اخبار

مجموعه متنوعی از سرپرستان مورد نیاز برای مراقبت ایمن از خود: ویتالیک بوترین

بوترین در پستی در ردیت تاکید کرد که داشتن درک بیش از حد متمرکز از کیف پول های خود حضانت می تواند چیز بدی باشد اگر “هک شوید، مجبور شوید، یا ناتوان شوید یا بمیرید.”

ویتالیک بوترین، یکی از بنیانگذاران اتریوم، بر اهمیت داشتن مجموعه متنوعی از «نگهبانان» برای به حداکثر رساندن ایمنی دارایی‌های رمزنگاری شده از طریق کیف پول‌های Multisig و بازیابی اجتماعی تأکید کرده است.

با توجه به نرخ فزاینده کلاهبرداری‌ها و هک‌های رمزنگاری در چند سال گذشته، و سقوط چندین شرکت بزرگ رمزنگاری در سال 2022 ، اهمیت نگهداری شخصی و حفظ رویه‌های ایمنی کافی کیف پول هرگز مهم‌تر از این نبوده است.

در یک پست Reddit در 16 مارس در انجمن r/ethereum با عنوان «چگونه در مورد انتخاب نگهبانان برای کیف پول‌های بازیابی چندگانه و اجتماعی فکر می‌کنم، بوترین شرح مفصلی از نحوه رویکردش به امنیت کیف پول ارائه داد.

در حالی که ساختار آنها متفاوت است، کیف پول های بازیابی مولتی سیگ و اجتماعی به نگهبانان متکی هستند که به عنوان منابع خارجی برای بازیابی وجوه یا تایید تراکنش ها عمل می کنند. به طور کلی، نگهبان‌ها می‌توانند مجموعه‌ای از کیف پول‌های خارجی باشند که متعلق به همان فرد یا آدرس‌هایی هستند که توسط افراد یا نهادهای دیگر کنترل می‌شوند.

به گفته بوترین، تمرکززدایی از نگهبانان کیف پول بسیار مهم است، زیرا داشتن بیش از یک قیم یک “معادل دشوار را ایجاد می کند: کمتر به دیگران اعتماد می کنید، اما همچنین قدرت بیشتری را روی خود متمرکز می کنید، که می تواند خطر ایجاد کند اگر شما هک می شوید، مجبور می شوید، یا ناتوان می شوید یا می میرید.”

“قاعده سرانگشتی من این است که به اندازه کافی سرپرست باید توسط افراد دیگر کنترل شود که اگر ناپدید شوید، به اندازه کافی نگهبان دیگر برای بازیابی سرمایه شما باقی می مانند.”

بوترین در ادامه توصیه کرد که مجموعه نگهبانان افراد نباید یکدیگر را بشناسند، زیرا این “خطر تبانی آنها” برای حمله به کیف پول و دارایی های آنها را بسیار کاهش می دهد. با این حال، آنها همچنان باید بتوانند همدیگر را پیدا کنند تا اتفاقی برای صاحب کیف بیفتد.

نظرات در مورد پست بوترین. منبع: Reddit

او نوشت: “اگر اتفاقی برای شما بیفتد، آنها همچنان می توانند یکدیگر را پیدا کنند، زیرا پروتکل های استاندارد واضحی وجود دارد که به طور طبیعی در چنین شرایطی به ذهن مردم می رسد (مثلاً با خانواده خود تماس بگیرید).

بعلاوه، یکی از بنیانگذاران اتریوم پیشنهاد کرد که افراد باید «به نگهبانان دستور دهند که یک سؤال امنیتی بپرسند» که فقط آنها و نگهبان هنگام تأیید یک عملیات می‌دانند – و تنها زمانی تأیید می‌کنند که پاسخ صحیح داده شود.

برای معامله‌گران دژن یا کسانی که بازی‌های هولد طولانی‌مدت انجام نمی‌دهند، یکی از بنیان‌گذاران اتریوم همچنین تاکید کرد که باید از محافظ‌هایی استفاده کنند که بتوانند به سرعت پاسخگوی نیازهای سریع آنها باشند.

«اگر در حال انجام کارهای انحرافی با قراردادهای زنجیره‌ای هستید، ممکن است لازم باشد سریع عمل کنید: اگر قراردادی آسیب‌پذیر شد، پول را بیرون بکشید، اگر نزدیک به انحلال هستید، پول را جابه‌جا کنید، و غیره. اگر نیازهای شما شامل این موارد است. سپس می‌خواهید محافظانی پیدا کنید که بتوانند در کوتاه‌مدت سریع عمل کنند.»

سرانجام، بوترین توصیه کرد که حداقل سالی یک بار هر یک از سرپرستان را آزمایش کنید، زیرا این امر تأیید می کند که آنها “حساب های خود را فراموش نکرده اند یا از دست نداده اند.”

با توجه به نرخ رو به رشد کلاهبرداری و هک کریپتو در چند سال گذشته، و چندین شرکت رمزنگاری که در سال گذشته منحل شدند، حفظ رویه‌های ایمنی کافی کیف پول هرگز مهم‌تر از این نبوده است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا