مقالات آموزشی

آموزش استخراج لایت کوین در سال 2021

بیشتر مردم علاقه مند می شوند ارزهای رمزنگاری شده را استخراج کنند و به دنبال اطلاعات درباره نحوه استخراج رمزنگاری هستند ، به این امید که از لپ تاپ های خود در خانه درآمد منفعلانه و خودکار کسب کنند. اما استخراج ارزهای رمزنگاری شده آسان نیست و اطلاعات غلط زیادی در اینترنت برای استخراج کننده رمزنگار آماتور وجود دارد.

مردم می خواهند بدانند آیا می توانند استخراج لایت کوین را در تلفن اندرویدی خود انجام دهند یا لایت کوین را از طریق دستگاه iOS استخراج کنند. بعداً خواهیم فهمید که آیا می توانید لایت کوین را در دستگاه های تلفن همراه استخراج کنید یا خیر.

بنابراین ، استخراج لایت کوین چگونه است؟ استخراج آن چقدر آسان است و آیا استخراج لایت کوین سودآور است؟ در مقایسه با استخراج LTC، استخراج کردن BTC بسیار پیچیده تر و گران تر است. اما هنوز چیزهای زیادی برای یادگیری نحوه استخراج آن وجود دارد.

استخراج کردن لایت کوین می تواند سودآور باشد ، اما در این راهنما ، مزایا و معایب استخراج لایت کوین را بررسی خواهیم کرد ، بنابراین می توانید قبل از شروع استخراج کردن لایت کوین تصمیم آگاهانه بگیرید.

در سال 2011 ، لایت کوین به عنوان یک ارز رمزنگاری شده همتا به همتا توسط یک کارمند سابق گوگل ، چارلی لی ، راه اندازی شد.

استخراج لایت کوین چیست؟

لایت کوین در حال حاضر با اثبات کار (PoW) اجماع ، به این معنی که استخراج لایت کوین و در واقع استخراج کنندگان هر بلوک تراکنش را در بلاک چین موجود ایمن می کنند. هنگامی که بلاک چین LTC را تأمین می کند ، واحدهای جدیدی از LTC را آزاد می کند و ماینرها می توانند این LTC را به بازار بازگردانند. بنابراین معدنچیان LTC به اعتبار سنجی و ایمن سازی شبکه کمک می کنند.

چگونه استخراج لایت کوین را شروع کنیم؟

اگر قصد دارید استخراج لایت کوین را شروع کنید ، دو انتخاب دارید:

 1. تبدیل به یک ماینر مستقل لایت کوین شوید – شما کار را انجام می دهید و همه پاداش ها را حفظ می کنید.
 2. به استخر لایت کوین بپیوندید – هزینه ها ، منابع و پاداش ها را با سایر استخراج کنندگان در استخر به اشتراک بگذارید.

بیایید مزایا و معایب استخراج انفرادی لایت کوین یا پیوستن به یک استخر لایت کوین را بسنجیم.

در مرحله اول ، اگر تصمیم دارید یک استخراج کننده تنها لایت کوین شوید ، باید تمام پاداش ها را حفظ کنید. عالی است ، بله ، اما هزینه برق شما به تنهایی افزایش می یابد. شما به ثبات راه اندازی خود برای استخراج لایت کوین تکیه می کنید. در صورت قطع برق ، برای مثال اگر ماینر شما خراب شود ، چه اتفاقی می افتد؟

مزیت پیوستن به استخر استخراج لایت کوین این است که هزینه های استخراج را به اشتراک بگذارید. پاداش این است که ممکن است پاداش های مکرر بیشتری دریافت کنید ، حتی اگر پاداش های لایت کوین را با مجموعه لایت کوین به اشتراک بگذارید. ممکن است برای پیوستن به استخر هزینه ورود را بپردازید ، اما احتمال افزایش پاداش لایت کوین احتمالاً این هزینه را متعادل می کند.

برق استخراج

میزان مصرف برق یک دستگاه و تعرفه برق مصرفی به‌شدت در سودآوری ماینینگ تأثیرگذار هستند. به‌عنوان نمونه، در مناطقی که هزینه برق نسبتاً بالا است، یک دستگاه با قدرت ۶۰۰ مگاهش و مصرف برق ۷۰۰ وات، می‌تواند نسبت به دستگاهی با قدرت ۱,۲۰۰ مگاهش و مصرف برق ۱,۷۰۰ وات، سودآوری بیشتری داشته باشد. طبق قوانین ایران، استفاده از برق خانگی و یارانه‌ای برای استخراج ممنوع است و فعالان پس از کسب مجوز از وزارت صنعت، باید از وزارت نیرو برقی با تعرفه صادراتی دریافت کنند.

به‌ جز خود برق، برای استخراج به کابل‌ها و تجهیزات برقی مناسب هم نیاز دارید تا خطراتی مانند خرابی دستگاه یا آتش‌سوزی را از بین ببرید.

برای استخراج لایت کوین به چه چیزی نیاز داریم؟

این که آیا لایت کوین را به عنوان یک استخراج کننده انفرادی استخراج می کنید یا در یک استخر لایت کوین استخراج ، شما به GPU یا CPU با قدرت محاسباتی مناسب احتیاج دارید. اگر می توانید هزینه را بالا ببرید ، ممکن است یک سخت افزار استخراج ASIC را در نظر بگیرید که معمولاً برای استخراج بیت کوین استفاده می شود. قیمت ASIC از 1000 دلار به بالا تا 10000 دلار یا بیشتر متغیر است.

در نظر بگیرید که چقدر طول می کشد تا هزینه های ASIC جبران شود. اگر امروز به عنوان یک ماینر انفرادی لایت کوین پاداش لایت کوین دریافت می کردید ، 12.5 140 140 دلار دریافت می کردید که کمتر از 1800 دلار است و این بدونه در نظر گرفتن هزینه های اجرای ماینر استخراج لایت کوین شما است.

برای راه اندازی ماینر استخراج لایت کوین ، به نرم افزار ماینینگ لایت کوین نیاز دارید. شما می توانید نرم افزار منبع باز آنلاین ، GUI یا CPU منحصر به فرد آنلاین برای استخراج آن پیدا کنید. اگر به استخر ماینینگ لایت کوین بپیوندید ، ممکن است از اعضا در مورد بهترین نرم افزار مورد استفاده برای استخراج لایت کوین مشاوره بگیرید.

چگونه استخر استخراج لایت کوین را انتخاب کنم؟

یافتن استخر مناسب لایت کوین برای سودآوری بلند مدت ضروری است. لیست زیر همه مجموعه های پرداختی برای هر سهم است. تعداد کمی از استخرهای استخراج ارز رمزنگاری شده مخصوص لایت کوین هستند و بیشتر آنها سکه های رمزنگاری دیگر را استخراج می کنند

 • LTC top – fees 0% -2%
 • Antpool – fees 1% – 4%
 • F2pool – fees 4%
 • LitecoinPool.org – 0% – 1%
 • ViaBTC – fees 2% – 4%

نظرات آنلاین استخر لایت کوین را بخوانید و تصمیم بگیرید که کدام استخر استخراج لایت کوین برای نیازهای شما مناسب است. هزینه ها متغیر است ، بنابراین هنگام مقایسه سودآوری احتمالی برای استخراج آن را در نظر بگیرید.

قبل از پیوستن به عضویت در استخر استخراج لایت کوین ، قوانین ، مقررات و آستانه های برداشت لایت کوین استخرها را بررسی کنید.

در نهایت ، برای ذخیره کیف پول خود به یک کیف پول رمزنگاری شده امن نیاز دارید لایت کوینبدون خطر. برخی از استخرهای ارز رمزنگاری شده دارای یک کیف پول رمزنگاری داخلی هستند ، اما ممکن است استفاده از یک دستگاه خارجی را بهتر بدانید.کیف پول رمزنگاری شدهبرای امنیت شما به این ترتیب ، اگر چیزی در استخر خراب شود ، مانند حمله هکرها ، لایت کوین شما محافظت می شود.

جوایز استخر استخراج لایت کوین به طور خودکار به کیف پول رمزنگاری شده شما واریز می شود.

چند مورد مهم را در زیر بخوانید ….

کیف پول لایت کوین

به‌عنوان ماینر لایت کوین، به یک کیف پول لایت کوین نیاز دارید که درآمدتان را دریافت و ذخیره کنید. نرم‌افزارهای کیف پول کاملاً رایگان هستند و به‌ راحتی می‌توان آنها را در کامپیوتر یا تلفن همراه نصب کرد. برای شروع، کیف پول تراست والت (Trust Wallet) یکی از بهترین گزینه‌ها برای ذخیره لایت کوین است. این کیف پول را می‌توانید از طریق گوگل پلی یا اپ استور روی گوشی تلفن همراه خود نصب کنید.

اینترنت ثابت

برای استخراج به اینترنت هم نیاز دارید. سرعت و حجم اینترنت خیلی اهمیتی ندارد، اما پایداری و قطع و وصل‌ نشدن آن مهم است. سرویس‌های اینترنت ADSL و TD-LTE برای این کار مناسب هستند.

تجهیزات تهویه

دستگاه‌های ماینینگ علاوه بر سروصدای زیاد، به‌ شدت داغ می‌کنند و باید چاره‌ای برای این موضوع در نظر گرفته شود. برای افزایش طول عمر و کارایی دستگاه، داشتن تجهیزات خنک‌کننده بسیار مهم است.

استخراج ابری لایت کوین

خرید تجهیزات کامپیوتری گران قیمت برای راه اندازی یک معدن استخراج لایت کوین می تواند دلهره آور باشد ، بنابراین گزینه دیگری برای استخراج وجود دارد. می توانید لایت کوین را استخراج کنید و در هزینه و کار استخراج صرفه جویی کنید.

استخراج ابری لایت کوین چیست؟

به زبان ساده ، شما قدرت هش مرکز داده را اجاره می کنید. شما نیاز به هزینه اولیه راه اندازی ماینر استخراج خود را برطرف می کنید و هزینه و پیچیدگی های فنی اجرای یک ماینر لایت کوین را حذف می کنید.

در برخی از کشورها ، هزینه برق زنده ماندن یک ماینر استخراج لایت کوین را ممنوع می کند. در این شرایط ، استخراج ابری لایت کوین از نظر مالی مقرون به صرفه تر است زیرا شما را از هزینه و کار مربوط به اجرای ماینر استخراج را حذف می کند.

چگونه می توان یک سرویس استخراج ابری پیدا کرد؟

مراقب کلاهبرداری های رمزنگاری شده آنلاین باشید. اگرچه خیلی خوب نیز به نظر برسد. فقط برای محافظت از لایت کوین خود با یک شرکت معتبر استخراج ابری برای حفاظت از لایت کوین خود ثبت نام کنید. این شرکت های متخصص می دانند چگونه استخراج لایت کوین را انجام داده و پاداش های منظم LTC را پس دهند.

شما به این شرکت های استخراج ابری پول می دهید تا سخت افزاری استخراج رمزنگاری خود را انجام دهند. پاداش های مشارکت شما Litecoin (LTC) است. به احتمال زیاد پاداش های کمتری نسبت به زمانی که لایت کوین را به عنوان استخراج کننده انفرادی استخراج کرده اید یا پاداشهایی را با استخر لایت کوین استخراج کرده اید ، دریافت خواهید کرد. اما ، شما هزینه های مربوط به اجرای یک سکوی استخراج انحصاری لایت کوین یا هزینه های عضویت در استخر استخراج لایت کوین را ندارید.

برای شروع کار استخراج، باید یکی از استخرهای استخراج لایت کوین را انتخاب کنید و با مراجعه به سایت رسمی آن، تنظیمات موردنیاز برای راه‌اندازی دستگاه خود را دریافت کنید. همان‌طور که گفتیم راه‌اندازی یک دستگاه استخراج بسیار ساده است و با چند کلیک انجام می‌شود.

در زمان نگارش این مطلب، بهترین استخرهای استخراج لایت کوین برحسب تعداد ماینر و قدرت هش عبارت‌اند از:

 • پولین (Poolin)
 • انت پول (Antpool)
 • ایزی تو ماین (Easy2Mine)
 • وایا بی‌تی‌سی (ViaBTC)
 • اف تو پول (F2Pool)
 • لایت کوین پول (Litecoinpool)

خلاصه ای از نحوه استخراج لایت کوین

در این مقاله ، ما نحوه استخراج لایت کوین را بررسی کردیم.

لایت کوین سکه شماره 14 ذکر شده توسط بازار است ، بنابراین از 10 هزار ارز رمزنگاری شده بسیار بالا است. با توجه به اینکه لایت کوین در سال 2011 شروع به کار کرد ، ده سال است که به افتخارات بزرگی دست نیافته است. LTC در ماه مه 2021 بیش از 400 دلار افزایش یافت. اما قیمت LTC به حدود 36 درصد از بالاترین سطح خود کاهش یافت و امروز به زیر 160 دلار رسیده است.

برخی از کارشناسان صنعت رمزنگاری می گویند قیمت لایت کوین می تواند تا پایان سال 2021 به 1800 دلار و تا سال 2025 به 5000 دلار برسد. با گذشت پنج ماه تا پایان سال ، این نتیجه بعید به نظر می رسد. اما ، بارها ، بیت کوین نشان داده است که حتی متخصصان رمزنگاری نمی توانند حرکت قیمت دیوانه وار ارزهای رمزنگاری شده را پیش بینی کنند.

با کمتر از 160 دلار در هر سکه ، با پاداش LTC 12.5 برای استخراج موفق ، پاداش های استخراج لایت کوین در مقایسه با استخراج بیت کوین ناچیز به نظر می رسد. اما ، اگر قیمت LTC تا 2000 دلار افزایش یابد ، برای معدنچیان لایت کوین از نظر مالی مقرون به صرفه به نظر می رسد.

استخراج LTC به اندازه استخراج BTC گران نیست ، اما همچنان به GPU یا CPU مناسب احتیاج دارید و هزینه برق برای اجرای دکل استخراج شما وجود دارد. یک راه دیگر پیوستن به یک استخر استخراج معتبر لایت کوین ، اشتراک منابع و پاداش ها است. به عنوان یک گزینه برای استخراج لایت کوین ، به احتمال زیاد شما می توانید پاداشهای مکرر LTC را به عنوان یک تیم به عنوان یک استخراج کننده انفرادی برای لایت کوین کار کنید.

اگر هیچ یک از این دو گزینه جذاب نباشند ، راه دیگر استخراج آن است. می توانید به یک شرکت استخراج ابری آنلاین که تمام کارها را با پرداخت هزینه انجام می دهد بپیوندید.

با نگاهی به وب سایت لایت کوین ، به نظر می رسد هیچ بحثی در مورد انتقال آینده به پروتکل اثبات سهام (PoS) وجود ندارد. PoS از بسیاری جهات یک گزینه ترجیحی است زیرا به استخراج کنندگان متکی نیست و به تجهیزات پرهزینه ای نیاز نیست. شما به سادگی سهمی از سکه را خریداری می کنید و برای کمک به امنیت شبکه پاداش دریافت می کنید. همانطور که می بینیم با ارتقاء اتریوم 2.0 به PoS ، چنین گذار زمان بر است ، به ویژه در حالی که هنوز یک پروتکل PoW اجرا می شود.

استخراج بیت کوین بسیار چالش برانگیز است ، اما پاداش حل مشکل هش هنوز هم ارزش تلاش را دارد. 6.25 BTC به قیمت امروز 38.032 دلار = 237.700 دلار.

آیا فکر می کنید استخراج لایت کوین ارزش دارد یا خیر؟ بدون شک ممکن است استخراج آن آسان تر از بیت کوین باشد ، اما تا زمانی که قیمت لایت کوین به بیش از 1000 دلار نرسد ، پاداش ها ناچیز است.

پس از مطالعه این راهنمای نحوه استخراج آن ، ممکن است تصمیم بگیرید که برای شما مناسب نیست. برای کسب سود مجبور نیستید لایت کوین را استخراج کنید. شما همچنان می توانید به عنوان یک ارز رمزنگاری شده با لایت کوین درگیر شوید.

یکی از گزینه های لایت کوین معاملات روزانه است لایت کوین، خرید و فروش و کسب سود از نوسانات قیمت روز. در حال حاضر ، بازارهای ارزهای رمزنگاری شده تا حدودی ثابت هستند ، بنابراین منتظر بمانید تا نقدینگی و نوسان بهبود یابد.

اگر معامله روزانه لایت کوین قابل اجرا نیست ، گزینه دیگر خرید و نگهداری لایت کوین به عنوان سرمایه گذاری است (HODL) اگر پیش بینی کارشناسان رمزنگاری صحیح باشد ،خرید لایت کوین در صورت افزایش قیمت به 1800 دلار یا بالاتر ، 138 دلار (یا کمتر) می تواند از نظر مالی سودآور باشد.

جمع بندی

هیچ تضمینی در سود شما نیست. توصیه می شود آنچه را که راحت می توانید از دست بدهید ، به خطر بیندازید.

لطفاً توجه داشته باشید که اطلاعات فوق در مورد مالیات ، سرمایه گذاری یا خدمات مالی توصیه ای ارائه نمی دهد. ما اطلاعات فوق را بدون در نظر گرفتن تحمل ریسک و شرایط مالی سرمایه گذار خاص ارائه می دهیم.

تجارت یا سرمایه گذاریدر ابزارهای مالی مانند رمزنگاری ممکن است برای همه سرمایه گذاران مناسب نباشد. این شامل ریسک و احتمال از دست دادن سرمایه است.

برای استخراج لایت کوین مانند استخراج بیت کوین، باید سخت‌افزار ماینینگ یا به‌عبارت دقیق‌تر باید دستگاه مخصوص استخراج تهیه کنید. دستگاه استخراج شما باید حتما از الگوریتم لایت کوین یعنی اسکریپت پشتیبانی کند و به‌عنوان مثال نمی‌توانید با دستگاه استخراج بیت کوین لایت کوین هم استخراج کنید.

همچنین باید برق، تجهیزات برقی و تجهیزات تهویه مناسب برای این کار را داشته باشید تا بتوانید بدون خطرات قانونی و آسیب‌های مالی، استخراج را تجربه کنید.

قبل از اقدام برای استخراج لایت کوین، حتماً سودآوری و زمان بازگشت سرمایه خود را بسنجید و با سودآوری و زمان بازگشت سرمایه ارزهای دیجیتال دیگر مانند بیت کوین مقایسه کنید تا بتوانید تصمیم منطقی بگیرید. فراموش نکنید استخراج مانند هر فعالیت صنعتی دیگری، نوعی سرمایه‌گذاری بوده و با خطرات زیادی همراه است، به‌طوری که گاهی اوقات خرید لایت کوین و سرمایه‌گذاری مستقیم در این ارز دیجیتال منطقی‌تر به نظر می‌رسد.

سوالات متداول

استخراج لایت کوین چقدر طول می کشد؟

اگر یک دستگاه استخراج سخت افزاری قدرتمند دارید ، استخراج 1 لایت کوین حدود 45 روز طول می کشد. بسته به دشواری بلاک ها ، یک راه اندازی خوب می تواند تقریباً در دو دقیقه و نیم یک بلاک را به بلاک چین لایت کوین متصل کند. هرچه سختی بیشتر باشد ، زمان بیشتری طول می کشد ، اما یک بلوک استخراج شده 25 لایت کوین را منتشر می کند.

آیا استخراج آن در سال 2021 سودآور است؟

سودآوری استخراج لایت کوین به عوامل زیادی بستگی دارد. هنگامی که لایت کوین در تابستان 2019 به نصف رسید ، بسیاری از استخراج کنندگان لایت کوین از استخراج آن منصرف شدند. قیمت آن زمان مشابه قیمت امروز حدود 140 دلار بود. پاداش 3600 دلار برای 25 لایت کوین به 12.5 لایت کوین با قیمت 1800 دلار کاهش یافت و ماینرها شروع به سوال کردند که آیا ارزش استخراج آن را دارد یا خیر.

به عنوان یک ماینر انفرادی لایت کوین ، شما هزینه راه اندازی و هزینه های جاری را دارید که می تواند برابر با یک پاداش 12.5 لایت کوین یا فراتر از آن باشد. بنابراین ، برای سودآوری استخراج لایت کوین ، شما نیاز به چندین پاداش لایت کوین دارید تا از هزینه های جاری فراتر رود.

اگر قیمت لایت کوین افزایش یابد ، طبیعتاً پاداش ها از نظر پولی بیشتر است. اما ، در دو سال ، در تابستان 2023 ، هنگامی که لایت کوین دوباره تجزیه می شود ، پاداش های لایت کوین برای چهار سال دیگر به 6.25 کاهش می یابد.

قیمت لایت کوین در چند سال گذشته تغییر چندانی نکرده است. از مارس 2020 افزایش یافت تا در ماه مه 2021 به حداکثر 408 دلار برسد. اما از آن به بعد قیمت به پایین ترین سطح ابتدای سال بازگشت.

قبل از متعهد شدن برای استخراج لایت کوین ، جوانب مثبت و منفی استخراج آن را بسنجید. با قیمت امروز ، سودآوری استخراج به میزان قابل توجهی کمتر از چند ماه پیش است.

آیا لایت کوین می تواند شما را ثروتمند کند؟

متغیرهای زیادی برای استفاده از ماینر لایت کوین باید در نظر گرفته شود. بعید به نظر می رسد که شما را ثروتمند سازد مگر اینکه مقادیر زیادی Litecoin برای استخراج داشته باشید یا تصمیم به سرمایه گذاری در لایت کوین و موشک های قیمت بگیرید.

آیا استخراج لایت کوین ارز دارد یا خیر؟

فقط شما می توانید تصمیم بگیرید که آیا ارزش استخراج را دارد یا خیر. شما سه گزینه دارید:

 1. استخراج انفرادی لایت کوین
 2. به استخر استخراج لایت کوین بپیوندید
 3. برای استخراج به یک شرکت استخراج ابری بپیوندید

هر سه گزینه شامل هزینه می شوند ، اگرچه گزینه شماره 1 گران ترین است زیرا شما نیاز به راه اندازی یک معدن استخراج دارید. با گزینه شماره 2 ، هزینه ای برای پیوستن به استخر استخراج لایت کوین پرداخت می شود و پاداش بین اعضا تقسیم می شود و برای گزینه شماره 3 یکسان است.

همچنین ، در نظر بگیرید که شما فقط 12.5 پاداش لایت کوین برای استخراج دریافت می کنید و در سال 2023 ، پاداش LTC به نصف می رسد و به 6.25 می رسد. اگر قیمت لایت کوین به میزان قابل توجهی افزایش یابد ، ارزش استخراج آن را دارد. اما ، با وزن گیری هزینه ها با قیمت LTC امروز ، آیا ارزش استخراج لایت کوین را دارد ، بحث برانگیز است.

آیا می توانم لایت کوین را در تلفن Android یا iPhone خود استخراج کنم؟

استخراج لایت کوین به قدرت پردازشی قابل توجهی نیاز دارد. اما ، به هر حال ، گوگل و اپل اجازه استخراج در تلفن های Android یا سخت افزار iOS را نمی دهند. در ژانویه 2021 ، گوگل گفت: “ما به برنامه هایی که ارز دیجیتال را در دستگاه ها استخراج می کنند ، اجازه نمی دهیم.”

آیا لایت کوین آینده ای دارد؟

تراکنش های لایت کوین تقریباً چهار برابر سریعتر از بیت کوین هستند و هزینه های تراکنش در مقایسه با هزینه های بیت کوین اسمی است.

آیا لایت کوین در نهایت می تواند از بیت کوین پیشی بگیرد؟

بعید به نظر می رسد که سایر رمزنگاری هایی که قبلاً از اجماع اثبات سهام (PoS) استفاده کرده اند ، سریعتر ، کارآمدتر و انرژی کمتری نسبت به پروتکل های اثبات کار (PoW) داشته باشند. ارزش بازار هنوز برای لایت کوین نسبتاً کوچک است. اما به عنوان ارز رمزنگاری شده شماره 14 ، در برابر هزاران ارز رمزنگاری شده دیگر پیشرفت می کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا