اخبار

شرکت بلاک چین از کوین بیس به اتهام نقض حق اختراع 350 میلیون دلاری شکایت کرد

شاکی وریتاسیوم معتقد است که سایر صرافی‌های رمزنگاری متمرکز و غیرمتمرکز نیز ممکن است به‌طور غیرقانونی از این پتنت برای تسهیل پرداخت‌های رمزنگاری، تجارت و خدمات سهام استفاده کرده باشند.

صرافی رمزارز کوین بیس پس از متهم شدن توسط شرکت نرم‌افزار مبتنی بر بلاک چین وریتاسیوم کپیتال به نقض حق ثبت اختراع مربوط به فناوری بلاک چین خود را در آب داغ قانونی پیدا کرده است – و اکنون به دنبال غرامت 350 میلیون دلاری است.

بر اساس شکایتی که روز پنجشنبه توسط شرکت حقوقی Brundidge & Stanger در دادگاه ناحیه ایالات متحده در دلاور ارائه شد، وریتاسیوم ادعا می‌کند که کوین بیس حق اختراع فناوری انتقال پرداخت ارز دیجیتال خود را که به عنوان «پتنت ۵۶۶» شناخته می‌شود، نقض کرده است.

وریتاسیوم گفت که این پتنت حول محور «دستگاه‌ها، سیستم‌ها و روش‌های جدید» می‌چرخد، که به طرفین امکان می‌دهد «قراردادهای انتقال ارزش» را با «اعتماد کم یا بدون اعتماد» به یکدیگر، با ادعای اینکه کوین بیس برای بسیاری از خدمات زیرساخت بلاک‌چین خود از آن استفاده کرده است، «اجرا کنند»:

«فعالیت‌های متخلف متهم شامل وب‌سایت آن می‌شود، اما محدود به آن نیست […] کیف پول موبایل اندروید کوین بیس […] کیف پول موبایل آی او اس […] Coinbase Cloud، Coinbase Commerce APIs، Query and Transact، Participate، Delegate and Validator نرم افزار، Coinbase Pay، Coinbase Wallet و Coinbase Operated Public Validators

این شرکت حقوقی همچنین توضیح داد که این پتنت برای بلاک چین های اثبات سهام و اثبات کار قابل اعمال است ، که می تواند انتقال پرداخت های ارز دیجیتال، معاملات و خدمات سهام را در زنجیره هایی که توسط آن مکانیسم های اجماع پشتیبانی می شوند، فعال کند.

وریتاسیوم رقم 350 میلیون دلاری را با این استدلال که کوین بیس “به دلیل تخلفات خود سود قابل توجهی به دست آورده است” و اینکه وریتاسیوم کپیتال “به عنوان یک نتیجه مستقیم و نزدیک خسارات را متحمل شده است” توجیه کرد.

وکلای دادگستری همچنین خاطرنشان کردند که وریتاسیوم قبلاً نامه ای به کوین بیس در ماه ژوئیه ارسال کرده بود و در مورد نقض ادعایی خود به آن هشدار داده بود و افزودند:

«متهم اطلاعات قبلی داشت، باید از پتنت 566 اطلاع داشت یا حداقل عمداً نابینا بود. متهم حداقل در اوایل 3 ژوئیه 2022 از اختراع 566 مطلع شده است، اگر نه زودتر از منابع یا طرف های دیگر.

در ماه جولای، گزارش وریتاسیوم “Coinbase: Forensic Analysis & Deep Dive” پیشنهاد کرد که ممکن است “صرافی های دارایی دیجیتال متمرکز و غیرمتمرکز” دیگری وجود داشته باشد که علاوه بر کوین بیس از “IP ثبت اختراع بدون مجوز” وریتاسیوم استفاده کند.

طبق سند دادگاه، ثبت اختراع 566 توسط اداره ثبت اختراع و علائم تجاری ایالات متحده در 7 دسامبر 2021 به بنیانگذار وریتاسیوم، رجینالد «رجی» میدلتون و مخترع متیو بوگوسیان، اعطا شد. با این حال، وریتاسیوم به مدت زمانی که کوین بیس ادعا شده اشاره نکرده است. با استفاده از پتنت 566 برای.

وریتاسیوم کپیتال همچنین تقاضای محاکمه توسط هیئت منصفه در دادگاه مستقر در دلاور را به عنوان ابزار ترجیحی خود برای حل و فصل اختلاف کرد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا