اخبار

دویچه بانک به پروژه توکن سازی دارایی سنگاپور می پیوندد

دویچه بانک بلافاصله پس از تکرار تردید در مورد شفافیت در مورد بزرگترین استیبل کوین جهان، تتر، به پروژه توکن سازی سنگاپور پیوست.

دویچه بانک، یک بانک سرمایه گذاری چند ملیتی آلمانی، با بانک مرکزی سنگاپور در زمینه توکن سازی دارایی ها همکاری می کند.

دویچه بانک به سازمان پولی سنگاپور (MAS) Project Guardian پیوسته است که بر توکن سازی دارایی ها در بازارهای تامین مالی عمده فروشی و برنامه های مالی غیرمتمرکز (DeFi) تمرکز دارد.

به عنوان بخشی از این همکاری، دویچه بانک یک معماری باز و پلتفرم بلاک چین قابل کارکرد را برای سرویس دهی به صندوق های رمزگذاری شده و دیجیتال آزمایش خواهد کرد. این بانک همچنین استانداردهای پروتکلی را پیشنهاد خواهد کرد و بهترین رویکرد را برای کمک به پیشرفت صنعت شناسایی خواهد کرد.

بون هیونگ چان، رئیس بخش اوراق بهادار و فناوری آسیا و اقیانوسیه دویچه، سرپرست این بانک برای Project Guardian خواهد بود. انتظار می‌رود این بانک با Memento Blockchain، یک پلتفرم مبتنی بر نرم‌افزار که DeFi و مدیریت دارایی‌های دیجیتال را هدف قرار می‌دهد، همکاری نزدیک داشته باشد.

Deutsche و Memento Blockchain قبلاً در سال‌های 2022 و 2023 با هم کار کردند و با موفقیت یک اثبات مفهومی معروف به پروژه DAMA را تکمیل کردند که به دسترسی مدیریت دارایی‌های دیجیتال اشاره دارد.

هدف این ابتکار بازگشایی پتانسیل یک راه حل کارآمدتر، ایمن و انعطاف پذیرتر برای مدیریت صندوق دیجیتال و خدمات سرمایه گذاری است.

تلاش‌های دویچه بانک جدید با هدف معرفی DAMA 2 است. این توسعه شامل آزمایشگاه‌های Interop، توسعه‌دهنده اولیه بلاک چین قابل تعامل بزرگ، شبکه Axelar می‌شود.

برخی از شرکت‌های بزرگ ارزهای دیجیتال، از جمله ریپل، با بنیاد Axelar همکاری می‌کنند تا قابلیت همکاری را به شبکه‌های بلاک چین خود اضافه کنند.

ریپل در فوریه 2024 همکاری خود را با Axelar اعلام کرد و در نهایت قصد دارد دارایی های دنیای واقعی (RWA) XRP Ledger را که از طریق Axelar قابل همکاری است، توکن کند.

سرگئی گوربونوف، یکی از بنیانگذاران Axelar و مدیر عامل شرکت Interop Labs به کوین تلگراف گفت: «اکنون واضح است که برای باز کردن پتانسیل تریلیون دلاری در توکن سازی دارایی، قابلیت همکاری امن بلاک چین مورد نیاز است.

«Deutsche Bank و Project Guardian در حال پیشروی نوآوری به سمت ایجاد سیستم‌های باز هستند که این فناوری را فعال می‌کنند. Axelar زیرساخت حیاتی برای پذیرش نهادی است و ما از این همکاری هیجان‌زده هستیم.»

Project Guardian که توسط MAS سنگاپور آغاز شد و در سال 2022 راه اندازی شد، یک ابتکار مشترک بین MAS و سایر بازیگران بازار مالی، از جمله اداره رفتار مالی بریتانیا، سازمان نظارت بر بازار مالی سوئیس و آژانس خدمات مالی ژاپن است.

موارد استفاده Project Guardian طبق اعلامیه اصلی در سال 2022. منبع: MAS

ورود دویچه به پروژه توکن‌سازی سنگاپور چند روز پس از آن صورت می‌گیرد که این بانک گزارشی در مورد استیبل کوین‌ها منتشر کرد و سؤالاتی را در مورد شفافیت صادرکنندگان اصلی مانند تتر ایجاد کرد.

تتر متعاقباً دویچه بانک را به دلیل ادعاهای خود به شدت مورد انتقاد قرار داد و تأکید کرد که این گزارش شواهد قابل توجه یا داده های ملموسی برای حمایت از ادعاها ارائه نکرده است.

استیبل کوین USDT تتر یک جزء اصلی از بازار ارزهای دیجیتال را ایجاد کرده است و بیشترین سهم آن را از نظر معاملات به خود اختصاص داده است. این همچنین بزرگترین استیبل کوین جهان با ارزش کل بازار نزدیک به 111 میلیارد دلار است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا