اخبار

توسعه دهندگان بازی به طرز شگفت انگیزی نسبت به بلاک چین و NFT ها شک دارند: گزارش ها

گزارش وضعیت صنعت بازی 2023 توسط کنفرانس توسعه دهندگان بازی که در ماه مارس در سانفرانسیسکو آغاز می شود، ممکن است گاوهای رمزنگاری را ناامید کند.

در حالی که بازی برای کسب درآمد یکی از پرهیجان‌ترین روایت‌های رالی قبلی بازار ارزهای دیجیتال بود، هنوز مشخص نیست که آیا تمرکززدایی واقعاً چیزی است که بخش بازی به آن نیاز دارد یا خیر. نظرسنجی از 2300 توسعه‌دهنده بازی نشان می‌دهد که از امروز نباید استفاده از بلاک چین را در بازی‌ها بیش از حد تخمین بزنیم.

احساس: تنها 2 درصد از توسعه دهندگان بازی از بلاک چین، رمزنگاری و NFT استفاده می کنند

تیم کنفرانس توسعه‌دهندگان بازی 2023 (GDC) بیش از 2000 توسعه‌دهنده پیشرو بازی را در مورد مدل‌های کسب‌وکار، طرح‌های کسب درآمد، فرصت‌های فنی و پلتفرم‌های ترجیحی برای محصولاتشان بررسی کرد. دو بخش از نظرسنجی نظرات توسعه دهندگان را در مورد چشم انداز پذیرش بلاک چین در بازی پوشش می دهد.

نتایج این نظرسنجی ممکن است برای علاقه مندان به ارزهای دیجیتال نزولی به نظر برسد. در پاسخ به این سوال که آیا استودیوهای آنها علاقه مند به استفاده از فناوری های بلاک چین در توسعه هستند – ارز دیجیتال، NFT یا وب 3 به عنوان یک مفهوم – 75٪ از شرکت کنندگان پاسخ دادند “علاقه مند نیستم”، 16٪ “تا حدودی” علاقه مند هستند و تنها 7٪ به “علاقه مند” هستند. آزمایش با این ابزار

تنها 2 درصد در حال حاضر از ابزارهای غیرمتمرکز در محصولات خود استفاده می کنند. معیارهای نگرش مثبت نسبت به بلاک چین شاهد کاهش 15 تا 20 درصدی در یک سال بود.

نظر شما در مورد استفاده از فناوری بلاک چین در بازی های ویدیویی در مقایسه با یک سال قبل چیست؟ پاسخ به این سوال حتی “نزولی” تر به نظر می رسد: بیش از نیمی از توسعه دهندگان ادعا کردند که یک سال پیش با بلاک چین مخالف بودند و اکنون نیز مخالف هستند. 5 درصد از توسعه‌دهندگان در 12 ماه گذشته نسبت به بلاک چین بدبین‌تر شده‌اند، در حالی که از هر چهار توسعه‌دهنده، یک توسعه‌دهنده درباره نظر خود نامشخص است.

“راه حل به دنبال مشکل” یا لذت گناهکار توسعه دهندگان؟

در یک بحث، تعدادی از نظرات قطبی بیان شد. برخی از توسعه دهندگان گفتند که حوزه بلاک چین خود به دنبال موارد استفاده قابل قبول برای توضیح مفید بودن آن است:

بلاک چین یک نمونه کتاب درسی از راه حلی است که به دنبال یک مشکل است. علیرغم اینکه بیش از یک دهه است که به خوبی شناخته شده است، هیچ مورد کاربردی عملی ندارد – خارج از ارز دیجیتال، که خود یک مورد استفاده برای فعال کردن کلاهبرداری مالی دارد.

منتقدان کمتر سرسخت بلاک چین پیشنهاد کردند که این حوزه ممکن است در 10 سال یا بیشتر موارد استفاده برای بلاک چین و NFT ها پیدا کند، اما در سال 2023، پایگاه های داده به اندازه دفتر کل توزیع شده در بازی مفید هستند.

با این حال، یکی از توسعه دهندگان ادعا کرد که برخی از همکارانش “در حال بررسی استفاده از آن ( بلاک چین – VS ) بی سر و صدا هستند.” به احتمال زیاد مشکلات قانونی و اخلاقی موانع اصلی پذیرش و بازی های رمزنگاری در کنار نوسانات شناخته شده دارایی های دیجیتال هستند.

کنفرانس توسعه دهندگان بازی 2023 بین 20 تا 24 مارس 2023 در سانفرانسیسکو (CA) برگزار خواهد شد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا