اخبار ارزهای دیجیتال

بایننس در مقابل SEC: بحث صنعت کریپتو «تای چی» در مقابل «عملیات Chokepoint 2.0»

شکایت SEC تنها چند ماه پس از شکایت CFTC علیه بایننس، تشدید مشکلات نظارتی آن در ایالات متحده صورت می گیرد.

کمیسیون بورس و اوراق بهادار ایالات متحده (SEC) علیه بایننس ، نهاد صرافی مستقر در ایالات متحده و مدیر عامل آن، چانگ پنگ ژائو، به دلیل نقض قوانین اوراق بهادار اتهاماتی را مطرح کرده است.

در 5 ژوئن، SEC 13 اتهام علیه بایننس در دادگاه منطقه ای ایالات متحده در ناحیه کلمبیا به دلیل ادعاهایی مبنی بر گمراه کردن سرمایه گذاران و سوء استفاده از وجوه مشتریان توسط شرکت مطرح کرد. اتهامات سوء استفاده از وجوه مشتریان و نقض مقررات بانکی ایالات متحده برای اولین بار در گزارشی که رویترز در هفته آخر ماه می منتشر کرد، مطرح شد. در آن زمان، بایننس همه اتهامات را رد کرده بود و این گزارش را فهرستی از تئوری های توطئه نامید .

به گفته رگولاتوری، بایننس «میلیاردها دلار» در دارایی‌های کاربران را مخلوط کرده و به طور مخفیانه آنها را به شرکت دیگری تحت کنترل CZ منتقل کرده است. این اتهامات شامل ارائه نادرست به سرمایه گذاران از اثربخشی مکانیسم های شرکت برای شناسایی و جلوگیری از معاملات دستکاری شده بود.

رگولاتورها همچنین ادعا کردند که بایننس به اندازه کافی برای جلوگیری از استفاده سرمایه گذاران آمریکایی از صرافی بدون مجوز آن اقدام نکرده است. برخی از اتهامات کلیدی در دادخواست عبارتند از:

  • ژائو و بایننس به طور مخفیانه عملیات پلتفرم ایالات متحده بایننس را در پشت صحنه کنترل می کردند.
  • ژائو و بایننس کنترل دارایی های مشتریان پلتفرم را اعمال می کنند و به آنها اجازه می دهند دارایی های مشتری را با هم ترکیب کنند.
  • بازرگانی BAM (شرکتی که Binance.US را کنترل می کرد) سرمایه گذاران را در مورد عدم وجود کنترل های تجاری بر روی پلت فرم Binance.US گمراه کرد.
  • بایننس و BAM Trading مبادلات اوراق بهادار ملی ثبت نشده، دلال‌ها و آژانس‌های تسویه حساب را اداره می‌کردند.
  • بایننس و BAM Trading در فروش اوراق بهادار از جمله دارایی‌های رمزنگاری خود بایننس، از جمله توکن مبادله، شرکت بایننس و BAM Trading در فروش اوراق بهادار از جمله دارایی‌های رمزنگاری خود بایننس، از جمله توکن مبادله، مشارکت داشتند.

لیست 13 اتهامی علیه صرافی رمزارز توسط SEC در عرض چند ماه پس از شکایت دیگری که توسط کمیسیون معاملات آتی کالای ایالات متحده (CFTC) در ماه مارس با واکنش‌های مختلفی از سوی جامعه کریپتو مطرح شد، منتشر شد که برجسته‌ترین آنها اختلاف بر سر رویکرد بایننس است (تای). chi) و رگولاتورهای ایالات متحده ادعا کردند “عملیات Chokepoint 2.0”

مرجع “تای چی” از یک گزارش فوربس در سال 2020 می آید که ادعا می کند بایننس یک سری اقدامات را برای فرار از قانونگذاران در ایالات متحده که آن را “موجود تای چی” نامیده اند، ترکیب کرده است. تای چی یک اصطلاح چینی است که برای توصیف روشی برای فرار از مسئولیت استفاده می شود. در آن زمان بایننس تهدید کرد که از فوربس به خاطر این ادعاها شکایت خواهد کرد.

از سوی دیگر، عملیات Chokepoint 2.0 اصطلاحی است که توسط نیک کارتر، بنیانگذار Coin Metrics برای اشاره به تلاش ادعایی قانونگذاران و قانونگذاران ایالات متحده برای مبارزه با رشد ارزهای دیجیتال ایجاد شده است.

هر دو نظریه در 5 ژوئن پس از شکایت SEC که در آن چارلز هوکینسون، بنیانگذار کاردانو، نظریه “نقطه خفه 2.0” را تقویت کرد، دوباره ظاهر شدند. هاسکینسون ادعا کرد که اقدام بعدی SEC در یک سری اقدامات، «پیاده سازی chokepoint 2.0 در ایالات متحده است. هدف نهایی، یک CBDC مبتنی بر دستور کار است که با تعداد انگشت شماری از بانک های بزرگ و کنترل سرتاسری بر هر جنبه از زندگی مالی شما همکاری می کند. “

بسیاری در توییتر کریپتو که نگرانی های خود را در مورد مشکلات نظارتی بایننس ابراز کرده اند، ادعا کردند که تئوری «عملیات chokepoint 2.0» چیزی بیش از یک توطئه در مورد شکایت بایننس نیست، زیرا صرافی آشکارا اوراق بهادار می فروخت.

تای چی یک مرجع در خود دادخواست SEC پیدا کرد که باعث شد بسیاری از توییترهای رمزنگاری گزارش سال 2020 را به یاد بیاورند.

بسیاری از افراد دیگر در جامعه ارزهای دیجیتال معتقدند که شکایت علیه بایننس معمول نیست، زیرا تنظیم کننده ها به ندرت از مدیران اجرایی نام می برند و بنابراین بایننس ممکن است در بهترین حالت به دنبال تسویه حساب گسترده باشد.

دیگران به سرعت به مردم یادآوری کردند که این اتهامات علیه تسلیحات آمریکایی بایننس است که بخش کوچکی از حجم معاملات ارز دیجیتال بایننس جهانی را مدیریت می کند.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا