه راهنماهایی که شما را در این فرآیند راهنمایی می کنند، ویدیوهای آموزشی شروع به کار آنها را بررسی کنید . به طرز شگفت آوری ساده و سرراست بود.

پشتیبانی دارایی و NFTها

در نهایت می توانم به چیزی اشاره کنم که نیاز به کار دارد. احساس می کنم تا الان فقط کیف پول سخت افزاری NGRAVE ZERO تعریف کرده ام.

از آنجایی که محصول نسبتاً جدید است، پشتیبانی دارایی عالی نیست. در زمان نگارش این مقاله، تنها 13 بلاک چین مختلف پشتیبانی می‌شوند، اگرچه پشتیبانی از توکن ERC20 خوب است و از 1500 توکن دیگر اتریوم پشتیبانی می‌شود. در اینجا یک تصویر نشان می دهد که چه چیزی پشتیبانی می شود:

من دوست دارم که تیم NGRAVE ZERO بلافاصله پشتیبانی NFT را راه اندازی کند، ذخیره سازی NFT بسیار محبوب شده است. در حال حاضر، این کیف پول تنها از NFT های اتریوم پشتیبانی می کند و برنامه هایی برای گسترش به شبکه های دیگر به زودی وجود دارد.

در حالی که پشتیبانی از دارایی در حال حاضر عالی نیست، این بخشی از فرآیند تکامل عادی برای همه کیف پول های سخت افزاری است. کیف پول هایی مانند NGRAVE ZERO ، Trezor و Ledger همیشه توکن و پشتیبانی بلاک چین را اضافه می کنند. Trezor و Ledger سال‌ها وقت داشته‌اند تا کاتالوگ پشتیبانی از دارایی‌های خود را ایجاد کنند، و Trezor هنوز از سکه‌های محبوبی مانند کاسماس ، سولانا یا پولکادات پشتیبانی نمی‌کند ، بنابراین افزودن پشتیبانی سکه جدید روند کندی است.

NGRAVE ZERO همیشه توکن‌های جدید را اضافه می‌کند، با برنامه‌هایی برای کاردانو ، آوالانچ و دیگران به زودی.

کارکرد و طراحی

اولین چیزی که برای من قابل توجه بود این بود که NGRAVE ZERO چقدر آسان و کاربردی است. همانطور که همه ما با گوشی های هوشمند صفحه لمسی آشنا هستیم، ZERO آشنا و شهودی است. یک منو برای دسترسی به تنظیمات، یک نماد برای دسترسی به ویژگی همگام‌سازی و یک نماد برای باز کردن اسکنر کد QR وجود دارد.

دارایی‌ها را می‌توان فعال یا غیرفعال کرد، بنابراین دستگاه فقط نشان می‌دهد که چه دارایی‌هایی به شما مربوط است. برنامه LIQUID نیز به خوبی طراحی شده است، پیمایش و استفاده از آن بسیار آسان است، من نتوانستم ایرادی در UI/UX برنامه ZERO یا LIQUID پیدا کنم.

تابع تراکنش ارسال بسیار ساده است:

فرآیند تراکنش در اپلیکیشن موبایل آغاز می شود، به سادگی سکه را انتخاب کنید، آدرس را وارد کنید یا کد QR را اسکن کنید، مبلغ را وارد کنید و ارسال را فشار دهید. برخی از سکه ها همچنین به شما اجازه می دهند که اگر می خواهید تراکنش آهسته یا سریع ارسال شود، کارمزد transaction/gas را تغییر دهید.

سرعت تراکنش نیازی به تنظیم ندارد زیرا برنامه به طور خودکار کارمزد بهینه را انتخاب می کند. پس از زدن Confirm، به صفحه دیگری هدایت می شوید که جزئیات تراکنش را به همراه یک کد QR قابل اسکن نمایش می دهد، حتماً تمام جزئیات تراکنش را در NGRAVE ZERO دوباره بررسی کنید.

سپس باید دستگاه NGRAVE ZERO را بگیرید، نماد اسکن را بزنید یا سکه ای را که می خواهید ارسال کنید وارد کنید و کد QR نمایش داده شده در تلفن را اسکن کنید. سپس این کیف پول از شما می خواهد که معامله را امضا کنید.

پس از زدن علامت، باید پین امنیتی خود را وارد کنید و یا اثر انگشت خود را اسکن کنید تا تراکنش را تایید کنید. اکنون ZERO کد QR دیگری را نشان می دهد که باید آن را با برنامه موبایل اسکن کنید تا تراکنش به شبکه بلاک چین پخش شود.

سپس برنامه یک هش تراکنش را در اختیار شما قرار می دهد. دریافت به سادگی یافتن آدرس دریافتی خود در هر دستگاه و ارائه آن به فرستنده یا پلت فرم ارسال است.

به طور کلی، هر دو برنامه و NGRAVE ZERO بسیار خوب طراحی شده اند و استفاده از آن آسان است. خود دستگاه ZERO به‌طور باورنکردنی بادوام است، به راحتی می‌توان متوجه شد که تیم تصمیم گرفته است تا حد قابل توجهی بالاتر از رقیب قرار دهد.

نقشه راه کیف پول سخت افزاری NGRAVE ZERO

خوب است بدانید که این کیف پول همچنان بهتر و بهتر می شود، تیم برنامه های خود را برای به روز رسانی های آینده ارائه کرده است که می توانید در زیر مشاهده کنید:

در حالی که عملکردها در حال حاضر نسبتاً محدود هستند زیرا این یک محصول جدید است، نقشه راه برای ویژگی های جدید هیجان انگیز به نظر می رسد. کیف پول NGRAVE ZERO مطمئناً زمانی که این موارد اجرا شود یک غول برای خود خواهد بود.

سخن پایانی

تصور کلی من این است که این محصول کیف پول سخت افزاری NGRAVE ZERO هم از نظر امنیت و هم از منظر قابلیت استفاده فوق العاده است. اگر چه زمانی که برای اولین بار دستگاه را روشن کردم یکی از مشکلات این بود که صفحه نمایش لمسی کاملاً پاسخگو نبود.

نگاهی گذرا به مقاله خودیاری آنها نشان می دهد که چند نفر این مشکل را داشتند و مقاله به سادگی بیان کرد که راه اندازی مجدد دستگاه مشکل را حل می کند. بنابراین مشکل بزرگی وجود ندارد. فقط یک FYI که اگر این دستگاه را خریداری کردید و صفحه لمسی کار نکرد، یک راه اندازی مجدد ساده باید مشکل را حل کند.

چیز دیگری که میماند این است که این دستگاه بسیار بزرگ است. اساساً اندازه یک گوشی هوشمند است و من نمی‌توانستم کاملاً بفهمم که چرا اندازه آن ضروری است زیرا فقط برای ذخیره کلیدهای خصوصی و امضای تراکنش‌ها استفاده می‌شود. چرا باید خیلی بزرگتر از Trezor باشد؟

من متوجه شدم که دستگاه بر خلاف Trezor که پلاستیکی است از فلز ساخته شده است سنگین‌تر خواهد بود و به طور قابل‌توجهی کمی بزرگ‌تر خواهد بود زیرا دوربین و اسکنر اثرانگشت دارد، اما من به طور کامل نمی‌دانم که این دستگاه‌ها اینطور ساخته شده‌اند. بزرگ به طوری که می تواند صفحه نمایش 4 اینچی داشته باشد و کیف پول های دیگری مانند Ellipal و Keystone مشابه هستند.

برنامه LIQUID بیشتر برای نگاه کردن به پورتفولیو/NFT های شما و برای شروع تراکنش ها استفاده می شود، بنابراین من به طور کامل نیاز به این صفحه بزرگ را در خود کیف پول درک نمی کنم.

اگرچه این ممکن است ترجیح شخصی من باشد، زیرا بسیاری از کاربران از صفحه نمایش های کوچک در Ledger و Trezor One شکایت دارند، بنابراین به وضوح میل به املاک بیشتر روی صفحه نمایش وجود دارد، اگرچه به نظر من NGRAVE ZERO کمی زیاد بزرگ است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۲ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا