اخبار

هیئت مدیره از بانک کشورهای آفریقای مرکزی می خواهند ارز دیجیتال مشترک را معرفی کنند: گزارش

جمهوری آفریقای مرکزی، یکی از کشورهایی که بانک کشورهای آفریقای مرکزی به آن خدمات می دهد، در ماه آوریل قانونی تصویب کرد که بیت کوین را به عنوان ارز قانونی تصویب می کند.

بانک کشورهای آفریقای مرکزی که به کامرون، جمهوری آفریقای مرکزی، چاد، گینه استوایی، گابن و جمهوری کنگو خدمات می دهد، ممکن است به عرضه ارز دیجیتال بانک مرکزی نزدیک تر باشد. به اصرار هیئت مدیره آن

بر اساس گزارش جمعه بلومبرگ، هیئت مدیره ایمیلی را ارسال کرد و از بانک منطقه ای خواست تا یک ارز دیجیتال را در تلاش برای نوسازی ساختارهای پرداخت و ترویج شمول مالی منطقه ای معرفی کند. جمهوری آفریقای مرکزی یا CAR، قانونی را تصویب کرد که بیت کوین (BTC) را به عنوان ارز قانونی در این کشور در آوریل پذیرفت، اما ارز دیجیتال بانک مرکزی یا CBDC را به رسمیت نشناخت.

بانک مرکزی نیجریه یکی از اولین بانک ها در منطقه بود که یک CBDC به نام eNaira را در اکتبر 2021 راه اندازی کرد، در حالی که بانک ذخیره آفریقای جنوبی به بررسی استفاده احتمالی از CBDC از طریق پروژه خوخای خود ادامه می دهد. بانک کشورهای آفریقای مرکزی همچنین از پذیرش بیت کوین به عنوان ارز قانونی توسط نیجریه انتقاد کرد و این اقدام را “مشکل‌آمیز” و چیزی خواند که می‌تواند “تأثیر منفی قابل توجهی” بر اتحادیه پولی آفریقای مرکزی داشته باشد.

کشورهای جنوب صحرای آفریقا ممکن است با چالش‌های مهمی برای معرفی ارزهای دیجیتال و CBDC به مناطقی با دسترسی محدود به برق، هم برای انتقال و هم برای استخراج، مواجه شوند. بر اساس داده‌های بانک جهانی در سال 2020، CAR و چاد هر دو به ترتیب با 15.5 و 11.1 درصد در میان پایین‌ترین درصد جمعیت با دسترسی به برق قرار دارند.

پس از پذیرش بیت کوین، رئیس CAR، فاوستین-آرچنج توادرا در ماه ژوئن اعلام کرد که این کشور ابتکار ارز دیجیتالی به نام پروژه سانگو را اتخاذ خواهد کرد که شامل یک “هاب کریپتو قانونی” و منطقه ویژه اقتصادی در متاورس است. آفریقا همچنان یکی از سریع‌ترین بازارهای دارایی دیجیتال در حال رشد در جهان است – کوین تلگراف در ماه مارس گزارش داد که تراکنش‌های ارزهای دیجیتال در ساحل عاج، سنگال و داکار تا 2670 درصد نسبت به سال گذشته افزایش یافته است.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا