اخبار

خبر فوری: گروه مالی SVB برای فصل 11 ورشکستگی پرونده را آماده می کند

گروه مالی SVB، نهاد چتر سابق بانک سیلیکون ولی، برای “حفظ ارزش” در دادگاه ورشکستگی ایالات متحده برای “حفظ ارزش” درخواست ورشکستگی فصل 11 کرده است.

گروه مالی مشکل دار سیلکون ولی دادخواستی داوطلبانه برای سازماندهی مجدد تحت نظارت دادگاه تحت فصل 11 در دادگاه ورشکستگی ایالات متحده برای حفظ ارزش ارائه کرده است.

SVB با اعلام این خبر در تاریخ 17 مارس گفت که وجوه بازوی سرمایه گذاری مخاطره آمیز SVB Capital و کارگزار – معامله گر SVB Securities و همچنین وجوه اشخاص شریک عام مشمول روند ورشکستگی نمی شود. در حالی که گروه مالی SVB به کاوش جایگزین های استراتژیک برای کسب و کار خود ادامه می دهد، واحدها به روش عادی به فعالیت خود ادامه خواهند داد.

گروه مالی SVB همچنین تاکید کرد که این شرکت دیگر به بانک سیلیکون ولی یا بانکداری خصوصی و تجارت مدیریت ثروت این بانک، SVB Private وابسته نیست. جانشین بانک، پل بانک سیلیکون ولی، NA، تحت صلاحیت شرکت بیمه سپرده فدرال (FDIC) فعالیت می کند و در پرونده فصل 11 گنجانده نشده است.

بر اساس برآوردهای گروه SVB، این شرکت 2.2 میلیارد دلار نقدینگی دارد. علاوه بر پول نقد و منافع آن در SVB Capital و SVB Securities، این شرکت «سایر حساب‌های اوراق بهادار سرمایه‌گذاری با ارزش و دارایی‌های دیگر» دارد که برای آنها نیز در حال بررسی گزینه‌های استراتژیک است.

در این اطلاعیه آمده است که بدهی تأمین‌شده گروه SVB حدود 3.3 میلیارد دلار در کل مبلغ اصلی اسکناس‌های بدون تضمین است که «فقط به گروه مالی SVB مراجعه می‌کنند» و هیچ تأثیری بر سرمایه SVB یا اوراق بهادار SVB ندارند. گروه SVB همچنین دارای 3.7 میلیارد دلار سهام ممتاز است.

ویلیام کاستوروس، مدیر ارشد بازسازی گروه SVB، گفت: گروه SVB قصد دارد فرآیند تحت نظارت دادگاه را برای ارزیابی جایگزین های استراتژیک برای SVB Capital، SVB Securities و سایر دارایی های آن مستقر کند.

“فرآیند فصل 11 به گروه مالی SVB اجازه می دهد تا با ارزیابی جایگزین های استراتژیک برای مشاغل و دارایی های ارزشمند خود، به ویژه SVB Capital و SVB Securities، ارزش خود را حفظ کند.”

کوستوروس تاکید کرد که SVB Capital و SVB Securities به فعالیت و خدمت رسانی به مشتریان، تحت رهبری تیم های مستقل خود ادامه خواهند داد.

بحران جاری SVB باعث ایجاد ابهامات زیادی نه تنها در سیستم بانکداری سنتی، بلکه در برخی از بازارهای ارزهای دیجیتال شده است. Circle، اپراتور اصلی استیبل کوین USDC ( USD ) پس از تعطیلی بانک در 8 مارس ، 3.3 میلیارد دلار یا تقریباً 8 درصد از ذخایر خود را به SVB وابسته بود . به دلیل این رویدادها، USDC برای مدت کوتاهی از حالت دی‌پگ برخوردار شد و به 0.87 دلار و متعاقباً در میان گزارش‌هایی از وضوح SVB افزایش یافت.

در 13 مارس، غول بانکی HSBC رسماً اعلام کرد که شرکت تابعه آن، HSBC UK Bank بانک سیلیکون ولی انگلستان را به قیمت 1 پوند انگلیس، 1.2 دلار خریداری کرد. به گفته نوئل کوین، مدیر عامل گروه HSBC، این خرید برای کسب و کار HSBC در بریتانیا “معنای استراتژیک عالی” ایجاد کرد و امتیاز بانکداری تجاری آن را تقویت کرد

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا