اخبار

اتحادیه اروپا قصد دارد پرداخت سود سپرده در استیبل کوین را ممنوع کند

قانونگذاران اروپایی در 30 ژوئن بحث نهایی لایحه تنظیم ارزهای دیجیتال را برگزار خواهند کرد.

به گفته پاتریک هانسن، رئیس استراتژی DeFi در سرمایه گذاری غیرقابل توقف، اتحادیه اروپا آماده می شود تا پلتفرم های ارزهای دیجیتال را از دریافت سود از سپرده های استیبل کوین منع کند. طبق توییت‌های او ، قانون‌گذاران الزامات نظارتی بالایی را برای صادرکنندگان انواع استیبل کوین‌ها تعیین خواهند کرد، بدون استثنا برای نمونه‌های الگوریتمی. این تصمیم در نشستی با نمایندگان پارلمان اروپا، کمیسیون اروپا و شورای اتحادیه اروپا در 30 ژوئن اعلام خواهد شد.

این جلسه آخرین جلسه از یک سری جلسات در مورد لایحه MiCA (بازارهای دارایی های رمزنگاری شده) در مورد مقررات ارزهای دیجیتال خواهد بود. به گفته هانسن، موضوعات اصلی قبلاً تمام مراحل توافق را پشت سر گذاشته اند و تنها نکات جزئی باقی مانده است که باید روشن شوند. وی خاطرنشان کرد که کمیسیون اتحادیه اروپا همچنین آماده است تا قوانینی را در مورد توکن های NFT نیز معرفی کند. هدف محافظت از مصرف کنندگان با الزام پلتفرم های NFT برای دریافت مجوزهای ویژه است.

ممنوعیت بیت کوین تاکنون مورد بررسی قرار نگرفته است

در عین حال، این کارشناس تاکید کرد که ممنوعیت بیت کوین در حال حاضر توسط قانونگذاران در نظر گرفته نشده است. با این حال، اتحادیه اروپا در نظر دارد برای هر دارایی دیجیتالی شرایط ویژه ای را معرفی کند. صنعت DeFi هنوز در نظر گرفته نشده است، اما کمیسیون اروپا در نظر دارد گزارش جداگانه ای در مورد این موضوع منتشر کند و یک پروژه آزمایشی برای نظارت بر DeFi در سال 2023 راه اندازی خواهد کرد.

در ماه آوریل، پارلمان اتحادیه اروپا مقررات جدید ضد پولشویی را در یک لایحه مرتبط تصویب کرد که دارای یک نهاد جدید است که فهرست وظایف آن شامل نظارت بر تراکنش‌های ارزهای دیجیتال است. این لایحه نه تنها تراکنش‌های ارزهای دیجیتال ناشناس را ممنوع می‌کند، بلکه شرکت‌های بزرگ ارزهای دیجیتال را ملزم می‌کند تا تجارت خود را در اروپا ثبت کنند و مجوز دریافت کنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا