اخبار ارزهای دیجیتال

FDIC از خریداران بانک سیگنچر خواست تا تمام تجارت رمزنگاری را متوقف کنند: گزارش

طبق گزارش‌ها، تنظیم‌کننده‌های FDIC از هر خریدار Signature خواسته است تا با صرف نظر از تمام تجارت ارزهای دیجیتال در بانک موافقت کند.

طبق گزارش ها، شرکت بیمه سپرده فدرال ایالات متحده (FDIC) از نجات دهندگان احتمالی برخی از بانک های شکست خورده ایالات متحده خواسته است که از هیچ خدمات رمزنگاری پشتیبانی نکنند.

به گزارش رویترز، تنظیم‌کننده‌های FDIC از بانک‌های علاقه‌مند به خرید وام‌دهندگان شکست خورده ایالات متحده مانند بانک سیلیکون ولی و بانک سیگنچر خواسته‌اند تا پیشنهادات خود را تا 17 مارس ارائه کنند.

این گزارش به نقل از دو منبع آگاه اشاره می‌کند که این مقام فقط پیشنهادهایی را از بانک‌هایی می‌پذیرد که دارای منشور بانکی موجود هستند و وام دهندگان سنتی را بر شرکت‌های سهام خصوصی ترجیح می‌دهند. هدف FDIC فروش کل کسب‌وکارهای SVB و سیگنچر است، در حالی که پیشنهادات برای بخش‌هایی از بانک‌ها می‌تواند در صورتی که فروش کل شرکت اتفاق نیفتد در نظر گرفته شود.

FDIC همچنین هر خریدار سیگنچر را ملزم کرده است که با کنار گذاشتن تمام تجارت ارزهای دیجیتال در بانک موافقت کند.

سیگنچر مستقر در نیویورک یک بانک بزرگ فعال در حوزه رمزنگاری در ایالات متحده است که دارای حداقل 3.3 میلیارد دلار دارایی Circle است که USD Coin را منتشر می کند، دومین استیبل کوین بزرگ از نظر ارزش بازار در زمان نگارش. این بانک به‌خاطر شراکت‌های بسیاری در صنعت کریپتو شناخته می‌شود، همچنین به شرکت‌هایی مانند صرافی کوین بیس، صادرکننده استیبل کوین پکسوس، متولی ارزهای دیجیتال BitGo، وام‌دهنده ورشکسته رمزارز سلسیوس و سایرین خدمات ارائه می‌کند.

این خبر در حالی منتشر می شود که تام ایمر، نماینده ایالات متحده، نامه ای به FDIC ارسال کرده و در آن ابراز نگرانی کرده است که دولت فدرال در حال «سلاح» کردن مسائل پیرامون صنعت بانکداری برای دنبال کردن رمزارزها است.

ایمر در نامه ای به مارتین گرونبرگ، رئیس FDIC، گفت: «این اقدامات برای تسلیح سازی بی ثباتی اخیر در بخش بانکی، که توسط مخارج فاجعه بار دولت و افزایش بی سابقه نرخ بهره کاتالیز می شود، عمیقاً نامناسب است و می تواند منجر به بی ثباتی مالی گسترده تر شود.

وزارت خدمات مالی ایالت نیویورک رسما تعطیل شد و در 12 مارس سیگنچر را بر عهده گرفت و FDIC را به عنوان گیرنده منصوب کرد. برای محافظت از سپرده گذاران، FDIC تمام سپرده ها و اساساً تمام دارایی های بانک سیگنچر را به Signature Bridge Bank NA، بانکی با خدمات کامل که توسط FDIC اداره می شود، در حالی که موسسه را به پیشنهاد دهندگان بالقوه بازاریابی می کند، منتقل کرد.

به گفته بارنی فرانک، یکی از اعضای سابق مجلس نمایندگان ایالات متحده، تنظیم کننده های نیویورک بانک سیگنچر را علی رغم عدم ورشکستگی تعطیل کردند. فرانک حدس زد که این اقدام به منظور نشان دادن قدرت بر صنعت کریپتو بوده است، زیرا یک پیام بسیار قوی ضد رمزنگاری است. با این حال، FDIC در ژانویه اعلام کرد که سازمان‌های بانکی را از ارائه خدمات بانکی به مشتریان «هر کلاس یا نوع خاصی، طبق قانون یا مقررات» منع یا منع نکرده است.

گزارش‌های بعدی حاکی از آن است که جوزف دپائولو، مدیر عامل سیگنچر و استفان وایرمسکی، مدیر ارشد مالی شرکت سیگنچر، تنها سه روز قبل از تعطیلی، با ادعای دروغین “از نظر مالی قوی” کلاهبرداری کرده‌اند . همچنین گزارش شده است که بانک به اتهام پولشویی مورد بازجویی قرار گرفته است .

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا