اخبار

گیت هاب (Github) حساب های توسعه دهندگان روسی مرتبط با شرکت های تحریم شده را تعلیق کرد

علیرغم وعده‌اش برای برآوردن نیازهای توسعه‌دهندگان، آخرین موج تحریم‌ها، پلتفرم منبع باز را مجبور کرده است حتی کارمندان سابق شرکت‌های تحریم‌شده را مسدود کند.

پلتفرم توسعه دهندگان اصلی Github بنا به گزارش ها بیش از ده ها حساب توسعه دهندگان روسی مرتبط با سازمان های تحریم شده توسط دولت ایالات متحده را مسدود کرده است.

حساب های تحریم شده شامل برخی از بزرگترین بانک های روسیه است: Sberbank و Alfa-Bank، و همچنین توسعه دهندگان فردی که با شرکت های تحریم شده پیوند دارند. با این حال، بسیاری از حساب‌های شخصی بدون پیوند یا ارتباط با شرکت‌های تحریم‌شده نیز در این فرآیند مسدود شدند، محقق سرگئی بابروف، که طبق گزارش‌ها هیچ پیوندی با هیچ شرکتی از این قبیل ندارد، گزارش داد که حسابش در 15 آوریل به حالت تعلیق درآمد و سپس بلافاصله بازیابی شد.

منبع: توییتر

یکی دیگر از توسعه دهندگان، وادیم یانیتسکی، نوشت :

“حساب Github من بدون اطلاع قبلی به حالت تعلیق درآمده است. شاید به این دلیل که من از لحاظ نژادی روسی هستم. آنها گفتند: “دیدگاه GitHub این است که خانه همه توسعه دهندگان باشد، صرف نظر از اینکه در کجا زندگی می کنند.”

Github یک پلت فرم توسعه نرم افزار محبوب است که برای ذخیره، ردیابی و همکاری در پروژه های نرم افزاری استفاده می شود. این برنامه به توسعه دهندگان امکان می دهد فایل های کد خود را آپلود کنند و با توسعه دهندگان دیگر در پروژه های منبع باز همکاری کنند. به دلیل ماهیت منبع باز آن به بخش اصلی اکوسیستم کریپتو تبدیل شده است.

طبق گزارش‌های اولیه، بیشتر شرکت‌ها و توسعه‌دهندگانی که با تعلیق روبرو هستند متعلق به بانک‌های خصوصی روسیه هستند و هیچ شرکت یا توسعه‌دهنده رمزارزی تحت تأثیر قرار نگرفت.

پس از تماس چند توسعه‌دهنده روسی با Github در مورد تعلیق، پاسخی دریافت کردند که در آن دلایل تعلیق خود را با یک پیوند اضافه شده توضیح دادند که از طریق آن می‌توانستند درخواست تجدیدنظر کنند.

مسدود کردن حساب‌های توسعه‌دهندگان منفرد سؤالات زیادی را ایجاد کرده است، به‌ویژه زمانی که پلتفرم منبع باز وعده داده است “اطمینان حاصل شود که خدمات منبع باز رایگان برای همه، از جمله توسعه‌دهندگان در روسیه، در دسترس است.”

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

1 دیدگاه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
× به کانال تلگرامی ما بپیوندید به کانال تلگرامی ما بپیوندید