اخبار ارزهای دیجیتال

چندین لوایح سنای ایالات متحده با تعریف CBDC به عنوان “پول” مخالف هستند

این لوایح می تواند موانع قابل توجهی برای CBDC در ایالات متحده ایجاد کند.

لایحه‌هایی علیه ارز دیجیتال بانک مرکزی (CBDC) به عنوان پول در ایالت‌های یوتا، کارولینای جنوبی، داکوتای جنوبی و تنسی ثبت شده است. این صورت‌حساب‌ها CBDC را از تعریف پول حذف می‌کنند و می‌توانند موانع مهمی را برای CBDC در ایالات متحده ایجاد کنند.

سناتور ایالتی فرانک نیسلی در 12 ژانویه لایحه ای را به سنای تنسی ارائه کرد . طبق قانون تجاری یکنواخت تنسی (UCC)، پول یک وسیله مجاز مبادله است. با این حال، او پیشنهاد کرد که این لایحه عبارت «شامل هیچ ارز دیجیتال بانک مرکزی نیست» را به این تعریف اضافه کند.

تصویری از لایحه CBDC تنسی. منبع: LegiScan

UCC مجموعه ای جامع از قوانین استاندارد شده است که بر معاملات تجاری در ایالات متحده حاکم است. این یک چارچوب ثابت برای معاملات و معاملات تجاری در سراسر ایالات مختلف فراهم می کند.

در مجلس نمایندگان یوتا، نماینده تایلر کلنسی لایحه 164 مجلس را در 4 ژانویه معرفی کرد . لایحه پیشنهادی ارز دیجیتال بانک مرکزی را به عنوان شکل دیجیتالی پول منتشر شده توسط نهادهای دولتی مانند فدرال رزرو ایالات متحده، دولت های خارجی، بانک های مرکزی یا ذخیره توصیف می کند. سیستم‌هایی که مستقیماً توسط این نهادها قابل دسترسی یا تأیید هستند.

اسکرین شات صورتحساب CBDC یوتا. منبع: LegiScan

لایحه پیشنهادی یوتا CBDC مشخص می‌کند که «ارز دیجیتال بانک مرکزی یک ارز قانونی و قانونی در ایالت نیست» و عملاً CBDC را از تعریف پول تحت قانون مناقصه قانونی یوتا و UCC ایالت مستثنی می‌کند.

سناتور ایالت کارولینای جنوبی، شین مارتین، لایحه 861 سنا را در 30 نوامبر 2023 ثبت کرد . مانند تنسی، UCC کارولینای جنوبی پول را به عنوان یک وسیله مجاز مبادله تعریف می کند . با این حال، لایحه پیشنهادی S861 اضافه می‌کند که اصطلاح «هیچ ارز دیجیتال بانک مرکزی را شامل نمی‌شود» به این تعریف.

در داکوتای جنوبی، وزارت کار و مقررات از رئیس کمیته بازرگانی و انرژی سنا درخواست کرد لایحه 58 سنا را در 9 ژانویه معرفی کند . این قانون اضافه می‌کند که پول «هیچ ارز دیجیتال بانک مرکزی را شامل نمی‌شود» به تعریف آن در قانون. UCC ایالتی

قوانین مشابه قبلاً به عنوان قانون در فلوریدا امضا شده است. ران دیسانتیس، فرماندار فلوریدا لایحه ای را امضا کرد که استفاده ایالتی از CBDCها را محدود می کند . همچنین استفاده از CBDC های صادر شده توسط دولت های خارجی را ممنوع کرد و از سایر ایالت ها خواست تا از کدهای تجاری خود برای اعمال ممنوعیت های مشابه استفاده کنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا