اخبار

آیا XRP و XRPL متمرکز هستند؟ بحث مدیران ریپل

تمرکززدایی XRP و XRPL به چالش کشیده می شود، مدیران ارشد سابق و فعلی ریپل نقطه نظرات خود را ارائه می دهند.

جنجال جدیدی بر سر غیرمتمرکز کردن لجر ریپل و ارز دیجیتالی که آن را قدرتمند می کند، ریپل، ظاهر شده و در دو روز گذشته ادامه یافته است. استدلال‌هایی برای تزهای شک‌کنندگان توسط مت همیلتون، مدیر سابق توسعه ریپل و دیوید شوارتز، مدیر ارشد فناوری فعلی شرکت ارائه شد.

نکات اصلی

در پاسخ به این تز که XRPL به عنوان یک بلاک چین درآمد زایی صفر است، نمی تواند درآمدی را برای اعتبارسنجی ها ارائه دهد، که این امر افراد مستقل را از مشارکت در شبکه منع می کند. یک کاربر مشکوک گفت که کمبود درآمد باعث فقدان اعتباردهنده‌های مستقل می‌شود که خطر تصرف XRPL توسط ریپل و شرکت‌های وابسته را به همراه دارد.

همیلتون موافقت کرد که درآمد بلاک چین صفر است، و این چیزی است که آن را غیرمتمرکز می کند زیرا منافع اعتبارسنجی و کاربران همسو می شود. در مورد تصاحب شبکه از طریق اعتبار سنجی‌های زیرمجموعه، توسعه‌دهنده ارشد سابق شرکت اظهار داشت که ریپل فقط فهرست گره‌های منحصربه‌فرد (UNL) خود را کنترل می‌کند. با این حال، اگر ریپل سعی می کرد سایر اعتبار سنجی ها را “تسخیر” کند، گره های دیگر به سادگی آنها را از UNL های خود حذف می کردند.

دیوید شوارتز به استدلال دیگری در رابطه با اصلاحاتی که ممکن است تصدیق کنندگان بخواهند به رأی بگذارند پاسخ داد. بیان شد که اگر اعتبار سنجی ها با موفقیت به تغییر رای دهند و گره ها موافق نباشند، آنها به سادگی از یکدیگر جدا می شوند، یعنی یک فورک رخ می دهد. این سوال در مورد این بود که در کجا می توان XRP بیشتری را از یک طرف با رای دادن ایجاد کرد و به همین ترتیب رای به سوزاندن تمام XRP های موجود توسط ریپل می تواند اتفاق بیفتد.

دارایی های ریپل در XRPL

همانطور که توسط بیگ اینکام گزارش شده است، بنیاد لجر ریپل دو اعتبارسنجی کنترل شده توسط ریپل را حذف کرد و یکی را در اوایل اکتبر اضافه کرد. در حال حاضر، طبق گزارش‌ها، ریپل 2 مورد از 35 اعتبارسنجی یا کمتر از 6 درصد از کل ظرفیت را کنترل می‌کند. در همین حال، این شرکت 44 میلیارد XRP در حساب های امانی دارد.

میانگین امتیازات ۵ از ۵
از مجموع ۱ رای

علیرضا خوش اقبال

این موقعیت نیست که انسان را می‌سازد، این انسان است که موفقیت و ثروت را خلق می‌کند.. سرنوشت شما حاصل باور هایتان است ♕

نوشته های مشابه

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

دکمه بازگشت به بالا