اخبار

تنظیم کننده کالیفرنیا به سلسیوس دستور داد تا فروش اوراق بهادار در این ایالت را متوقف کند

وزارت حفاظت مالی و نوآوری قبلاً به بلاک فای و وویجر دستور داده بود که عرضه خود را در ایالت متوقف کنند.

دپارتمان حفاظت مالی و نوآوری کالیفرنیا (DFPI) به اقداماتی علیه ارائه دهندگان حساب های بهره کریپتو که از قوانین محلی پیروی نمی کنند، ادامه می دهد. پس از دستور بلاک فای و وویجر برای متوقف کردن پیشنهادات خود در ایالت ، DFPI به منظور شرکت وام دهنده ارزهای دیجیتال سلسیوس، خودداری کرد.

این دستور به سادگی به این معنی است که پلتفرم وام‌دهی کریپتو، که در حال گذراندن مراحل ورشکستگی است، باید تمام عملیات‌های بعدی خود را در زمینه فروش و بازاریابی اوراق بهادار در ایالت کالیفرنیا متوقف کند.

این دستور در 8 آگوست منتشر شده بود و ادعا می‌کند که شبکه سلسیوس و مدیر عامل آن، الکس ماشینسکی، اظهارات نادرست و نادیده‌گرفته‌ای را در ارائه حساب‌های بهره کریپتو انجام داده‌اند، به‌ویژه در کم‌کم کردن خطرات سپرده‌گذاری دارایی‌های دیجیتال.

طبق گفته وزارت، خطرات ذکر نشده شامل این خطر است که خدمات نگهداری شخص ثالث ممکن است دسترسی به دارایی های دیجیتال را از دست بدهد. خطر اینکه وام دهندگان نتوانند وثیقه سلسیوس را به موقع بازگردانند. این خطر وجود دارد که در صورت درخواست ناگهانی برای برداشت، سلسیوس دارایی کافی برای پاسخگویی به تقاضای خروج مشتری را نداشته باشد.

این پلتفرم همچنین متهم است که دارایی‌های دیجیتال سپرده‌شده را مطابق با قانون کالیفرنیا، بخش کد شرکت 25110، واجد شرایط نمی‌داند. برای فروش این نوع اوراق بهادار در ایالت، یک شرکت باید از DFPI مجوز بگیرد.

در جولای 2022، DFPI دو دستور توقف و توقف به ترتیب به بلاک فای و وویجر صادر کرد. وویجر، یک صرافی رمزنگاری وابسته به صندوق تامینی شکست خورده تری اروز کپیتال (3AC)، طبق فصل 11 در 6 ژوئیه اعلام ورشکستگی کرد .

سلسیوس پاداش‌ها و برداشت‌ها را برای همه کاربران در 13 ژوئن متوقف کرد و از آن زمان کال مارجین، نقدینگی و صدور وام‌های جدید را متوقف کرده است. در طول اولین جلسه ورشکستگی، وکلای پلتفرم ادعا کردند که سلسیوس در «استفاده، فروش، تعهد و بازپرداخت آن سکه‌ها» آزاد است زیرا کاربران عنوان سکه‌های خود را طبق شرایط خدمات (ToS) به شرکت منتقل می‌کنند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا