اخبار

بیت کوین برای اولین بار در 2 سال گذشته به 50 درصد تسلط بر بازار رسید

تشکیل پرونده ETF نقطه ای بلک راک و سرکوب ارزهای دیجیتال توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار، سرمایه گذاران را به سمت بیت کوین سوق می دهد.

تسلط بیت کوین، معیاری که نشان می دهد بیت کوین چه مقدار از کل بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می دهد، از مرز 50 درصد عبور کرده است.

بر اساس داده‌های تریدینگ ویو، در 19 ژوئن در ساعت 6 بعد از ظهر UTC، تسلط بیت‌کوین به بالای 50 درصد رسید و از آن زمان به 49.9 درصد در زمان انتشار رسید.

این بدان معناست که بیت کوین به تنهایی نیمی از کل سرمایه بازار 1.1 تریلیون دلاری رمزارز را تشکیل می دهد. بر اساس داده های Coingecko، ارزش فعلی بازار بیت کوین 519 میلیارد دلار است.

قابل توجه است که تسلط بر بازار بیت کوین از 27 نوامبر 2022 بیش از 10.5 درصد افزایش یافته است، افزایشی که تا حد زیادی ناشی از سرمایه گذارانی است که در پی بحران FTX و در بحبوحه بررسی های نظارتی فزاینده به دارایی های رمزنگاری پرچمدار به عنوان پناهگاه امن نگاه می کنند.

تسلط بر بازار بیت کوین در 4 روز گذشته منبع: TradingView.

در حالی که تسلط بیت کوین در هشت ماه گذشته به طور قابل توجهی افزایش یافته است، تسلط اتر بر بازار در بخش بهتری از سال در حدود 20 درصد ثابت بوده است. در حال حاضر، ارزش ترکیبی بیت کوین و اتر در حال حاضر تقریباً 70٪ از کل بازار ارزهای دیجیتال را تشکیل می دهد.

مایکل سیلر، یکی از بنیانگذاران مایکرواستراتژی و صراحتاً گاو بیت کوین، معتقد است که تسلط بیت کوین در بازار در سال های آینده به 80 درصد خواهد رسید، زیرا افزایش فشار نظارتی از سوی کمیسیون بورس و اوراق بهادار باعث می شود که استیبل کوین ها و اکثر دارایی های رمزنگاری دیگر «از بین بروند».

قرار است کل صنعت به یک صنعت متمرکز بر بیت کوین، با شاید نیم تا ده ها توکن اثبات کار دیگر، منطقی شود.
بعلاوه، سیلور فقدان هر گونه «پول نهادی بزرگ» را که وارد فضای کریپتو شده است، دلیل «آشفتگی و اضطراب» ناشی از 25000 ارز دیجیتال دیگر که خود را جایگزین بیت کوین قرار داده اند، دانست.

سایلر با اشاره به اینکه بیت کوین تنها ارز دیجیتالی است که رئیس کمیسیون بورس و اوراق بهادار، گری جنسلر به عنوان کالا برچسب گذاری کرده است ، افزود: «بیت کوین کالای دیجیتالی جهانی است که در این صنعت به رسمیت شناخته شده است . SEC اکنون در مجموع 68 ارز رمزنگاری شده را به عنوان اوراق بهادار اعلام کرده است.

بر اساس داده ها، بیت کوین در حال حاضر با قیمت 26746 دلار تغییر می کند که در 24 ساعت گذشته 1.5 درصد افزایش یافته است . ارزش بیت کوین در طول هفته گذشته بیش از 3 درصد رشد کرده است، علیرغم اینکه “ترس” در بازار کریپتو به بالاترین حد خود در سه ماه گذشته رسیده است.

شرکت تحقیقاتی کریپتو Santiment همچنین به تشکیل پرونده عظیم سرمایه گذاری بلک راک برای ETF بیت کوین به عنوان یکی از عوامل اصلی افزایش قیمت بیت کوین در چند روز گذشته اشاره می کند .

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا