اخبار ارزهای دیجیتال

Crypto.com تاییدیه بانک مرکزی ایرلند را دریافت می کند

بانک مرکزی ایرلند 15 VASP مختلف از جمله Crypto.com، کوین بیس، جمینی، ریپل و غیره را تا 7 ژوئن 2024 تایید کرد.

بانک مرکزی ایرلند (CBI) به یکی دیگر از شرکت‌های بزرگ ارزهای دیجیتال، Crypto.com، به عنوان ارائه‌دهنده خدمات دارایی مجازی (VASP) اشاره کرده است.

Crypto.com، یکی از بزرگ‌ترین پلت‌فرم‌های تجارت کریپتو در جهان، اعلام کرد که در 11 ژوئن تأییدیه VASP را در ایرلند دریافت کرده است. این تأییدیه Crypto.com را قادر می‌سازد تا عرضه خود را در این کشور، از جمله صرافی‌های کریپتو به فیات و کیف پول‌های فیات، گسترش دهد.

اریک آنزیانی، رئیس و مدیر عامل Crypto.com، گفت که این تاییدیه نشان دهنده تعهد شرکت به انطباق و نوآوری مسئولانه است.

مدیر اجرایی افزود: “ما هیجان زده هستیم که پیشنهاد خود را در ایرلند گسترش دهیم و مصرف کنندگان را قادر می سازد تا با جامع ترین ارائه محصول رمزنگاری شده درگیر شوند.”

ایرلند 15 نهاد را به عنوان VASP تایید کرده است

Crypto.com برای دریافت تاییدیه به مجموعه گسترده ای از شرکت های رمزنگاری تحت نظارت بانک مرکزی کشور می پیوندد، از جمله صرافی رمزارز مستقر در ایالات متحده کوین بیس.

لیست کامل VASP های ثبت شده در ایرلند تا 7 ژوئن شامل 14 نهاد است، از جمله شرکت های صنعتی بزرگ مانند ریپل، صرافی برادران وینکلووس جمینی، مون‌پی، پلت فرم سرپرستی Zodia استاندارد چارترد، پی‌سیف و غیره.

گزیده ای از لیست VASP های تایید شده توسط بانک مرکزی ایرلند. منبع: CBI

بیشترین تعداد شرکت‌های موجود در فهرست – هفت شرکت – در سال 2023 در ایرلند تأییدیه دریافت کردند. در سال 2024، CBI چهار اپراتور از جمله Foris DAX Global، Fortuna Digital Custody، Ramp Swaps و Crypto.com را تأیید کرد.

برخی از شرکت‌های ارز دیجیتال تصمیم گرفتند ایرلند را ترک کنند

تایید Crypto.com توسط بانک مرکزی ایرلند نقطه عطف دیگری در علاقه رو به رشد این کشور به صنعت کریپتو است.

کوین بیس، بزرگترین صرافی ارز دیجیتال در ایالات متحده از نظر حجم معاملات، ایرلند را به عنوان مرکز ارز دیجیتال اروپا در اواخر سال 2023 انتخاب کرد.

هدف انتخاب حوزه قضایی ایرلند کمک به کوین‌بیس برای انطباق با چارچوب اصلی قانون‌گذاری ارزهای دیجیتال اروپا، معروف به مقررات بازارهای دارایی‌های رمزنگاری‌شده یا MiCA بود.

سایر شرکت‌های بزرگ از جمله ریپل و جمینی نیز حضور خود را در ایرلند تقویت کرده‌اند در حالی که با مشکلاتی از سوی تنظیم‌کننده‌های ایالات متحده مواجه هستند.

از سوی دیگر، شرکت‌های دیگری مانند سیرکل – شرکتی که پشت سر دومین استیبل کوین بزرگ جهان، USDC قرار دارد – برنامه‌های خود را برای بازگشت به ایالات متحده و خروج از ایرلند در ماه می ۲۰۲۴ اعلام کردند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا