اخبار

رسانه دولتی چین پس از آن که مدیر عامل بایننس آن را “معمولا بزرگ” نامید، ویدیوهای مربوط به ارزهای دیجیتال را حذف می کند

اگرچه چین مواضع خصمانه خود را علیه رمزارزها حفظ کرده است، تحولات اخیر در هنگ کنگ باعث شد تا بسیاری در مورد تأثیر آن بر چین گمانه زنی کنند.

خانه رسانه ای وابسته به دولت چین در 24 می ویدئویی در مورد ارزهای دیجیتال پخش کرد که توجه زیادی را در توییتر کریپتو به خود جلب کرد. چانگ پنگ ژائو، مدیر عامل بایننس آن را یک “معامله بزرگ” خواند و مدعی شد که پوشش های تاریخی مانند این “به روند صعودی منجر شده است.”

تنها یک روز پس از تایید CZ، شبکه CCTV ویدئو را از پلتفرم خود حذف کرد. برنامه ویدیویی مورد بحث ، تحولات اخیر پیرامون انطباق ارزهای دیجیتال در هنگ کنگ را مورد بحث قرار داد. همچنین دارای یک میم کوین مبتنی بر سولانا بود که معلوم شد یک طرح پامپ و دامپ است.

صفحه دوربین مدار بسته یک پیام خطا برای ویدیوی رمزنگاری شده نشان می دهد. منبع: Source:CCTV

هنگ کنگ اخیراً اعلام کرد که به پلتفرم‌های دارای مجوز مجازی اجازه می‌دهد تا خدمات خود را به خرده‌فروشان ارائه دهند . در حالی که این اطلاعیه راه را برای معامله گران خرده فروشی برای تجارت قانونی رمزنگاری در کشور ایجاد کرد، SFC هنوز هیچ پلتفرم رمزنگاری را برای ارائه این خدمات تأیید نکرده است.

اظهارات CZ مبنی بر اینکه شرکت رسانه ای وابسته به دولت چین که در مورد رمزارزها صحبت می کند یک معامله بزرگ است، ناشی از این واقعیت است که چین در سال 2021 ممنوعیت کلی همه اشکال فعالیت های ارزهای دیجیتال را اعمال کرد. با این حال، تحولات مثبت اخیر در هنگ کنگ، منطقه اداری ویژه چین ، گمانه زنی های جدیدی را در مورد موضع کریپتو آن ایجاد کرده است.

تحولات مثبت ارزهای دیجیتال در هنگ کنگ در حال حاضر شروع به تأثیرگذاری بر بازار چین کرده است، جایی که گرینلند دولتی چین به دنبال درخواست مجوز تجارت دارایی مجازی هنگ کنگ است.

چین مواضع خصمانه خود را در برابر انواع ارزهای دیجیتال خارجی حفظ کرده و همواره ارز دیجیتال بانک مرکزی خود (CBDC) به نام یوان دیجیتال را به عنوان ارز دیجیتال واقعی مورد استفاده تبلیغ کرده است. چین همچنین یکی از اولین کشورهایی بود که توسعه CBDC را آغاز کرد و اگرچه هنوز به طور رسمی راه اندازی نشده است، یوان دیجیتال به طور فعال توسط میلیون ها شهروند از طریق برنامه های مختلف دولتی استفاده می شود.

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا