اخبار

متای فیس بوک برای ارز دیجیتال جدید خود برنامه ریزی می کند

بنا بر گزارش ها، غول فناوری متا پس از اینکه طرح های مشابه قبلاً آشکار نشدند، برنامه هایی را برای مجموعه ای از ارزهای دیجیتال و توکن های جدید طراحی کرده است.

بر اساس گزارش‌های فایننشال تایمز ، رئیس متا، مارک زاکربرگ و شرکت به دنبال تنوع بخشیدن به منابع درآمد خود با روش‌هایی هستند که می‌توانند کاربران جدید جذب و حفظ کنند تا محبوبیت رو به کاهش فیس‌بوک و اینستاگرام را تکمیل کنند.

Meta Financial Technologies، بازوی مالی فیس بوک، برای مقابله با کاهش درآمد تبلیغاتی در سایر شرکت های خود، در حال بررسی ایجاد یک ارز دیجیتال جدید طراحی شده برای متاورس است. طبق گزارش فایننشال تایمز، این ارز مجازی جدید تا کنون با نام زاک باکس شناخته شده است.

منابع FT از داخل شرکت می گویند که متا احتمالاً زاک باکس را روی هیچ نوع بلاک چین قرار نمی دهد و در عوض مدل های تجاری دیگری را که از توکن های درون برنامه ای استفاده می کنند که به طور مرکزی توسط شرکت کنترل می شوند، دنبال خواهد کرد.

این شرکت همچنین در حال بررسی انتشار توکن‌های اجتماعی خود یا توکن‌هایی است که نشان‌دهنده سهمی در یک گروه، جامعه یا فرهنگ خاص است که احتمالاً می‌تواند در مواردی مانند گروه‌های فیسبوک استفاده شود. همچنین، متا به دنبال «سکه‌های خالق» است که اینفلوئنسرها یا صفحات محبوب در اینستاگرام می‌توانند به عنوان بخشی از اشتراک در جامعه خود منتشر کنند.

به نظر می‌رسد که Meta Financial Technologies در حال تلاش برای گسترش طیف کامل مدل‌های تجاری سنتی متمرکز بر رسانه‌های اجتماعی خود در تجارت الکترونیک و پرداخت است. FT گزارش می دهد که یونیکورن در حال بررسی خدمات مالی سنتی مانند وام های مشاغل کوچک است و در حال حاضر در حال مذاکره با شرکای وام دهی بالقوه است. مشخص نیست که آیا این خدمات با مشاغل موجود مانند فیس بوک یا اینستاگرام ادغام خواهند شد یا اینکه سیستم های جداگانه ای خواهند بود.

ماه گذشته، زاکربرگ گفت که توکن‌های غیرقابل تعویض ( NFT ) نیز در مدارک موجود هستند. او فاش کرد که آنها به اینستاگرام خواهند آمد، هم از طریق ایجاد کاربر و هم شرکتی که علامت تجاری NFT خود را صادر می کند.

او می‌گوید: «ما در مورد چیزهایی مانند NFT و توانایی صحبت کردیم، می‌دانید، درازمدت، امیدوارم لباسی که آواتار شما در Metaverse می‌پوشد، بتواند به‌عنوان یک NFT بریده شود و بتوانید آن را بین مکان‌های مختلف ببرید.» در رویداد SXSW در آستین، تگزاس گفت.

گسترش بزرگ متا، در صورتی که به ثمر برسد، پس از چندین تلاش ناموفق برای سرمایه گذاری در ارزهای دیجیتال رخ خواهد داد.

در اوایل سال جاری، گزارش‌هایی منتشر شد مبنی بر اینکه برنامه‌های Diem، تلاش متا برای یک استیبل کوین با پشتوانه دلار آمریکا که در ابتدا Libra نام داشت، به دلیل افزایش نظارت‌های نظارتی از بین رفت.

منابعی از بلومبرگ گفتند که دیم در حال مذاکره با بانکداران سرمایه گذاری برای فروش تمام دارایی های معنوی خود و تخصیص مجدد مهندسانی است که به توسعه فناوری کمک کردند.

متا همچنین کیف پول دیجیتال خود را دارد که به نظر می رسد پس از راه اندازی یک برنامه آزمایشی در اواخر سال گذشته، ساکت شده است. Novi در ابتدا قرار بود از Diem به عنوان رمز اصلی خود استفاده کند، اما مجبور شد به جای آن از PAX Dollars استفاده کند. نووی درست بیرون دروازه با نظارت شدیدی مواجه شد و قانونگذاران آمریکایی تلاش زیادی کردند تا مخالفت خود را با آن به گوش مردم برسانند.

گروهی از سناتورها به رهبری الیزابت وارن در نامه ای عمومی به زاکربرگ گفتند:

فیسبوک بارها و بارها تصمیمات تجاری آگاهانه ای اتخاذ کرده است تا به اقداماتی ادامه دهد که به کاربران و جامعه گسترده تر آسیب رسانده است. فیس بوک نمی تواند برای مدیریت یک سیستم پرداخت یا ارز دیجیتال اعتماد داشته باشد، در صورتی که توانایی موجود آن برای مدیریت ریسک ها و حفظ امنیت مصرف کنندگان کاملاً ناکافی باشد. ما از شما می خواهیم که فوراً خلبان Novi خود را متوقف کنید و متعهد شوید که Diem را به بازار نخواهید آورد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

دکمه بازگشت به بالا
× به کانال تلگرامی ما بپیوندید به کانال تلگرامی ما بپیوندید