اخبار

چگونه سقوط FTX بر اکوسیستم رمزنگاری دبی تأثیر می گذارد؟

طلال تابا، مدیرعامل کوین‌MENA معتقد است که سقوط FTX چشم انداز امارات متحده عربی را برای تبدیل شدن به یک هاب رمزنگاری جهانی تغییر نخواهد داد.

از آنجایی که سرایت FTX بخش‌های مختلف اکوسیستم کریپتو جهانی را تحت تأثیر قرار داده است، رهبران صنعت مستقر در دبی در مورد اینکه چگونه این شکست بر هاب کریپتوهای نوپا در امارات متحده عربی (امارات متحده عربی) تأثیر می‌گذارد، اظهار نظر کردند.

از مقررات سخت‌گیرانه‌تر گرفته تا پروژه‌های پیشرو، متخصصان مختلف دیدگاه‌های خود را در مورد اینکه چگونه دبی و چشم‌انداز ارزهای دیجیتال امارات تحت تأثیر فروپاشی صرافی FTX قرار خواهند گرفت، ارائه کردند.

کوکیلا آلاغ، بنیانگذار و مدیر عامل مشاوران حقوقی KARM، معتقد است که سقوط FTX منجر به بررسی و دقت بیشتر قبل از تایید پروژه ها در فرآیند صدور مجوز در دبی خواهد شد. او توضیح داد که:

“با سوء استفاده از بودجه یا افشای محدود توسط FTX، این مقامات صدور مجوز اکنون باید عمیقاً در این فناوری غواصی کنند. ارائه اسناد مالی صرف کافی نخواهد بود، و نظارت مستمر بر این پلتفرم‌ها ممکن است یکی از راه‌های پیشرفت باشد.»

علاق همچنین به یک رسانه گفت که سقوط FTX ممکن است منجر به پیشروی پروژه های بهتر در فضا شود. او افزود: “هر گونه عقبگرد بزرگ در بخش در حال رشد، راه را برای پروژه های قوی تر برای رهبری و پاکسازی پروژه هایی که پایه محکمی ندارند، باز می کند.”

ایرینا هیور، شریک Keystone Law Middle East نیز معتقد است که مقررات سخت گیرانه تری در راه است. هیور به کوین تلگراف گفت که بنیانگذاران باید برای بررسی بیشتر مقامات و همچنین کاربران و سرمایه گذاران آماده باشند. او توضیح داد که:

“همچنین هر یک باید وظایف انطباق داخلی و ممیزی سخت گیرانه تری را اجرا کنند، در صورت شک با یک وکیل مشورت کنند، و اقدامات بیشتری را فراتر از آنچه در حال حاضر مورد نیاز است، انجام دهند تا به کاربران ثابت کنند که پروژه کار درستی انجام می دهد.”

به گفته هیور، مقامات همچنین باید به اینفلوئنسرهایی که «کشیدن فرش، طرح‌های پمپاژ و تخلیه و فروش توکن‌های جعلی» را ترویج می‌کنند، توجه کنند. هیور با استناد به تبلیغات ستاره تانک کوسه، کوین اولری در مورد مبادله FTX و اینکه چگونه افراد ممکن است پس از متقاعد شدن، سرمایه خود را در FTX قرار داده باشند، معتقد است که مروجین نیز باید مورد بررسی دقیق قرار گیرند.

در همین حال، طلال طبعا، مدیرعامل CoinMENA، یک پلتفرم معاملاتی که مجوز موقت را از VARA دریافت کرده است، گفت که تاریخ دبی مملو از نمونه هایی از چالش های بزرگ است. او توضیح داد که:

فروپاشی یک شرکت چشم انداز امارات متحده عربی را برای تبدیل شدن به قطب رمزنگاری جهانی تغییر نخواهد داد. در واقع، رویداد FTX تایید می‌کند که وجود یک چارچوب نظارتی جامع چقدر مهم است.

مدیر اجرایی همچنین خاطرنشان کرد که حوادث Luna، Voyager، Celsius و FTX شکست حاکمیتی و مدیریت ریسک موثر است و نه یک شکست کریپتو. وی خاطرنشان کرد: «آنها به جای نقص فنی، شکست های نهادی بودند. به گزارش طبا، این تمایز بسیار مهم است.

مدیر عامل CoinMENA همچنین این حادثه را با حباب دات کام مقایسه کرد. به گزارش Tabbaa، زمانی که حباب دات کام ترکید، مشکل اینترنت نبود، بلکه شکست شرکت هایی بود که روی اینترنت می ساختند. مدیر اجرایی خاطرنشان کرد که در حال حاضر همین مورد در مورد فضای کریپتو نیز صدق می کند.

صرافی FTX یکی از اولین صرافی‌هایی بوده است که تأییدیه سازمان تنظیم مقررات دارایی مجازی دبی (VARA) را به دست آورده است، تنظیم‌کننده‌ای که بر ارائه‌دهندگان خدمات دارایی مجازی نظارت می‌کند که هدفشان فعالیت محلی است. در ماه جولای، صرافی FTX تحت برنامه حداقل محصول قابل دوام (MVP) برای ادامه آزمایش و عملیات تایید شد.

با این حال، با توجه به شرایط پیرامون صرافی FTX، وارا اخیراً تأییدیه‌های همتای محلی FTX، FTX منا را لغو کرده است. رگولاتور همچنین تأیید کرد که نهاد هنوز تأییدیه مشتریان داخلی را دریافت نکرده است و تأیید می کند که هنوز هیچ مشتری در معرض خطر قرار نگرفته است .

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا