اخبار

تجزیه و تحلیل SVB نشان می دهد بیش از 186 بانک ایالات متحده در موقعیت خوبی برای سقوط قرار دارند

افزایش نرخ بهره که ارزش بازار دارایی های سیستم بانکی ایالات متحده را به میزان 2 تریلیون دلار کاهش داد، همراه با سهم بزرگی از سپرده های بیمه نشده در برخی بانک های ایالات متحده، ثبات بانک ها را تهدید می کند.

ترکیب کامل زیان، اهرم بیمه نشده و سبد وام گسترده، در میان عوامل دیگر، منجر به سقوط بانک سیلیکون ولی (SVB) شد. مقایسه وضعیت SVB با سایر بازیگران نشان داد که تقریباً 190 بانک فعال در ایالات متحده به طور بالقوه در معرض خطر سقوط قرار دارند.

در حالی که سقوط SVB یادآور شکنندگی سیستم مالی سنتی بود، تحلیل اخیر اقتصاددانان نشان داد که تعداد زیادی از بانک ها در معرض خطر برداشت سپرده های بدون بیمه هستند. خوانده شد:

حتی اگر تنها نیمی از سپرده گذاران بیمه نشده تصمیم به برداشت کنند، تقریباً 190 بانک در معرض خطر بالقوه کاهش ارزش سپرده گذاران بیمه شده قرار دارند و به طور بالقوه 300 میلیارد دلار از سپرده های بیمه شده در معرض خطر هستند.

سیاست های پولی اعمال شده توسط بانک های مرکزی می تواند به دارایی های بلندمدت مانند اوراق قرضه دولتی و وام مسکن آسیب برساند و زیان هایی را برای بانک ها ایجاد کند. این گزارش توضیح می‌دهد که اگر بانکی ورشکسته تلقی می‌شود که ارزش بازار دارایی‌های آن – پس از پرداخت به سپرده‌گذاران بیمه نشده – برای بازپرداخت تمام سپرده‌های بیمه‌شده کافی نباشد.

بزرگترین مؤسسات ورشکسته در صورتی که همه سپرده گذاران بیمه نشده اداره شوند. منبع: papers.ssrn.com

داده‌های نمودار بالا نشان‌دهنده دارایی‌ها بر اساس گزارش‌های تماس بانکی در سه ماهه اول سال ۲۰۲۲ است. بانک‌ها در گوشه سمت راست بالا، در کنار SVB (با دارایی‌های ۲۱۸ میلیارد دلار)، شدیدترین زیان دارایی و بیشترین درصد سپرده‌های بیمه‌نشده را دارند. به دارایی های مارک به بازار

افزایش اخیر نرخ‌های بهره، که ارزش بازار دارایی‌های سیستم بانکی آمریکا را به میزان 2 تریلیون دلار کاهش داد، همراه با سهم بزرگی از سپرده‌های بیمه نشده در برخی بانک‌های آمریکا، ثبات بانک‌ها را تهدید می‌کند.

این مطالعه نتیجه گرفت: «کاهش اخیر در ارزش دارایی‌های بانکی به‌طور قابل‌توجهی شکنندگی سیستم بانکی ایالات متحده را نسبت به سپرده‌گذاران بدون بیمه افزایش داد».

در حالی که دولت فدرال برای محافظت از سپرده گذاران SVB و بانک سیگنچر اقدام می کند، رئیس جمهور جو بایدن اطمینان داد که تاثیری بر شهروندان مالیات دهندگان نخواهد داشت.

با این حال، یکی از کاربران در توییتر به بایدن اشاره کرد که “هر کاری که انجام می دهید یا لمس می کنید برای مالیات دهندگان هزینه دارد!”

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا