اخبار

مدیر عامل Hedgeye گاوهای رمزنگاری را مسخره می کند، مشکلاتی که در پیش است؟

منحنی بازدهی هنوز از خطاناپذیر بودن فاصله دارد زیرا تفسیر نادرست آن آسان است.

در این توییت، کیت مک‌کالو، مدیر عامل مدیریت ریسک Hedgeye، سرمایه‌گذاران ارزهای دیجیتال و گاوهای سهام فناوری را به دلیل بی‌توجهی به تاثیر منحنی بازده مورد تمسخر قرار داد.

او گفت: «من به اندازه کافی بزرگ شده‌ام که چند بار اخیر را که گاوهای ارزهای دیجیتال و QQQ فکر می‌کردند که منحنی بازده چیزی نیست را به یاد بیاورم… امروز صبح امروز پایین‌ترین سطح YTD را تجربه کرد.

این تحلیلگر مالی خاطرنشان کرده است که منحنی بازدهی به تازگی به پایین‌ترین حد خود در سال گذشته رسیده است و این نشان می‌دهد که این امر می‌تواند نشان دهنده مشکلات بیشتری برای بازارها باشد زیرا نگرانی‌های رکود همچنان ادامه دارد.

برای سال‌ها، اقتصاددانان و سرمایه‌گذاران به منحنی بازده، تفاوت بین نرخ بهره کوتاه‌مدت و بلندمدت اوراق قرضه دولتی، به‌عنوان شاخصی از یک رکود در آینده نگاه می‌کنند.

تبلیغات
به طور کلی، زمانی که نرخ‌های کوتاه‌مدت از نرخ‌های بلندمدت بیشتر شود، نشانه‌ای از ورود اقتصاد به دوره انقباض تلقی می‌شود. این رابطه معکوس بین بازده کوتاه‌مدت و بلندمدت به عنوان «منحنی بازده معکوس» شناخته می‌شود و پیش‌بینی‌کننده بسیاری از رکودهای گذشته، از جمله هفت دوره از نه دوره گذشته از سال 1955 بوده است.

با این حال، در حالی که منحنی بازده معکوس از لحاظ تاریخی یکی از واضح‌ترین نشانه‌های هشداردهنده انقباض اقتصادی در آینده بوده است، درک درست یا تفسیر صحیح آن به دور از خطا یا آسان است.

به عنوان مثال، اگر بانک‌های مرکزی با استفاده از اقدامات سیاست پولی، نرخ‌های بهره را به‌طور مصنوعی پایین یا بالا نگه دارند، می‌توانند شکل منحنی را بدون توجه به اینکه نشانه‌های واقعی نابسامانی یا گسترش اقتصادی در چشم باشد، مخدوش کنند. به طور مشابه، عوامل دیگری مانند تورم و تغییرات در احساسات سرمایه‌گذاران می‌توانند در خم کردن شکل منحنی بازدهی نقش داشته باشند و آن را برای پیش‌بینی رکود کاهش دهند.

علاوه بر این، همه وارونگی ها سیگنال های مساوی ارسال نمی کنند. برخی ممکن است زودگذر باشند، در حالی که برخی دیگر می توانند رکود طولانی مدت را نشان دهند. بنابراین، مهم است که نه تنها به سطوح مطلق، بلکه به تغییرات منافع کوتاه مدت در مقابل منافع بلندمدت در طول زمان توجه کنیم، اگر بخواهیم با هر درجه دقت به درک آنچه پیش رو داریم نزدیک شویم.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا