اخبار

صرافی کریپتو کراکن با تحقیق در مورد نقض احتمالی اوراق بهادار: گزارش

گزارش شده است که این تحقیقات در حال بررسی پیشنهاداتی است که کراکن به مشتریان خود در ایالات متحده ارائه کرده است که می تواند قوانین اوراق بهادار را نقض کند.

صرافی ارز دیجیتال کراکن طبق گزارشات، توسط کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده در مورد اینکه آیا قوانین مربوط به عرضه اوراق بهادار را نقض کرده است، بررسی می شود.

بر اساس گزارش بلومبرگ در 8 فوریه ، این تحقیقات مربوط به پیشنهاداتی است که کراکن به مشتریان آمریکایی ارائه کرده است. یک فرد مطلع گفت که این تحقیقات در مرحله پیشرفته است و ممکن است در روزهای آینده به نتیجه برسد.

با این حال، در این مرحله، مشخص نیست که کدام عرضه ها توسط ناظر اوراق بهادار بررسی می شود.

هنگامی که از یک سخنگوی SEC در مورد تحقیقات ادعایی پرسیده شد، گفت: “SEC در مورد وجود یا عدم وجود تحقیقات احتمالی اظهار نظر نمی کند.”

مقر SEC در واشنگتن. منبع: ویکی پدیا

جنسلر در ماه دسامبر گفت که هدف اصلی او برای تنظیم ارزهای دیجیتال در طول سال 2023 این بود که صرافی‌های کریپتو و پلت‌فرم‌های وام‌دهی را مطابقت دهد، که به گفته او می‌تواند از طریق ثبت شرکت‌ها در SEC یا از طریق اقدامات اجرایی رخ دهد.

مدیرعامل کراکن، دیو ریپلی، در ماه سپتامبر استدلال کرد که نیازی به ثبت کراکن به‌عنوان صرافی در SEC نمی‌داند زیرا اوراق بهادار ارائه نمی‌کند ، و افزود: «هیچ توکنی وجود ندارد که اوراق بهاداری باشد که ما علاقه‌مند به فهرست کردن آن باشیم. “

با این حال، گری گنسلر، رئیس SEC، بارها گفته است که اکثر ارزهای رمزنگاری شده غیر از بیت کوین را اوراق بهادار می‌داند.

با این حال، SEC اخیراً در جلسه استیناف 30 ژانویه در پرونده LBRY v SEC پذیرفت که فروش اعتبار LBRY (LBC) در بازار ثانویه ، پس از اینکه قاضی با استدلال وکیل جان دیتون متقاعد شد، تضمینی نیست. با تاکید بر این که دادگاه ها هرگز دارایی زیربنایی را در موارد مشابه وثیقه تلقی نکرده اند.

تنظیم کننده اغلب به “آزمون هاوی” اشاره می کند تا مشخص کند که چه چیزی یک اوراق بهادار را تشکیل می دهد. این نام از پرونده SEC v Howey در سال 1946 گرفته شده است، که سابقه ای در ایالات متحده برای اینکه چه معاملاتی به عنوان اوراق بهادار در نظر گرفته می شوند، ایجاد شد.

این قانون معتقد بود که یک معامله به عنوان یک قرارداد سرمایه گذاری واجد شرایط است – و بنابراین یک اوراق بهادار در نظر گرفته می شود – جایی که سرمایه گذاری در یک شرکت مشترک با سود منحصراً از طریق کار دیگران به دست می آید.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا