اخبار

مالت مشاوره عمومی را در مورد قوانین بازنگری شده ارزهای دیجیتال برای همسویی با MiCA آغاز می کند

مالت به فرانسه و دیگر کشورهای اتحادیه اروپا پیوسته است تا سیاست‌های نظارتی موجود در حوزه ارزهای دیجیتال را برای همسویی با MiCA که در دسامبر 2024 اجرایی می‌شود، اصلاح کنند.

سازمان خدمات مالی مالت (MFSA) رایزنی عمومی را در مورد تغییرات در مقررات رمزنگاری خود آغاز کرده است تا با مقررات بازارهای اروپا در دارایی های رمزنگاری (MICA) هماهنگ شود که قرار است در دسامبر 2024 اجرایی شود. دوره مشاوره عمومی تا 29 سپتامبر باز است. .

آیین نامه اصلاح شده تغییراتی را در قوانین مبادلات، متولیان و مدیران پورتفولیو به منظور همسویی با MiCA اتحادیه اروپا پیشنهاد می کند. مالت برای اولین بار چارچوب رمزنگاری خود را در سال 2018 با دارایی های مالی مجازی (VFA) ایجاد کرد.

برخی از تغییرات قابل توجه در رابطه با قوانین VFA عبارتند از:

  • MFSA الزامات حسابرسی سیستم را برای دارندگان مجوز VFA حذف کرده است.
  • سرمایه مورد نیاز برای دارندگان مجوز کلاس 3 و 4 به ترتیب به 133000 دلار (125000 یورو) و 159000 دلار (150000 یورو) کاهش یافت.
  • شرط بیمه غرامت حرفه ای حذف شد.
  • الزامات برون سپاری مطابق با MiCA به روز شد.
  • قوانین اختصاصی سرویس MiCA در کتاب قوانین VFA گنجانده شده است، جایی که الزامات مربوط به مبادلات VFA، اجرای سفارش و مناسب بودن مشتری اصلاح خواهد شد.
  • الزامات مربوط به دسته بندی مشتری حذف شده است.
  • الزام به مدیریت ریسک و گزارش ارزیابی کفایت سرمایه داخلی حذف شده است.

با تصویب مقررات MiCA ، تمام مقررات موجود در کشورهای اتحادیه اروپا با قوانین جهانی MiCA جایگزین خواهد شد. مالت به عنوان یکی از اعضای اتحادیه اروپا دو گزینه داشت: یا 18 ماه صبر کند تا قوانین MiCA اجرایی شود یا مقررات موجود را اصلاح کند تا با قوانین جهانی اتحادیه اروپا هماهنگ شود. رگولاتورها گزینه دوم را انتخاب کردند.

در مصاحبه ای در اکتبر سال گذشته، رگولاتورها اظهار داشتند که اصلاحات اولیه در مقررات ارزهای دیجیتال موجود به دارندگان مجوز VFA کمک می کند تا به طور یکپارچه به قوانین مبتنی بر MiCA منتقل شوند و مجوز اتحادیه اروپا را دریافت کنند. چارچوب VFA مالت بر اساس اصول دستورالعمل بازارهای ابزارهای مالی (MiFID) استوار بود و MiCA چندین اصل را از یک دستورالعمل مشابه استخراج می‌کرد.

به غیر از مالت، کشور اتحادیه اروپا، فرانسه نیز دستورالعمل‌های نظارتی موجود خود را برای همسویی با MiCA اصلاح کرده است که در اوایل سال 2024 اجرایی می‌شود.

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا