اخبار

بانک روسیه می خواهد استخراج کنندگان را از فروش رمزنگاری به روس ها منع کند

بانک مرکزی روسیه از ایده قانونی کردن تجارت ماینینگ کریپتو حمایت می کند، اما تنها در صورتی که ماینرها سکه های خود را به غیر مقیم روسیه بفروشند.

بانک مرکزی روسیه همچنان موضع بسیار منفی خود را در مورد ارزهای دیجیتال حفظ می کند و پیشنهاد می دهد که استخراج کنندگان محلی از فروش سکه به مردم محلی منع شوند.

بانک روسیه از ایده قانونی کردن استخراج ارزهای دیجیتال در روسیه به عنوان بخشی از پیش نویس لایحه ای که در اواسط نوامبر 2022 ارائه شد، حمایت کرده است.

با این حال، بانک مرکزی روسیه می‌خواهد به ماینرها اجازه دهد رمزارزهای خود را فقط در صرافی‌های خارجی و به غیر مقیم روسیه بفروشند، خبرگزاری محلی اینترفاکس در 7 دسامبر گزارش داد.

دفتر مطبوعاتی بانک روسیه گزارش داد: «ما معتقدیم که ارز دیجیتال به دست آمده در نتیجه ماینینگ می تواند منحصراً با استفاده از زیرساخت های خارجی و فقط به افراد غیر مقیم فروخته شود.

“به طور کلی، ما به موضع در مورد غیرقابل قبول بودن گردش ارز دیجیتال در قلمرو فدراسیون روسیه پایبند هستیم.”

این پیشنهاد جدید ظاهراً سؤالات زیادی را از سوی ماینرها در روسیه برانگیخته است، زیرا بسیاری از صرافی‌های ارزهای دیجیتال خارجی، روس‌ها را از استفاده از پلتفرم‌های خود مطابق با تحریم‌های ناشی از جنگ روسیه در اوکراین منع کرده‌اند. بانک روسیه از مدت ها پیش طرفدار اجازه دادن به ساکنان فقط از طریق پلتفرم های تجاری خارجی نیز بوده است.

بر اساس پیشنهاد بانک روسیه، ماینرهایی که می خواهند رمزنگاری استخراج شده خود را در روسیه بفروشند، باید عملیات را از طریق یک «سازمان مجاز» انجام دهند.

این خبر اندکی پس از مخالفت وزارت دارایی روسیه با پیشنهاد بانک روسیه مبنی بر ارائه مجوزهای سختگیرانه برای عملیات استخراج رمزارز در روسیه منتشر شد.

در 6 دسامبر، معاون وزیر دارایی، الکسی مویزف، گزارش داد که بانک مرکزی روسیه طرح جدیدی را تدوین کرده است که تنها از طریق «سازمان‌های مجاز» امکان استخراج معادن را فراهم می‌کند. به گفته این مقام، چنین اقدامی اساساً «مجوز کامل» استخراج ارز دیجیتال را به همراه خواهد داشت. مویزف گفته است: «ما مخالف آن هستیم.

همانطور که قبلاً گزارش شده بود، قانونگذاران روسی پیش نویس لایحه ای را در مورد استخراج ارزهای دیجیتال در 17 نوامبر به مجلس سفلی ارائه کردند. نسخه اصلی این لایحه ممنوعیتی برای فروش ارزهای دیجیتال استخراج شده به ساکنان روسیه ندارد. در عین حال، این لایحه به ماینرها اجازه نمی‌دهد تا سکه‌های خود را در جایی به جز صرافی‌های خارجی یا از طریق پلتفرم تحت حمایت دولت که در رژیم قانونی آزمایشی برای ارزهای دیجیتال در حال توسعه است، بفروشند.

آخرین اخبار یک پیچ دیگر در تاریخ طولانی بحث‌های پیرامون مقررات ارزهای دیجیتال بین بانک مرکزی روسیه ضد رمزنگاری و وزارت دارایی که دوستدار ارزهای دیجیتال است، است. سال‌ها بحث تنها به وضعیتی کمک کرده است که شهروندان و ساکنان روسیه هنوز چارچوب مشخصی برای ارزهای دیجیتال ندارند، در حالی که پذیرش کریپتوهای محلی همچنان در حال رشد بوده است.

لایحه روسیه در مورد ماینینگ کریپتو یکی از موردانتظارترین طرح های قانونی در این کشور است، در کنار ابتکار دولت برای قانونی کردن رمزارزها برای پرداخت های فرامرزی برای واردات. به گفته آناتولی آکساکوف، رئیس کمیته مالی مجلس عوام روسیه، انتظار می‌رود اصلاحات مرتبط تا فوریه ۲۰۲۳ به تصویب برسد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا